Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Minibusy obsługują "79". Kapena przewiezie tylko 40 pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Minibusy obsługują "79". Kapena przewiezie tylko 40 pasażerów
08-08-2012 11:26   Janusz Ludwiczak
W godzinach wieczornych oraz w weekendy i święta trasę linii nr 79 obsługują minibusy. Kapena Urby jest wyposażona w klimatyzację i może przewieźć 40 pasażerów (w tym 14 na siedząco). Co ciekawe, każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa, czego jeszcze w miejskich autobusach nie było.

Przed Euro 2012 tabor MPK wzbogacił się o ponad 100 nowoczesnych autobusów, w tym o dwadzieścia sześć 8,6-metrowych autobusów Solaris Urbino, a także o dwa mikrobusy. Na wymianę taboru autobusowego MPK przeznaczyło blisko 94 mln zł, z czego prawie 75 mln zł pochodziło z dotacji Unii Europejskiej.

Od kwietnia minibusy wożą pasażerów linii nr 79. Autobusy Kapena Urby 65c są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone są w monitoring i klimatyzację. Co ciekawe, każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa, czego jeszcze w miejskich autobusach nie było. Siedzenia dla pasażerów mają też uchylne "stoliki", na których można np. czytać gazetę, a także specjalne podpory na nogi. Fotele mają również możliwość regulacji. Pasażerowie mogą odnieść wrażenie, że nie jadą miejskim, lecz turystycznym autobusem.

Minibusy mogą pomieścić jedynie 40 pasażerów, w tym 14 na miejscach siedzących. Kapena Urby 65c ma 7,45 m długości i 2,16 m szerokości. Masa własna pojazdu wynosi 4445 kg. Pojazd wyprodukowała firma Iveco – Kapena.


Komentarze (1)

08-08-2012 23:08:47
zdenerwowany na MPK...
niech ma nawet 20 miejsc siedzących, 4 poduszki powietrzne i wszystkie bajery jakie tylko sie da.... ale niech zaczną jeździć punktualnie a nie jak się podoba... 2 dzień z rzędu czekałem na 8 o 15.19 z Głogowska/Hetmańska... przyjechała.... wczoraj o 15.29 a dzisiaj o 15.33... nic tylko korzystać z MPK Poznań
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: