Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie debata o rewitalizacji, m.in. na Rynku Łazarskim w londyńskim autobusie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie debata o rewitalizacji, m.in. na Rynku Łazarskim w londyńskim autobusie
31-01-2012 23:36   Janusz Ludwiczak
Miejscy radni z Komisji Rewitalizacji chcą zorganizować publiczną debatę o rozwoju i odnowie śródmieścia i rewitalizacji Łazarza.

Debata poświęcona rozwojowi i odnowie Centrum, Śródki, Wildy, Jeżyc i Łazarza rozpocznie się w pierwszy dzień wiosny i potrwa do końca maja.

Efektem ma być zebranie wniosków od mieszkańców i użytkowników śródmieścia pod projekt uchwały Rady Miasta (jesień 2012) o założeniach i kierunkach zintegrowanego operacyjnego programu rozwoju i odnowie śródmieścia. Uchwała zapoczątkuje potem właściwe opracowanie programu przez Prezydenta Miasta, które potrwają ok. roku (do jesieni 2013) i następne jego przyjęcie ostateczne przez Radę Miasta Poznania - mówi Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Z uwagi na społeczny i ponadpolityczny charakter debaty zaprosiliśmy do współpracy miejskie organizacje pozarządowe, przedstawicieli przedsiębiorców, śródmiejskie rady osiedli oraz cenionych panelistów - dodaje miejski radny Mariusz Wiśniewski.

Zanim ruszy debata przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne wśród mieszkańców Poznania na temat ich opinii o śródmieściu.

1 marca między godz. 12 a 17 na Rynku Łazarskim pojawi się londyński autobus, w którym mieszkańcy będą mogli porozmawiać o rewitalizacji i przyszłości dzielnicy. W spotkaniu konsultacyjnym wezmą udział m.in. specjaliści z Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W londyńskim autobusie będzie można również wypełnić krótką ankietę dotyczącą śródmieścia, w tym centrum miasta, a także poszczególnych poznańskich dzielnic: Śródki, Jeżyc, Wildy i Łazarza.

Sama debata zainaugurowana zostanie 21 marca o godz. 17:30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim. Wtedy odbędzie się wykład dr Andreasa Billerta, eksperta z dziedziny rewitalizacji miast o zintegrowany planach rozwoju miast niemieckich oraz możliwościach i potrzebach polskich miast.


Komentarze (5)

02-02-2012 10:29:39
w
Nie sądzę, aby ktokolwiek pokusił się likwidować rynek:) Proponuję na początek uzupełnienie pierzei rynku od strony ulicy Kącik (ktoś wie do kogo należy działka?) + poprawa estetyki targowiska + uporządkowanie tematu parkowania, choć to nie będzie łatwe: Taka inwestycja jak parking pod placem wolności raczej się tutaj nie wydarzy, z kolei wydzielenie płotem placu do parkowania byłoby chorym i uwsteczniającym rozwiązaniem.
02-02-2012 07:22:28
Ola
rynek musi zostać , łazarz bez rynku to już nie bedzie łazarz
01-02-2012 16:39:20
Tomek
A ja jestem za połączeniem opcji 1 i 3. Przykład Placu Wolności jest tu doskonały. Pozwoliłoby to zrewitalizować wiele okolicznych uliczek, a sam ryneczek zyskałby blask dzięki nowym, schludnym budkom.
01-02-2012 15:34:13
Ania
Jesli dojdzie do zlikwidowania Rynku Lazarskiego to prezydent miasta powinien stracic swoj stolek.
01-02-2012 08:57:52
morlock
Do przewidzenia:1.Mieszkańcy Łazarza - zostawić Rynek w obecnej formie ew.odnowić 2.Deweloper - postawić kolejny biurwowiec 3.Miasto - wysokopłatny parking niestrzeżony. Która opcja wygra? Obstawiam nr2 choć duszą i ciałem jestem za 1.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: