Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Istniejący od stu lat Chór Męski Arion i Orkiestra Dęta Wiwat wystąpili w Parku Wilsona {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Istniejący od stu lat Chór Męski Arion i Orkiestra Dęta Wiwat wystąpili w Parku Wilsona {WIDEO}
27-08-2012 01:18   Janusz Ludwiczak
Piosenkę z kreskówki "Flinstonowie", a także takie przeboje jak "YMCA", "What A Wonderful World" Louisa Armstronga czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą" można było usłyszeć podczas ostatniego spotkania w ramach Letnich Koncertów Promenadowych. W niedzielne popołudnie w Parku Wilsona wystąpił Chór Męski ARION oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta WIWAT z Sierakowa.

W pięć wakacyjnych niedziel w Muszli Koncertowej, w Parku Wilsona odbywały się Letnie Koncerty Promenadowe. Spotkania te zorganizował Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski "Macierz" w Poznaniu, który obchodzi jubileusz 120-lecia istnienia.

Polski Związek Chórów i Orkiestr "Macierz" został powołany w 1892 roku na Wielkie Księstwo Poznańskie, zrzeszając wtedy wszystkie chóry zarówno kościelne jak i świeckie. Organizacja działa nieprzerwanie od 120 lat . W tej chwili skupiamy 26 chórów i 30 orkiestr dętych - mówi Józef Woźniak z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski "Macierz" w Poznaniu.

W ramach ostatniego spotkania w ramach cyklu Letnich Koncertów Promenadowych wystąpił również obchodzący jubileusz, ale 100-lecia Chór Męski Arion.

Chór Męski Arion powstał w 1912 roku. Działa nieprzerwanie od samego początku, również w okresie II wojny światowej. Wtedy chór pod nazwą "Ósemka" śpiewał w dwóch poznańskich kościołach, które były dostępne, czyli w świątyni na Wzgórzu Św. Wojciecha i właśnie tutaj na Łazarzu, w kościele Matki Boskiej Bolesnej. Od samego początku istnienia jest to chór męski, konsekwentnie do dnia dzisiejszego. Chór liczy 42 osoby. Mamy repertuar od muzyki dawnej i klasycznej do współczesnej. Śpiewamy również muzykę ludową i patriotyczną. W tym roku chór obchodzi 100-lecie. 20 października o godz. 17:00 w auli uniwersyteckiej odbędzie się jubileuszowy koncert - wyjaśnia Stanisław Mikołajczyk, prezes Chór Męskiego Arion.

Niedzielny koncert połączony był z występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej WIWAT z Sierakowa, która wystąpiła razem z choreograficzną grupą taneczną.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

27-08-2012 14:32:49
barbara
Dlaczego nie było nagłośnienia? Zapowiadający zespoły musieli po prostu wykrzyczeć swoje prezentacje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: