Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarskie szkoły prezentowały się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarskie szkoły prezentowały się na Targach
07-02-2012 01:18   Janusz Ludwiczak
Ósemka, Marcinek, II LO, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych i Zespół Szkół Handlowych na MTP zachęcali uczniów trzecich klas gimnazjów do wybrania swojej szkoły.

Ponad 200 wystawców, wśród których były szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, uczelnie wyższe, instytucje oświatowe przedstawiało swoją ofertę podczas XVI Targów Edukacyjnych. Równocześnie odbywał się Salon Wyposażenia Szkół oraz XI Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży. W sumie targi odwiedziło 40 tysięcy osób.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów byli zachęcani do wybrania także do łazarskich liceów: "Ósemki", II LO czy Marcinka. Swoje stoiska miał również Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych oraz Zespół Szkół Handlowych.

Warto wybrać "Ósemkę", gdyż jest to szkoła o dużych wymaganiach. Nauczyciele są bardzo kompetentni. Atmosfera, którą tworzą ludzie jest wspaniała. Współpracując z nauczycielami tworzymy super wspólnotę - uważa Kaja Dolatowska z VIII LO.

I LO bardzo dobrze przygotowuje do matury i na studia. Jest u nas świetna atmosfera, fajni nauczyciele. Mamy dużo zajęć dodatkowych, m.in. teatr, kółka sportowe i polityczne. Jest u nas język włoski, łacina, retoryka czy etyka - przekonują Dominika Mądry i Katarzyna Cichocka, uczennice "Marcinka".

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ma do zaoferowania różne profile, np. anglojęzyczne. Mamy klasę siatkarską. Są prowadzone u nas wymiany zagraniczne. W tym roku byliśmy w Turcji, w Stambule. Za kilka miesięcy jedziemy do Pragi i Niemczech. W każdej klasie jest tablica multimedialna, komputer i pomoce naukowe. Wyniki egzaminów maturalnych i gimnazjalnych są wyższe niż średnia w całej Wielkopolsce - zachęcały Agata i Weronika z Gimnazjum nr 33 w Zespole Szkół Gimnnazjalno-Licealnych.

"Dwójka" ma do zaoferowania klasy humanistyczne, politechniczne i matematyczno-fizyczne, biologiczno-chemiczne. Działa u nas kółko historii sztuki, psychologiczne, humanistyczne, teatralne i sportowe. Są tez u nas klasy europejskie, z językiem francuskim lub niemieckim. II LO to jedyna szkoła w Wielkopolsce, gdzie odbywa się międzynarodowa matura - powiedział Filip Nowaczyk z II LO.

W Zespole Szkół Handlowych jest liceum ogólnokształcące z klasą policyjną, ratowniczo-pożarniczą i klasą kosmetyczną oraz technikum ekonomiczno-handlowe, które kształci w zawodach technika ekonomisty, handlowca, hotelarstwa, obsługi turystycznej, logistyka, organizacji reklamy i kelnera. Nasza szkoła chce otwierać nowe kierunki. We wrześniu uruchomione zostaną klasy, które kształcić będą w zawodach technika spedytora, eksploatacji portów i terminali, księgarstwa oraz technika żywienia i usług gastronomicznych - wyjaśniały Natalia Chirot i Urszula Kosmasz, uczennice Zespołu Szkół Handlowych.

Drzwi otwarte w łazarskich szkołach:

  • "Marcinek" - I LO, ul. Bukowska 16 - 23 marca godz. 17:00
  • II LO, ul. Matejki 8/10 - 17 marca godz. 9:00
  • VIII LO, ul. Głogowska 92 - 17 kwietnia godz. 17:00
  • Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych: Gimnazjum nr 33 - 1 marca godz. 17:00, 33 LO - 12 maja w godz. 10-13
  • Zespół Szkół Handlowych, ul. Śniadeckich 54/58 - 3 kwietnia godz. 11:00, 17 kwietnia godz. 15:00


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: