Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gratowóz będzie częściej odwiedzał Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gratowóz będzie częściej odwiedzał Łazarz
11-01-2012 01:35   Janusz Ludwiczak
Nie co kwartał, a co dwa miesiące Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych, tzw. Gratowóz będzie odwiedzał Łazarz. Ponadto będzie odwiedzał dwa punkty - okolice Parku Kasprowicza oraz zawita na Kolejową.

Gratowóz będzie zbierał od mieszkańców jedynie stary i zużyty sprzęt elektryczny, jak suszarki, żelazka, telefony, telewizory, komputery, drukarki, kuchenki, mikrofalówki, odkurzacze, itd.

W Mobilnym Punkcie Gromadzenia Odpadów Problemowych nie pozostawimy już farb, rozpuszczalników, przeterminowanych leków, olejów, zaolejonych szmat, opakowań po substancjach niebezpiecznych, opon, gruzu czy materiałów zawierających azbest. Odpady te będzie można jedynie oddać na Gratowisku, czyli punkcie gromadzenia odpadów problemowych, który znajduje się m.in. na Dębcu, przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 284 (przy byłym stadionie Lecha). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00 (telefon 061-833 22 12). Gratowisko działa także przy ul. Wrzesińskiej 12 na os. Warszawskim oraz w Suchym Lesie przy składowisku odpadów komunalnych.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu częstotliwość przejazdu Gratowozu została zwiększona dwukrotnie, do sześciu razy w ciągu roku na każdej dzielnicy. Chcielibyśmy by "Gratowiska" funkcjonowały w każdej dzielnicy Poznania - powiedział Mariusz Matczak z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

W tym roku Gratowóz pojawi się na Łazarzu już za sześć tygodni, w sobotę 18 lutego, a także: 21 kwietnia, 16 czerwca, 18 sierpnia, 20 października i 15 grudnia. Nie znajdziemy go już na ul. Wyspiańskiego, przy Arenie. Za to Gratowóz pojawi się w dwóch nowych miejscach: przy ul. Kolejowej 37 (w godz. 11:20-11:50) oraz na ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej (od 12:00 do 12:30).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: