Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach ponad 300 osób oddało krew. "Krewni Euro" zebrali od 2236 osób prawie tysiąc litrów krwi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach ponad 300 osób oddało krew. "Krewni Euro" zebrali od 2236 osób prawie tysiąc litrów krwi
20-12-2011 01:17   Janusz Ludwiczak
Sporym zainteresowaniem cieszyła się piątkowa akcja "Krewni Euro", którą przeprowadzono w holu wschodnim MTP. Do dziesiątej edycji zgłosiła się rekordowa liczba - 373 osób, którzy chcieli oddać krew.

Po przeprowadzonych badaniach krew oddały 324 osoby. Do dyspozycji krwiodawców oddanych zostało 14 stanowisk do poboru krwi. Akcję obsługiwało czterech lekarzy i sztab pielęgniarek. Zbiórkę krwi tradycyjnie wspierali członkowie Drużyny Szpiku, promując dawstwo szpiku, a także wolontariusze, którzy rozdawali karty zawierające oświadczenie woli oddania narządów do transplantacji po śmierci.

Dla osób, które oddały krew organizatorzy przygotowali świąteczne niespodzianki. Dodatkowo, osoby z numerem 2000 i 2012 otrzymały oficjalne piłki turnieju Uefa Euro 2012™ - Tango 12.

Pomysł akcji "Krewni Euro" zrodził się zupełnie przypadkowo w odpowiedzi na oczekiwania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na potrzeby poznańskich szpitali - wyjaśnia Michał Prymas, dyrektor Biura Euro 2012 Urzędu Miasta Poznania.

Kolejną akcję przeprowadzimy w marcu. Miejsce na razie jest tajemnicą. Ostatnich "Krewnych Euro" przeprowadzimy w trakcie trwania turnieju w Strefie Kibica. Po Euro myślimy o kontynuowaniu akcji. Wydaje się, że akcja pokazała, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu działanie. Spotykamy się z niesamowitym odzewem poznaniaków. To jest niesamowite, że tyle osób stoi w kolejce i chce oddać krew. Warto tą akcję kontynuować - dodaje Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro 2012.

A dlaczego poznaniacy postanowili oddać krew?

Oddaję regularnie krew co dwa miesiące. Ludzie potrzebują krwi, a dla nas nie jest to aż tak wielki wysiłek. Jestem strażakiem. Akcja przyciąga wiele ludzi i przyjęła się - twierdzi Grzegorz Banaszak.

Krew oddaje regularnie. Ostatnio nie miałam okazji dlatego postanowiłam przyjść. Warto oddać krew, gdyż nam nic nie grozi, a możemy komuś pomóc. Dobre są tego typu akcje. Ludzie nie zawsze mają czas by oddać krew do punktu krwiodawstwa - uważa Małgorzata Adamska.

Oddając krew mogę pomóc innym. Każdy z nas może kiedyś potrzebować krwi. Jest to bardzo dobra akcja, bo ratuje życie innym. Po zakończeniu Euro akcja powinna być kontynuowana. Jak widać chętnie oddajemy krew - mówi Jacek Nowakowski.

Podczas dziesięciu edycji akcji krew oddało w sumie 2236 osób, a zebrano blisko 1000 litrów krwi.


Komentarze (1)

20-12-2011 15:46:55
dawca krwi
Naprawde warto oddawać krew, nie tylko przy okazji Krewni Euro. I nie też dlatego, że można dostać paczkę czekolad czy zwolnienie do pracy. Możemy przede wszystkim pomóc innym, którzy potrzebują krwi. Oczywiście, że Krewni Euro powinny być kontynuowani po Euro2012
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: