Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację
16-08-2012 00:32   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona rozpoczął się remont rzeźby przedstawiającej Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka. Renowacja pomnika będzie kosztowała 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października.

Rzeźba ze sceną z baśni greckiej przedstawiająca Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka przechodzi od zeszłego tygodnia renowację.

Remont zakłada kompleksową renowację całego pomnika, ze szczególnym uwzględnieniem zniszczonego postumentu, na którym ustawiona jest rzeźba. Konserwacja samej rzeźby, będzie przeprowadzona z maksymalnym zachowaniem oryginalnej szlachetnej zielonej patyny - wyjaśnia Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.

Renowacja pomnika będzie kosztować ok. 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października. W planach jest też remont popiersia prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona.

Na pewno trzeba będzie pomyśleć o konserwacji i odświeżeniu pomnika Wilsona, a także o remoncie i renowacji całego murowanego ogrodzenia parku. Trudno na razie określić termin tych prac - dodaje Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: