Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gratowóz odwiedził Łazarz. Od mieszkańców zbierał problemowe śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gratowóz odwiedził Łazarz. Od mieszkańców zbierał problemowe śmieci
06-04-2011 00:55   Janusz Ludwiczak
Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych, czyli "Gratowóz" znów pojawił się przed Areną. W sobotę mieszkańcy mogli pozbyć się starego telewizora i komputera czy zużytej pralki. Były też takie osoby, co chciały w "Gratowozie" zostawić worki z liśćmi i opony.

W sobotę, punktualnie w samo południe, na ulicy Wyspiańskiego, przed Areną pojawił się Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych. "Gratowóz" zbierał od mieszkańców między innymi zużyty sprzęt RTV i AGD, czyli stare telewizory, komputery i pralki, a także baterie i akumulatory, lampy fluorescencyjne oświetleniowe, odpady zawierające rtęć, przeterminowane leki, opakowania po farbach i rozpuszczalnikach, resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach, zużyty olej silnikowy, przekładniowy oraz hydrauliczny w opakowaniach, zużyte filtry olejowe oraz zaolejone szmaty i ścierki.

Przez pół godziny, bo na tyle "Gratowóz" zatrzymał się w sobotę przed Areną mieszkańcy dość licznie przynosili różnego rodzaju odpady problemowe, których nie można zostawiać normalnie w śmietniku.

Przychodziły też takie osoby, które w "Gratowozie" chciały zostawić worki z liśćmi, stare dywany czy opony samochodowe. Niestety odchodziły z kwitkiem. Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Poznaniu nie mogli przyjąć do Mobilnego Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych takich przedmiotów. Mieszkańcom sugerowali dokładniejsze zapoznanie się z ulotkami i stroną internetową oraz proponowali zawiezienie odpadów do "Gratowiska" na Dębcu oraz przy ul. Wrzesińskiej.

W sobotę "Gratowóz" odwiedził nie tylko Łazarz, ale i cały Grunwald. Wcześniej zawitał na Ławicy, Junikowie, Fabianowie, Świerczewie i Górczynie. O godz. 12:30 z ulicy Wyspiańskiego udał się na osiedle Kopernika, pod Stadion Miejski i na Marcelin.

Do tej pory Łazarzanie mogli odwiedzać "Gratowóz" przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Palacza. W ubiegłorocznym harmonogramie nastąpiła korekta i "Gratowóz" pojawia się na ulicy Wyspiańskiego, przy Arenie.

Za miesiąc, w sobotę 7 maja "Gratowóz" pojawi się na Jeżycach, zaś na Grunwald powróci dopiero 6 sierpnia.

Problemowych odpadów, których nie można wyrzucić do kubła na śmieci można pozbyć się codziennie w "Gratowisku", czyli punkcie gromadzenia odpadów problemowych, który znajduje się na Dębcu, przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 284, przy byłym stadionie Lecha. . Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00 (telefon 61 833 22 12). Kolejne "Gratowisko" znajduje się przy ul. Wrzesińskiej 12 (czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00, w soboty do 16:00) oraz w Suchym Lesie, przy ul. Meteorytowej 1 (czynne od 7:00 do 20:00, w soboty do 14:00).


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

09-04-2011 17:07:38
a
OK, z boku.... a ja tu plyne głównym nurtem
07-04-2011 13:51:32
REDAKCJA
Proszę śledzić niezapominajkę (prawa kolumna). Tam podawane są wszelkie informacje i zapowiedzi wydarzeń.
07-04-2011 13:45:17
a
fajnie, choć troche po fakcie. Prosze wiec redakcje o zapowiadanie takich przyjazdów nekstajm.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: