Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Istniejący od stu lat Chór Męski Arion i Orkiestra Dęta Wiwat wystąpili w Parku Wilsona {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Istniejący od stu lat Chór Męski Arion i Orkiestra Dęta Wiwat wystąpili w Parku Wilsona {WIDEO}
27-08-2012 01:18   Janusz Ludwiczak
Piosenkę z kreskówki "Flinstonowie", a także takie przeboje jak "YMCA", "What A Wonderful World" Louisa Armstronga czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą" można było usłyszeć podczas ostatniego spotkania w ramach Letnich Koncertów Promenadowych. W niedzielne popołudnie w Parku Wilsona wystąpił Chór Męski ARION oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta WIWAT z Sierakowa.

W pięć wakacyjnych niedziel w Muszli Koncertowej, w Parku Wilsona odbywały się Letnie Koncerty Promenadowe. Spotkania te zorganizował Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski "Macierz" w Poznaniu, który obchodzi jubileusz 120-lecia istnienia.

Polski Związek Chórów i Orkiestr "Macierz" został powołany w 1892 roku na Wielkie Księstwo Poznańskie, zrzeszając wtedy wszystkie chóry zarówno kościelne jak i świeckie. Organizacja działa nieprzerwanie od 120 lat . W tej chwili skupiamy 26 chórów i 30 orkiestr dętych - mówi Józef Woźniak z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski "Macierz" w Poznaniu.

W ramach ostatniego spotkania w ramach cyklu Letnich Koncertów Promenadowych wystąpił również obchodzący jubileusz, ale 100-lecia Chór Męski Arion.

Chór Męski Arion powstał w 1912 roku. Działa nieprzerwanie od samego początku, również w okresie II wojny światowej. Wtedy chór pod nazwą "Ósemka" śpiewał w dwóch poznańskich kościołach, które były dostępne, czyli w świątyni na Wzgórzu Św. Wojciecha i właśnie tutaj na Łazarzu, w kościele Matki Boskiej Bolesnej. Od samego początku istnienia jest to chór męski, konsekwentnie do dnia dzisiejszego. Chór liczy 42 osoby. Mamy repertuar od muzyki dawnej i klasycznej do współczesnej. Śpiewamy również muzykę ludową i patriotyczną. W tym roku chór obchodzi 100-lecie. 20 października o godz. 17:00 w auli uniwersyteckiej odbędzie się jubileuszowy koncert - wyjaśnia Stanisław Mikołajczyk, prezes Chór Męskiego Arion.

Niedzielny koncert połączony był z występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej WIWAT z Sierakowa, która wystąpiła razem z choreograficzną grupą taneczną.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

27-08-2012 14:32:49
barbara
Dlaczego nie było nagłośnienia? Zapowiadający zespoły musieli po prostu wykrzyczeć swoje prezentacje.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: