Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie debata o rewitalizacji, m.in. na Rynku Łazarskim w londyńskim autobusie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie debata o rewitalizacji, m.in. na Rynku Łazarskim w londyńskim autobusie
31-01-2012 23:36   Janusz Ludwiczak
Miejscy radni z Komisji Rewitalizacji chcą zorganizować publiczną debatę o rozwoju i odnowie śródmieścia i rewitalizacji Łazarza.

Debata poświęcona rozwojowi i odnowie Centrum, Śródki, Wildy, Jeżyc i Łazarza rozpocznie się w pierwszy dzień wiosny i potrwa do końca maja.

Efektem ma być zebranie wniosków od mieszkańców i użytkowników śródmieścia pod projekt uchwały Rady Miasta (jesień 2012) o założeniach i kierunkach zintegrowanego operacyjnego programu rozwoju i odnowie śródmieścia. Uchwała zapoczątkuje potem właściwe opracowanie programu przez Prezydenta Miasta, które potrwają ok. roku (do jesieni 2013) i następne jego przyjęcie ostateczne przez Radę Miasta Poznania - mówi Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Z uwagi na społeczny i ponadpolityczny charakter debaty zaprosiliśmy do współpracy miejskie organizacje pozarządowe, przedstawicieli przedsiębiorców, śródmiejskie rady osiedli oraz cenionych panelistów - dodaje miejski radny Mariusz Wiśniewski.

Zanim ruszy debata przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne wśród mieszkańców Poznania na temat ich opinii o śródmieściu.

1 marca między godz. 12 a 17 na Rynku Łazarskim pojawi się londyński autobus, w którym mieszkańcy będą mogli porozmawiać o rewitalizacji i przyszłości dzielnicy. W spotkaniu konsultacyjnym wezmą udział m.in. specjaliści z Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W londyńskim autobusie będzie można również wypełnić krótką ankietę dotyczącą śródmieścia, w tym centrum miasta, a także poszczególnych poznańskich dzielnic: Śródki, Jeżyc, Wildy i Łazarza.

Sama debata zainaugurowana zostanie 21 marca o godz. 17:30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim. Wtedy odbędzie się wykład dr Andreasa Billerta, eksperta z dziedziny rewitalizacji miast o zintegrowany planach rozwoju miast niemieckich oraz możliwościach i potrzebach polskich miast.


R E K L A M A

Komentarze (5)

02-02-2012 10:29:39
w
Nie sądzę, aby ktokolwiek pokusił się likwidować rynek:) Proponuję na początek uzupełnienie pierzei rynku od strony ulicy Kącik (ktoś wie do kogo należy działka?) + poprawa estetyki targowiska + uporządkowanie tematu parkowania, choć to nie będzie łatwe: Taka inwestycja jak parking pod placem wolności raczej się tutaj nie wydarzy, z kolei wydzielenie płotem placu do parkowania byłoby chorym i uwsteczniającym rozwiązaniem.
02-02-2012 07:22:28
Ola
rynek musi zostać , łazarz bez rynku to już nie bedzie łazarz
01-02-2012 16:39:20
Tomek
A ja jestem za połączeniem opcji 1 i 3. Przykład Placu Wolności jest tu doskonały. Pozwoliłoby to zrewitalizować wiele okolicznych uliczek, a sam ryneczek zyskałby blask dzięki nowym, schludnym budkom.
01-02-2012 15:34:13
Ania
Jesli dojdzie do zlikwidowania Rynku Lazarskiego to prezydent miasta powinien stracic swoj stolek.
01-02-2012 08:57:52
morlock
Do przewidzenia:1.Mieszkańcy Łazarza - zostawić Rynek w obecnej formie ew.odnowić 2.Deweloper - postawić kolejny biurwowiec 3.Miasto - wysokopłatny parking niestrzeżony. Która opcja wygra? Obstawiam nr2 choć duszą i ciałem jestem za 1.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: