Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 1600 osób zasiadło do wspólnej wigilii na Targach. Wśród nich był też wiceprezydent Hinc - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 1600 osób zasiadło do wspólnej wigilii na Targach. Wśród nich był też wiceprezydent Hinc
24-12-2011 13:49   Janusz Ludwiczak
O wiele więcej osób niż się spodziewano zasiadło do wspólnej wigilii, która już po raz drugi odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Spodziewano się półtora tysiąca gości, a przyszło ponad 1600 osób. Już po raz drugi w pawilonie 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich przygotowano spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących, bezdomnych i samotnych.

Wspólna wigilia rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, śpiewu kolęd, połamania się opłatkiem i złożenia życzeń. Spora kolejka ustawiła się do ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. W spotkaniu wziął udział również wiceprezydent Sławomir Hinc oraz Przemysław Trawa, wiceprezes MTP.

W pawilonie nr 1 ustawiono 18 stołów i przygotowano dla gości pół tony karpia, 320 blach pierników i innych świątecznych ciast. Wypieki przygotowali wierni z poznańskich parafii. Nie mogło zabraknąć również barszczu z uszkami i kapusty z grzybami. Spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc 800 wolontariuszy.

W zeszłym roku przy wspólnej wigilii zasiadło tysiąc osób. W tym roku zaproszono o połowę więcej gości.

Do tej pory wigilia dla osób bezdomnych, biednych, potrzebujących i samotnych, która organizowana jest od dziewięciu lat odbywała się w budynku XI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Ściegiennego. Szkoła mogła pomieścić jednak do 600 osób. Dlatego wigilia została przeniesiona na MTP.

Organizatorami wigilii dla potrzebujących była poznańska Caritas, a także XI LO, Zespół Szkół Elektrycznych, Szkoła Podstawowa nr 50, Zespół Szkół w Nowym Tomyślu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.


Komentarze (1)

26-12-2011 17:19:40
aszc
Brawo serdrczne podziekowania naleza sie p. dyr. Karolowi Leimann z LO XI bo to zany człek
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: