Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje jeżdżą po murawie - "zielonym torowisku" {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje jeżdżą po murawie - "zielonym torowisku" {WIDEO}
08-06-2012 10:57   Janusz Ludwiczak
Po półrocznej przerwie tramwaje znów kursują ulicą Grunwaldzką i Roosevelta. Na swoje stałe trasy powróciły linie tramwajowe nr 6, 7, 8, 13, 14, 15 i 18. Od soboty wznowione zostanie kursowanie "jedynki" i "piątki".

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej i Roosevelta, która rozpoczęła się we wrześniu dobiegła końca. Tramwaje linii nr 6, 7, 8, 13, 14, 15 i 18 powróciły na swoje stałe trasy. "Ósemka", "czternastka" i "osiemnastka" nie objeżdżają już naokoło zamkniętej Roosevelta przez Most Dworcowy, Towarową i Most Uniwersytecki. Natomiast "szóstką", "trzynastką" i "piętnastką" można dojechać na Grunwald. Ze względu na dalsze prace budowlane w ciągu ulicy Grunwaldzkiej (niedługo rozpocznie się budowa wiaduktu "widmo" pod III ramę komunikacyjną) tramwaje linii nr 6, 13 i 15 dojeżdżają tylko do przystanku "Węgorka" (dawniej "Babimojska"). Dalej już bez pasażerów jadą zawrócić na pętli Budziszyńska.

Od czwartku zlikwidowana została autobusowa linia zastępcza "za tramwaj" T3, zaś autobusy "za tramwaj" T2 kursują teraz w skróconej relacji na trasie Junikowo - Żmigrodzka - Grunwaldzka - Bułgarska - Jugosłowiańska - Os. Kopernika. Aby dojechać na Junikowo trzeba przesiąść się teraz na przystanku "Stadion Miejski" (dawniej "Bułgarska") lub "Węgorka" (do niedawna "Babimojska") z tramwajów linii nr 6, 13 i 15 na autobus T2.

W piątek nadal objazdem przez Królowej Jadwigi, Głogowską na Górczyn będą jeździć tramwaje linii nr 16. Zmienioną trasą będzie też jeździć "siedemnastka" (na trasie Ogrody - Górczyn). Zlikwidowany został tymczasowy przystanek "Most Dworcowy" na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Centrum Targowego MTP.

Natomiast od soboty przywrócony zostanie ruch na Górnym Tarasie Rataj. Po półrocznej przerwie na tory powróci "jedynka" oraz "piątka". Jeśli Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wyda w piątek pozytywną opinię, to od soboty tramwajem będzie można dojechać również na Franowo. Z osiedla Lecha na os. Rusa, do Ikei i centrum handlowego M1 będzie można dojechać "szesnatką" (która kursować będzie z os. Sobieskiego przez trasę PST, Most Teatralny, Marcinkowskiego, pl. Bernardyński i Most Św. Rocha).

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: