Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Dworcu Zachodnim rozpoczął się montaż podpór dachu nowej stacji PeSTki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Dworcu Zachodnim rozpoczął się montaż podpór dachu nowej stacji PeSTki
20-07-2012 01:46   Janusz Ludwiczak
Budowa PeSTki do Dworca Zachodniego postępuje. Rozpoczął się montaż podpór dachu nowej stacji szybkiego tramwaju. Pod Mostem Dworcowym ułożone zostało już nowe torowisko. Prace torowe prowadzone są już także wzdłuż ulicy Roosevelta, na odcinku od Mostu Dworcowego do Mostu Uniwersyteckiego.

Na początku tygodnia ekipy budowlane rozpoczęły montaż podpór dachu nowej stacji PeSTki. Tuż za budynkiem Dworca Zachodniego powstaje hala peronowa o długości prawie 100 metrów, w której już na początku przyszłego roku zatrzymywać będą się tramwaje jadące w kierunku Piątkowa oraz w stronę ulicy Głogowskiej, a dalej na Łazarz i Górczyn lub przez Most Dworcowy na Rataje.

Montaż wszystkich 20 przęseł ma zakończyć się pod koniec sierpnia. Później podpory będą wypełniane szkłem.

Robotnicy rozpoczęli też układanie torowiska i stawianie słupów trakcyjnych wzdłuż ulicy Roosevelta, na odcinku od Mostu Dworcowego do Mostu Uniwersyteckiego.

Przypomnijmy, że z powodu budowy nowej trasy tramwajowej i podłączania PeSTki do istniejącej sieci w ciągu ulicy Głogowskiej od przyszłej soboty, 28 lipca zmienią się trasy linii nr 5, 8 i 14, a od Ronda Kaponiera do zajezdni przy Głogowskiej będą jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5. Więcej w artykule: PeSTka połączy się z Głogowską - tramwaje przez pięć tygodni będą jeździć objazdami.


R E K L A M A

Komentarze (1)

20-07-2012 10:55:11
POZnan*/Łazarz
Świetnie ale Euro dawno już się skończyło, po co ten "pośpiech" ??? Następna duża impreza w POZNANIU, nie wiadomo kiedy? :-)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: