Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po przebudowie Bukowskiej przejazd autobusem skrócił się nawet o kwadrans - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po przebudowie Bukowskiej przejazd autobusem skrócił się nawet o kwadrans
05-06-2012 10:13   Janusz Ludwiczak
Pod koniec maja zakończyła się przebudowa śródmiejskiego odcinka ulicy Bukowskiej. W ramach inwestycji pojawiły się m.in buspasy. Teraz autobusy ulicą Bukowską jeżdżą praktycznie zgodnie z rozkładem jazdy, a przejazd skrócił się nawet o 15 minut.

Od grudnia zeszłego roku trwa przebudowa śródmiejskiego odcinka ulicy Bukowskiej. W ramach inwestycji wartej prawie 15,5 mln zł wyremontowane zostały chodniki, krawężniki, zatoki autobusowe i nawierzchnia. Na Bukowskiej zniknęły lewoskręty i pojawiły się osobne pasy ruchu dla autobusów i taksówek.

"Busotaxipas" powstał w kierunku Grunwaldu i Ławicy na odcinku od Zeylanda do Przybyszewskiego oraz w kierunku centrum, pomiędzy Bułgarską a Przybyszewskiego. W zeszłym tygodniu sprawdziliśmy, czy faktycznie osobny pas dla autobusów spełnia swoje zadanie.

Wtorek, 29 maja, kilka minut po godz. 11 wsiadamy do autobusu linii 77 na przystanku "Szpitalna". Aż do skrzyżowania Bukowskiej i Przybyszewskiego ruch odbywa się płynnie. Autobus jedzie swoim odrębnym pasem, na sąsiedniej nitce samochody stoją w korku. Dalej o godz. 11:20 "77" dojeżdża do przystanku "Polna/Szpital" i natrafiamy na korek. Akurat ulicą Bukowską na sygnale jedzie karetka, jednak musi skorzystać ze środkowego pasa ruchu, w przeciwnym kierunku. Na szczęście nitka jest pusta, dzięki czemu karetka nie ma problemu z przejazdem. O godz. 11:29 dojeżdżamy do przystanku "Szylinga", a trzy minuty później jesteśmy już na Kaponierze.

W kierunku przeciwnym jedziemy w popołudniowym szczycie. O godz. 15:44 na Rondo Kaponiera podjeżdża autobus linii nr 63. Ledwo skręcamy ze Zwierzynieckiej w Zeylanda i już natrafiamy na korek. Dopiero cztery minuty później autobus jest już na Bukowskiej i wjeżdża na swój pas ruchu. Mijamy stojące w długim korki auta, w końcu chociaż raz autobus jest szybszy od samochodu. O godz. 15:50 jesteśmy na przystanku "Polna/Szpital" i niestety po minięciu skrzyżowania Bukowskiej i Przybyszewskiego autobus wjeżdża na wspólną jezdnię, z której korzystają również samochody. Na przystanku "Szpitalna" jesteśmy o godz. 15:55. Z Kaponiery na Grunwald dojechaliśmy w 11 minut. Pomyśleć, że kiedyś autobusem odcinek ten pokonywało się nawet w półgodziny.


Komentarze (2)

05-06-2012 20:57:37
Michał P
"Po przebudowie Bukowskiej przejazd autobusem skrócił się nawet o kwadrans" A samochodem wydłużył o godzine
05-06-2012 14:35:53
uwagabojadę
Popojtrze pojadę z Marcalińskiej 69 na drugi koniec Miasta (po nowym haraczu) i sprawdzę. Bo media wiarygodne nie są . Bez obrazy!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: