Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W londyńskim autobusie na Rynku Łazarskim będą pytać o mocne i słabe strony dzielnicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W londyńskim autobusie na Rynku Łazarskim będą pytać o mocne i słabe strony dzielnicy
14-02-2012 01:38   Janusz Ludwiczak
29 lutego na Rynku Łazarskim pojawi się czerwony, piętrowy londyński autobus. Na jego pokład zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. W autobusie studenci i pracownicy Instytutu Socjologii UAM przeprowadzą konsultacje społeczne dotyczące rozwoju Śródmieścia i rewitalizacji Łazarza.

Czy Łazarz jest dobrym miejscem do mieszkania, pracy, nauki, robienia zakupów, przejazdu komunikacją publiczną czy spędzania wolnego czasu? Jakie są mocne i słabe strony Łazarza? Co należy zmienić, a co pozostawić bez zmian na terenie dzielnicy? Na te i inne pytania będzie można odpowiedzieć w trakcie konsultacji społecznych, które zostaną przeprowadzone w ostatni dzień lutego.

29 lutego w godz. od 12:00 do 17:00 na Rynku Łazarskim pojawi się czerwony, piętrowy londyński autobus, w którym studenci i pracownicy Instytutu Socjologii UAM przeprowadzać będą wśród mieszkańców anonimowe ankiety.

Dzięki konsultacjom chcemy poznać opinie mieszkańców o tym jak się mieszka, pracuje i spędza czas w śródmieściu Poznania. Głosy osób, które są związane ze śródmieściem, o jego słabych i mocnych stronach, a także głównych problemach i potrzebach, są dla nas bardzo cenne. Pozwolą nam dobrze przygotować wiosną tego roku debatę publiczną o śródmieściu Poznania, a następnie opracować kompleksowy program jego rozwoju i odnowy. Nasze miasto bardzo go potrzebuje - mówi Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Bardzo ważny jest udział mieszkańców w konsultacjach społecznych. Przyszły program na rzecz śródmieścia musi odpowiadać ich potrzebom. Konsultacje będą prowadzone w specjalnym autobusie, w którym ankieterzy z Instytutu Socjologii UAM będą pytać mieszkańców o ich opinie na temat śródmieścia - dodaje miejski radny Mariusz Wiśniewski.

Konsultacje poprzedzą debatę o rozwoju i odnowie Śródmieścia oraz rewitalizacji Łazarza, a także Centrum, Śródki i Chwaliszewa, Jeżyc i Wildy. Rozpocznie się ona 21 marca. Więcej na ten temat w artykule: Będzie debata o rewitalizacji, m.in. na Rynku Łazarskim w londyńskim autobusie

Konsultacje przeprowadzone zostaną również na Placu Wolności oraz Rynkach: Jeżyckim i Wildeckim. Wypełnienie ankiety powinno zająć ok. 3 minuty:
CENTRUM: Plac Wolności - 27 lutego (poniedziałek), w godz.12:00-17:00
JEŻYCE: Rynek Jeżycki - 28 lutego (wtorek), w godz.12:00-17:00
ŁAZARZ: Rynek Łazarski - 29 lutego (środa), w godz.12:00-17:00
WILDA: Rynek Wildecki - 1 marca (czwartek), w godz.12:00-17:00


Komentarze (10)

15-02-2012 08:25:25
Łukasz Prymas
Droga mieszkanko, zgadzam się że godziny nie są może optymalne, ale jak napisał Pan Mariusz, niestety nie da się organizować zwłaszcza w porze zimowej zbyt długich konsultacji. Zgadzam się iż lepiej byłoby przedłużyć godziny konsultacji ale myślę, idąc tokiem myślenia pana radnego, jednak duży odsetek mieszkańców będzie mógł jednak zabrać swój głos. Konsultacje prowadzone przez pracowników IS UAM, mają pomóc uzyskać jak najbardziej obiektywne i najdokładniejsze wyniki, a sondaż internetowy jednak nie daje takiej pewności. Poza tym zapraszamy debatę, o której na pewno będziemy informować również za pośrednictwem portalu lazarz.pl. Ze swojej strony mogę zaproponować wysyłanie swoich uwag na mój adres e-mailowy lprymas@o2.pl, lub przyjście na dyżur do Rady Osiedla w czwartek 17:00-18:30.
15-02-2012 00:12:52
Mariusz Wiśniewski
p.s. oczywiście tak jak zawsze do dyspozycji pozostawiam mój adres na dodatkowe przesyłanie swoich opinii o problemach/potrzebach śródmieścia, w tym Łazarza, plusach i minusach: mariusz_wisniewski@um.poznan.pl Nadmienię, że już jesienią ubr. (poznańska prasa pisała o tej akcji) zbieraliśmy opinie drogą elektroniczną od mieszkańców nt. śródmieścia, które pomogły nam opracować harmonogram debaty:)
15-02-2012 00:02:12
Mariusz Wiśniewski
Przede wszystkim zapraszam do udziału w debacie o rozwoju i odnowie śródmieścia :), która rozpocznie się 21 marca i potrwa do 29 maja. Konsultacje społeczne są zaś pewną formą zebrania opinii mieszkańców jeszcze przed jej rozpoczęciem, które będą przydatne do późniejszych prac nad programem operacyjnym dla śródmieścia, a podczas samej debaty mogą dyskutantów nakierować na pewne kierunki dyskusji, zgłaszane przez mieszkańców. Co do zaś godzin konsultacji, to powiem tak. Nie jedno już przedsięwzięcie organizowałem i wiem, że wszystkim nigdy się nie dogodzi. :) Trzeba wszelako szukać rozwiązać optymalnych, dogodnych dla większości oraz uwzględniać warunki w jakich działamy. Te konsultacje nie będą ,,sztampowe", lecz formę oryginalną - bo w postaci mobilnych punktów konsultacyjnych, jakim będzie autobus, czekający w pobliżu głównych skupisk ludzi, czyli placów lub rynków śródmiejskich. Nie trzeba nigdzie zatem specjalnie chodzić. Mamy ponadto taką a nie inną porę roku (niestety to nie wiosna ani lato), dzień nie jest jeszcze zbyt długi. 5 h dziennie konsultacji to jest optimum, nikt zresztą nie prowadzi takich badań 24 h na dobę. Rozkład godzin od 12 do 17 (uzgodniony z fachowcami z UAM), daje stosunkowo elastyczną możliwość udziału zarówno pracującym (tym co kończą pracę po 15-tej a przed 17, takich jest większość), ale także tym co chodzą na nocki:) , ale też zarówno emerytom (którzy np. wychodzą na zakupy czy spacer), młodzieży pow. 18 lat, wracającej ze szkół czy też studentom jadącym lub wracającym z zajęć. Oczywiście zawsze się ktoś znajdzie, że mu nawet to nie będzie pasować, ale jak mówiłem, nigdy wszystkim się nie dogodzi. A jeżeli ktoś faktycznie nie będzie mógł uczestniczyć w konsultacjach, to tak czy owak zapraszam na debatę by już w konkretnej dyskusji wyrazić swoje opinie. Pozdrawiam
14-02-2012 23:08:00
Mieszkanka
Chciałbym wyrazić swoje przemyślenia i zabrać głos jako mieszkanka okolicy. Wyznaczone godziny ankiet w ogóle nie uwzględniają możliwości udziału osób pracujących. Takie badania z socjologicznego punktu widzenia chyba nie maja sensu? W akcji mogą wziąć udział jedynie emeryci, studenci, a chyba próba powinna być dokonana na wszystkich grupach. Może będzie jakaś możliwość przynajmniej wysłania gdzieś maila, ze swoimi przemyśleniami. Panie Łukaszu pisze Pan, że że sondaże internetowe są obdarzone dużym błędem oraz że konsultacje przeprowadzone przez pracowników Instytutu Socjologii mają dać najbardziej obiektywne wyniki, czy uważa Pan, że praktycznie wykluczając głos jednej z licznych grup wyniki obiektywne ?
14-02-2012 22:34:53
Łukasz Prymas
Oczywiście proszę o wpisywanie swoich opinii na portalu. Będę o nich pamiętać podczas prac grupy ds. debaty.
14-02-2012 22:33:24
Łukasz Prymas
Niestety, sondaże internetowe są obdarzone dużym % błędów i nieścisłości, poza tym ankieta będzie prowadzona przez pracowników Instytutu Socjologii UAM. Ma to na celu uzyskanie jak najlepszych i najbardziej obiektywnych wyników. Niestety nie ma nawet możliwości wcześniejszego wypełnienia ankiety i wrzucenia do urny. Godziny faktycznie są trochę niefortunne ale nie dało się zorganizować tych konsultacji w innych godzinach. Jednakże, proszę o jak najszerszy udział mieszkańców Łazarza. Każdy Wasz głos jest ważny!
14-02-2012 22:21:54
w
Jeśli ktoś ma pomysły czy opinie a nie może udać się osobiście na konsultacje, to może niech je tu wpisuje w tym wątku.. Może znajdzie się inny ktoś, który uzna je za trafne i akurat wybiera się tam i przedstawi też pomysły z lazarz.pl. Osobiście bardzo bym chciał się pojawić, ale za wcześnie tam fajrant mają i pewności nie mam, że zdążę.
14-02-2012 08:23:31
mieszkam w Poznaiu
Faktycznie godziny trochę trudne, ale moim zdaniem wypełnianie ankiet przez internet to była by porażka, wtedy ankiety wypełniali by np. mieszkańcy nie Poznania a Dupiewa pisząc więcej parkingów?! A ja mieszkam w mieście i chcę wolnych od samochodów chodników i priorytetu dla tramwaju na głogowskiej.
14-02-2012 08:00:47
Sławek
A w jaki sposób swój głos ma wyrazić osoba pracująca? Jaki jest problem zorganizować zbieranie ankiet przez internet?
14-02-2012 07:34:34
Łukasz Prymas
Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Łazarza do wzięcia udziału w konsultacjach. Każdy głos jest ważny i pomoże również nam, radnym osiedlowym, w odpowiednich działaniach na rzecz polepszenia życia wszystkich mieszkańców.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: