Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Bukowskiej dobiega końca. Nie ma już lewoskrętów, za parę dni powstaną buspasy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Bukowskiej dobiega końca. Nie ma już lewoskrętów, za parę dni powstaną buspasy
05-05-2012 12:19   Janusz Ludwiczak
Od grudnia zeszłego roku trwa przebudowa śródmiejskiego odcinka ulicy Bukowskiej. W ramach inwestycji wartej prawie 15,5 mln zł wyremontowane zostały chodniki, krawężniki, zatoki autobusowe i nawierzchnia. Na Bukowskiej pojawiło się już nowe oznakowanie poziome - wymalowano ciągłe linie. Zniknęły już lewoskręty, a lada moment powstaną buspasy.

W grudniu 2011 roku rozpoczęła się przebudowa ulicy Bukowskiej na odcinku od ulicy Zeylanda do skrzyżowania ulic Bułgarskiej i Polskiej. Początkowo drogowcy wymieniali chodniki, krawężniki, remontowali zatoki autobusowe i budowali drogę rowerową po południowej stronie ulicy. W marcu rozpoczęła się wymiana nawierzchni. Prace prowadzone były etapami, w weekendy i poniedziałki. Z tego powodu pobliskie ulice były kompletnie zakorkowane, a kierowcy stali w potężnych korkach. Dużo cierpliwości musieli mieć również pasażerowie MPK, gdyż autobusy jeździły objazdami i również stały w korkach.

Przebudowa Bukowskiej dobiega końca. Pojawiła się już nowa nawierzchnia, a także nowe oznakowanie poziome - wymalowano ciągłe linie pojedyncze i podwójne. Zniknęły już lewoskręty. Kierowcy nie skręcą już z Bukowskiej w lewo w ul. Szylinga, Kraszewskiego, Przybyszewskiego czy Szpitalną. Za parę dni na Bukowskiej pojawią się również buspasy, przeznaczone tylko dla autobusów komunikacji miejskiej i taksówek.

Przebudowa ulicy Bukowskiej kosztowała prawie 15,5 milionów złotych.

Nowa organizacja ruchu na ulicy Bukowskiej:


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: