Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje jeżdżą po murawie - "zielonym torowisku" {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje jeżdżą po murawie - "zielonym torowisku" {WIDEO}
08-06-2012 10:57   Janusz Ludwiczak
Po półrocznej przerwie tramwaje znów kursują ulicą Grunwaldzką i Roosevelta. Na swoje stałe trasy powróciły linie tramwajowe nr 6, 7, 8, 13, 14, 15 i 18. Od soboty wznowione zostanie kursowanie "jedynki" i "piątki".

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej i Roosevelta, która rozpoczęła się we wrześniu dobiegła końca. Tramwaje linii nr 6, 7, 8, 13, 14, 15 i 18 powróciły na swoje stałe trasy. "Ósemka", "czternastka" i "osiemnastka" nie objeżdżają już naokoło zamkniętej Roosevelta przez Most Dworcowy, Towarową i Most Uniwersytecki. Natomiast "szóstką", "trzynastką" i "piętnastką" można dojechać na Grunwald. Ze względu na dalsze prace budowlane w ciągu ulicy Grunwaldzkiej (niedługo rozpocznie się budowa wiaduktu "widmo" pod III ramę komunikacyjną) tramwaje linii nr 6, 13 i 15 dojeżdżają tylko do przystanku "Węgorka" (dawniej "Babimojska"). Dalej już bez pasażerów jadą zawrócić na pętli Budziszyńska.

Od czwartku zlikwidowana została autobusowa linia zastępcza "za tramwaj" T3, zaś autobusy "za tramwaj" T2 kursują teraz w skróconej relacji na trasie Junikowo - Żmigrodzka - Grunwaldzka - Bułgarska - Jugosłowiańska - Os. Kopernika. Aby dojechać na Junikowo trzeba przesiąść się teraz na przystanku "Stadion Miejski" (dawniej "Bułgarska") lub "Węgorka" (do niedawna "Babimojska") z tramwajów linii nr 6, 13 i 15 na autobus T2.

W piątek nadal objazdem przez Królowej Jadwigi, Głogowską na Górczyn będą jeździć tramwaje linii nr 16. Zmienioną trasą będzie też jeździć "siedemnastka" (na trasie Ogrody - Górczyn). Zlikwidowany został tymczasowy przystanek "Most Dworcowy" na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Centrum Targowego MTP.

Natomiast od soboty przywrócony zostanie ruch na Górnym Tarasie Rataj. Po półrocznej przerwie na tory powróci "jedynka" oraz "piątka". Jeśli Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wyda w piątek pozytywną opinię, to od soboty tramwajem będzie można dojechać również na Franowo. Z osiedla Lecha na os. Rusa, do Ikei i centrum handlowego M1 będzie można dojechać "szesnatką" (która kursować będzie z os. Sobieskiego przez trasę PST, Most Teatralny, Marcinkowskiego, pl. Bernardyński i Most Św. Rocha).

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: