Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 350 uczniów łazarskich podstawówek rozwiązywało test szóstoklasisty {ARKUSZ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 350 uczniów łazarskich podstawówek rozwiązywało test szóstoklasisty {ARKUSZ}
03-04-2012 19:56   Janusz Ludwiczak
Znajomością geometrii, państw nadbałtyckich i historią kina musieli się wykazać uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, którzy przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. Do pierwszego w życiu poważnego egzaminu przystąpiło prawie 350 uczniów z pięciu łazarskich szkół.

Szóstoklasiści mieli do rozwiązania 26 zadań, z czego 20 było pytaniami zamkniętymi. Egzamin ma na celu sprawdzenie, czy uczniowie umieją czytać ze zrozumieniem, czy potrafią rozwiązywać zadania matematyczne, a także czy zawarte informacje są dla nich przydatne.

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych musieli w oparciu o podany tekst odpowiedzieć m.in. na pytanie kiedy odbyła się pierwsza na świecie publiczna projekcja filmu czy też jaką średnicę będzie mieć koło po wycięciu z prostokątnej płyty o wymiarach 30 cm na 40 cm. W teście były również pytania na temat wiersza L. Staffa "Burza nocna".

Zdający poznają wyniki sprawdzianu 22 czerwca. Maksymalnie mogą uzyskać 40 punktów, które zostaną wpisane do świadectwa. Wynik egzaminu nie ma wpływu na promocję ucznia i ukończenie szkoły.

Do sprawdzianu szóstoklasisty przystąpiło w całej Polsce ponad 360 tys. uczniów z ok. 12 tys. szkół, a w Wielkopolsce ponad 34,8 tys. osób. W łazarskich podstawówkach (nr 9, 26, 69, 77 i 90) test rozwiązywało prawie 350 uczniów, z czego 71 w Szkole Podstawowej nr 26, ok. 80 w SP69, 45 w SP77 i 85 w "dziewięćdziesiątce".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: