Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Roosevelta i Grunwaldzka całkowicie zamknięta. Na Matejki będą kooorki?! [MAPY] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Roosevelta i Grunwaldzka całkowicie zamknięta. Na Matejki będą kooorki?! [MAPY]
05-03-2012 01:49   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Roosevelta. Drogowcy równocześnie zamknęli dla ruchu kołowego ulicę Grunwaldzką (na odcinku od Matejki do Bukowskiej). Swoje trasy zmieniły autobusy "za tramwaj" T2 oraz nocne 238, 249 i 252. Dla kierowców wyznaczono objazd przez Szylinga i Bukowską oraz przez Matejki, Głogowską, Most Dworcowy i al. Niepodległości. Ubiegło tygodniowa awaria na ulicy Grunwaldzkiej pokazała, że kierowcy i autobusy MPK z pewnością będą stać w długich korkach.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich zamknął całkowicie dla ruchu kołowego ulicę Roosevelta (na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego), ulice Bukowską (przy hotelu Sheraton) oraz ulicę Grunwaldzką (pomiędzy Matejki a Bukowską). Tym samym rozpoczął się kolejny etap przebudowy węzła komunikacyjnego Ronda Kaponiera.

Prace budowlane zarówno drogowe, torowe, mostowe, kanalizacyjne i związane z przebudową instalacji podziemnych prowadzone mają być również w nocy.

Zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej jak i kierowcy muszą przygotować się na zmiany.

Autobusy "za tramwaj" T2 w obu kierunkach kursują teraz objazdem przez Grunwaldzką, Szylinga, Kraszewskiego i Zwierzyniecką:
RONDO KAPONIERA (przystanek przy hotelu Mercure) - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Szylinga - Grunwaldzka - Wojskowa - Marcelińska - Grochowska - Grunwaldzka - Żmigrodzka - JUNIKOWO.
Powrót: JUNIKOWO - Żmigrodzka - Grunwaldzka - Grochowska - Marcelińska - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Szylinga - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA.

Autobusy "za tramwaj" T2 jadące w kierunku Ronda Kaponiera zatrzymywać się będą na przystankach "Matejki" – na ulicy Szylinga (likwidacji ulega przystanek „Matejki” przy budynku dawnego kina Olimpia) oraz "Kraszewskiego" – na ulicy Kraszewskiego (przed ulicą Zwierzyniecką). Przystanek końcowy "Rondo Kaponiera" dla autobusów linii T2 jadących z Junikowa znajdować się będzie na ulicy Zwierzynieckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Zeylanda.

Natomiast autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 pojadą następującym objazdem: RONDO KAPONIERA (przystanek przy hotelu Mercure) - Zwierzyniecka (nawrót) - Rondo Kaponiera - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Al. Niepodległości - Powstańców Wielkopolskich - Most Dworcowy - Głogowska - ...

Na trasie objazdu autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 jadące w kierunku ulicy Głogowskiej zatrzymywać się będą na przystankach: Uniwersytet Ekonomiczny (na al. Niepodległości) oraz Most Dworcowy (przystanek tramwajowy) – na ulicy Głogowskiej.

Na zmiany w organizacji ruchu muszą przygotować się również kierowcy. Objazdy wytyczono przez Szylinga i Bukowską lub Matejki oraz przez Głogowską, Most Dworcowy, Powstańców Wielkopolskich (Stanisława Matyi), al. Niepodległości i Św. Marcin.

Zmiany w komunikacji miejskiej oraz nową organizację ruchu zaznaczyliśmy też na naszej mapie - www.plan.lazarz.pl

Mapa objazdów (źródło Zarząd Dróg Miejskich):


Komentarze (1)

05-03-2012 17:43:35
Bartek
Prawie pół godziny czekałem dziś na 64 na Matejki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

gru

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert jazzowy w wykonaniu uczniów instrumentalistyki jazzowej PSM II st. im. Fryderyka Chopina

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: