Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację
16-08-2012 00:32   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona rozpoczął się remont rzeźby przedstawiającej Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka. Renowacja pomnika będzie kosztowała 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października.

Rzeźba ze sceną z baśni greckiej przedstawiająca Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka przechodzi od zeszłego tygodnia renowację.

Remont zakłada kompleksową renowację całego pomnika, ze szczególnym uwzględnieniem zniszczonego postumentu, na którym ustawiona jest rzeźba. Konserwacja samej rzeźby, będzie przeprowadzona z maksymalnym zachowaniem oryginalnej szlachetnej zielonej patyny - wyjaśnia Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.

Renowacja pomnika będzie kosztować ok. 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października. W planach jest też remont popiersia prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona.

Na pewno trzeba będzie pomyśleć o konserwacji i odświeżeniu pomnika Wilsona, a także o remoncie i renowacji całego murowanego ogrodzenia parku. Trudno na razie określić termin tych prac - dodaje Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: