Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Perseusz uwalniający Andromedę przechodzi renowację
16-08-2012 00:32   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona rozpoczął się remont rzeźby przedstawiającej Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka. Renowacja pomnika będzie kosztowała 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października.

Rzeźba ze sceną z baśni greckiej przedstawiająca Perseusza uwalniającego Andromedę z rąk smoka przechodzi od zeszłego tygodnia renowację.

Remont zakłada kompleksową renowację całego pomnika, ze szczególnym uwzględnieniem zniszczonego postumentu, na którym ustawiona jest rzeźba. Konserwacja samej rzeźby, będzie przeprowadzona z maksymalnym zachowaniem oryginalnej szlachetnej zielonej patyny - wyjaśnia Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.

Renowacja pomnika będzie kosztować ok. 50 tysięcy złotych i potrwa do końca października. W planach jest też remont popiersia prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona.

Na pewno trzeba będzie pomyśleć o konserwacji i odświeżeniu pomnika Wilsona, a także o remoncie i renowacji całego murowanego ogrodzenia parku. Trudno na razie określić termin tych prac - dodaje Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: