Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bułgarska" przemienia się w "Stadion Miejski" i to dzięki nam - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Bułgarska" przemienia się w "Stadion Miejski" i to dzięki nam
15-05-2012 01:16   Janusz Ludwiczak
Przystanek "Bułgarska" zmienia nazwę na "Stadion Miejski". Pod koniec kwietnia 2010 r. zaproponowaliśmy, by przystanek "Bułgarska" został przemianowany na "Stadion", dzięki czemu problemu z dotarciem na poznańską arenę Euro 2012 nie mieliby kibice. We wrześniu 2010 r. ZTM uznał wprowadzenie takiej zmiany za niecelowe. Urzędnicy zmienili jednak zdanie.
Nowa nazwa "Stadion Miejski" znajduje się już na przystanku w kierunku ulicy Bukowskiej. W dodatku pasażerowie, którzy zmierzają w stronę Centrum i Ogrodów w końcu doczekali się wiaty i ławeczki.

Już pod koniec kwietnia 2010 r. w artykule: Przystanek "Stadion"? zaproponowaliśmy, aby istniejący przystanek o nazwie "Bułgarska", na którym zatrzymują się tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 oraz autobusy linii nr 50, 63, 91, A, 240 i 251 przemianować na przystanek o nazwie "Stadion", dzięki czemu kibice z Irlandii, Włoch i Chorwacji, a także zmierzający na mecze Lecha i Warty (także z innych miast) mogliby bez problemów dojechać na piłkarską arenę przy Bułgarskiej.

Stadion Miejski jest jednym z najważniejszych obiektów w Poznaniu. A skoro swoje przystanki mają już centra handlowe: Poznań Plaza i M1 czy większość poznańskich uczelni (AWF, Politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy czy Uniwersytet Ekonomiczny), a także "Kinepolis" - to dlaczego więc swojego przystanku nie mógłby otrzymać również poznański stadion?

W 2010 roku propozycja portalu lazarz.pl nie spotkała się jednak z pozytywnym odzewem ze strony urzędników z Zarządu Transportu Miejskiego. W piśmie otrzymanym we wrześniu 2010 r. od ZTM na odpowiedź e-mail redakcji portalu lazarz.pl czytamy:
"Wprowadzenie takiej zmiany uznaliśmy jednak za niecelowe z uwagi na fakt, że pochodząca od pobliskiej ulicy nazwa "Bułgarska" na trwałe już funkcjonuje w świadomości kibiców nie tylko w Poznaniu, ale w całym kraju".

ZTM w styczniu tego roku jednak zmienił zdanie i przystanek "Bułgarska" zarówno dla tramwajów linii nr 1, 6, 13 i 15 (obecnie autobusów zastępczych "za tramwaj" T2 i T3) oraz autobusów linii 50, 63, 91, A oraz nocnych 240 i 251 zmieni nazwę na "Stadion Miejski".

To nie koniec zmian nazw przystanków. W Poznaniu nie będzie już przystanku "Bałtyk". ZTM podjął decyzję, by również po zakończeniu remontu Kaponiery przystanek ten nosił nazwę "Rondo Kaponiera". Ponadto przystanek "Babimojska" zmieni nazwę na "Węgorka", "Baśniowa" na "Folwark Edwardowo", a "Kopciuszka" na "Królewny Śnieżki".


Komentarze (2)

15-05-2012 15:24:25
Tomek
To ile będzie przystanków "Rondo Kaponiera"?
15-05-2012 10:51:39
mihau
Mala uwaga : czy przystanek Bułgarska nie miał być podczas meczów zamykany, a stadion obsługiwany za pomocą przystanku Babimojska, który jest 2 razy większy i pomieści więcej ludzi? Jeśli tak, to nieźle gości wprowadzimy w błąd.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: