Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację
16-08-2012 00:32   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona rozpoczął się remont rzeźby przedstawiającej Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka. Renowacja pomnika będzie kosztowała 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października.

Rzeźba ze sceną z baśni greckiej przedstawiająca Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka przechodzi od zeszłego tygodnia renowację.

Remont zakłada kompleksową renowację całego pomnika, ze szczególnym uwzględnieniem zniszczonego postumentu, na którym ustawiona jest rzeźba. Konserwacja samej rzeźby, będzie przeprowadzona z maksymalnym zachowaniem oryginalnej szlachetnej zielonej patyny - wyjaśnia Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.

Renowacja pomnika będzie kosztować ok. 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października. W planach jest też remont popiersia prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona.

Na pewno trzeba będzie pomyśleć o konserwacji i odświeżeniu pomnika Wilsona, a także o remoncie i renowacji całego murowanego ogrodzenia parku. Trudno na razie określić termin tych prac - dodaje Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: