Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Dworcu Zachodnim rozpoczął się montaż podpór dachu nowej stacji PeSTki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Dworcu Zachodnim rozpoczął się montaż podpór dachu nowej stacji PeSTki
20-07-2012 01:46   Janusz Ludwiczak
Budowa PeSTki do Dworca Zachodniego postępuje. Rozpoczął się montaż podpór dachu nowej stacji szybkiego tramwaju. Pod Mostem Dworcowym ułożone zostało już nowe torowisko. Prace torowe prowadzone są już także wzdłuż ulicy Roosevelta, na odcinku od Mostu Dworcowego do Mostu Uniwersyteckiego.

Na początku tygodnia ekipy budowlane rozpoczęły montaż podpór dachu nowej stacji PeSTki. Tuż za budynkiem Dworca Zachodniego powstaje hala peronowa o długości prawie 100 metrów, w której już na początku przyszłego roku zatrzymywać będą się tramwaje jadące w kierunku Piątkowa oraz w stronę ulicy Głogowskiej, a dalej na Łazarz i Górczyn lub przez Most Dworcowy na Rataje.

Montaż wszystkich 20 przęseł ma zakończyć się pod koniec sierpnia. Później podpory będą wypełniane szkłem.

Robotnicy rozpoczęli też układanie torowiska i stawianie słupów trakcyjnych wzdłuż ulicy Roosevelta, na odcinku od Mostu Dworcowego do Mostu Uniwersyteckiego.

Przypomnijmy, że z powodu budowy nowej trasy tramwajowej i podłączania PeSTki do istniejącej sieci w ciągu ulicy Głogowskiej od przyszłej soboty, 28 lipca zmienią się trasy linii nr 5, 8 i 14, a od Ronda Kaponiera do zajezdni przy Głogowskiej będą jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5. Więcej w artykule: PeSTka połączy się z Głogowską - tramwaje przez pięć tygodni będą jeździć objazdami.


Komentarze (1)

20-07-2012 10:55:11
POZnan*/Łazarz
Świetnie ale Euro dawno już się skończyło, po co ten "pośpiech" ??? Następna duża impreza w POZNANIU, nie wiadomo kiedy? :-)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: