Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomnik Krzysztofa Komedy powróci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomnik Krzysztofa Komedy powróci
14-08-2012 13:41   Janusz Ludwiczak
Za dwa, trzy tygodnie powróci zniszczony przez wandali pomnik Krzysztofa Komedy - informuje Radio Merkury. Obecnie kończy się naprawa z brązu wybitnego pianisty i kompozytora jazzowego, która została przewieziona do Gdańska. Naprawa pomnika kosztowała Uniwersytet Medyczny 15 tysięcy złotych. Chuliganów, którzy zniszczyli rzeźbę wciąż nie udało się znaleźć.

Przypomnijmy. W nocy z 17 na 18 marca nieznani sprawcy zdemolowali pomnik Krzysztofa Komedy, który znajdował się przed Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego, przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego. Policji wciąż nie udało się znaleźć sprawców zdarzenia, którym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

W maju pomnik Krzysztofa Komedy został przewieziony do Gdańska, gdzie jest naprawiony w pracowni autora pomnika Adama Dawczka Dębickiego.

Jak informuje Radio Merkury w najbliższych tygodniach władze Uniwersytetu Medycznego zdecydują, czy pomnik absolwenta uczelni wróci na stare miejsce, czyli przed budynek Instytutu Stomatologii, ale z dodatkowym zabezpieczeniem czy rzeźbę Krzysztofa Komedy opartego o kadry z filmów, do których napisał muzykę, będzie można oglądać w holu pobliskiego centrum konferencyjnego.

Pomnik Krzysztofa Komedy został odsłonięty w listopadzie 2010 roku z okazji 90-lecia Uniwersytetu Medycznego. Wybitny kompozytor filmowy i pianista jazzowy był absolwentem tej uczelni.

Krzysztof Komeda (Krzysztof Trzciński) urodził się 27 kwietnia 1931 w Poznaniu. Był kompozytorem, pianistą jazzowym, twórcą znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej. Napisał muzykę do 65 filmów, w tym m.in. do "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

15-08-2012 23:01:36
Hania
Te smiecie napewno beda probowali jeszcze raz dokonac wandalizmu, ja bym nie stawiala pomnika na starym miejscu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: