Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na gwiazdkę przyszłego roku zrobimy zakupy w przydworcowej galerii handlowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na gwiazdkę przyszłego roku zrobimy zakupy w przydworcowej galerii handlowej
25-07-2012 23:28   Janusz Ludwiczak
Do końca 2013 roku powstanie nowy dworzec autobusowy i galeria handlowa Poznań City Center, która będzie zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Poznań Główny.

Mimo, iż otwarcie Poznań City Center planowane jest pod koniec przyszłego roku, to już teraz wynajętych zostało 55% powierzchni.

Wiadomo, że w przydworcowym centrum handlowym będą mieścić się delikatesy Piotr i Paweł, drogeria Rossmann oraz Douglas, restauracja Nordsee, a także sklepy sieci Cubus, Benetton czy Puma. W ciągu ostatniego miesiąca TriGranit Development Corporation i PKP S.A. podpisalły umowy z 25 najemcami.

Z radością obserwujemy postępy zespołu najmu TriGranit Management w komercjalizacji Poznań City Center. Wierzę, że dzięki naszej długoletniej obecności w Polsce i bogatemu doświadczeniu rynkowemu stworzymy mieszkańcom Poznania nowe centrum miasta, doskonałe miejsce zakupów, rozrywki i spotkań. Ogromne zainteresowanie najemców jest dla nas bardzo pozytywnym sygnałem, pozwalającym z optymizmem patrzeć w przyszłość tego wielofunkcyjnego obiektu - komentuje Árpád Török, CEO, TriGranit Development Corporation.

TriGranit Development jest obecny na polskim rynku od ponad dekady. Lokalne doświadczenie budował realizując Silesia City Center w Katowicach a następnie Bonarka City Center oraz kompleks biurowy B4B w Krakowie.

A na jakim etapie są obecnie prace budowlane?

Na placu budowy trwają obecnie intensywne prace związane z budową centrum handlowego. Z ziemi wyrasta już las kilkuset słupów fundamentowych, na których oprze się budynek galerii handlowej. Trwają ostatnie prace przy zadaszeniu stalową konstrukcją budynku dworca PKS. Rozpoczęła się rozbiórka peronu trzeciego, gdzie do końca września powstaną fundamenty pod trzypoziomowy parking samochodowy. - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora - firmy TriGranit.

Jesienią tego roku ma również rozpocząć się przebudowa skrzyżowania Matyi, Towarowej i Przemysłowej.

Zarząd Dróg Miejskich w imieniu inwestora w złożył w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Poznaniu wniosek o zgodę na pierwszy etap inwestycji komunikacyjnych tj. budowę nowego skrzyżowania u zbiegu ulic Towarowej/Matyi/Przemysłowej oraz przejścia podziemnego na wysokości budynku Delta. Planowany termin rozpoczęcia prac drogowych to przełom września i października - dodaje Przemysław Terlecki z firmy TriGranit.

Poznań City Center to inwestycja o wartości 250 mln EUR, 150.000 m2 powierzchni całkowitej i 60.000 m2 powierzchni najmu. Zintegrowane centrum komunikacyjne połączone z galerią handlową pomieści około 250 sklepów, dworzec PKS z 19 stanowiskami, parking przesiadkowy „parkuj i jedź” oraz 1 500 miejsc parkingowych dla klientów galerii. Dworzec Poznań Główny, będący pierwszą fazą tego projektu, został otwarty dla podróżnych 29 maja 2012.


R E K L A M A

Komentarze (2)

26-07-2012 15:58:24
kr
Jakie piękne wizualizacje! A gdzie rury sterczące z dachu dworca? :D
26-07-2012 01:22:52
mieszkanka
Czy to nie peron 3 był jako pierwszy długo remontowany na Euro? Teraz ma być likwidowany w związku z budową parkingu, to nie wiedziano o tym wcześniej? Pestka "zabrała" peron 7 teraz kolejny zniknie, jest coraz mniej połączeń kolejowych więc ten uszczerbek pewnie nie będzie odczuwalny, ale może kiedys coś drgnie w PKP i zrobi sie tłok na torach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: