Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach ponad 300 osób oddało krew. "Krewni Euro" zebrali od 2236 osób prawie tysiąc litrów krwi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach ponad 300 osób oddało krew. "Krewni Euro" zebrali od 2236 osób prawie tysiąc litrów krwi
20-12-2011 01:17   Janusz Ludwiczak
Sporym zainteresowaniem cieszyła się piątkowa akcja "Krewni Euro", którą przeprowadzono w holu wschodnim MTP. Do dziesiątej edycji zgłosiła się rekordowa liczba - 373 osób, którzy chcieli oddać krew.

Po przeprowadzonych badaniach krew oddały 324 osoby. Do dyspozycji krwiodawców oddanych zostało 14 stanowisk do poboru krwi. Akcję obsługiwało czterech lekarzy i sztab pielęgniarek. Zbiórkę krwi tradycyjnie wspierali członkowie Drużyny Szpiku, promując dawstwo szpiku, a także wolontariusze, którzy rozdawali karty zawierające oświadczenie woli oddania narządów do transplantacji po śmierci.

Dla osób, które oddały krew organizatorzy przygotowali świąteczne niespodzianki. Dodatkowo, osoby z numerem 2000 i 2012 otrzymały oficjalne piłki turnieju Uefa Euro 2012™ - Tango 12.

Pomysł akcji "Krewni Euro" zrodził się zupełnie przypadkowo w odpowiedzi na oczekiwania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na potrzeby poznańskich szpitali - wyjaśnia Michał Prymas, dyrektor Biura Euro 2012 Urzędu Miasta Poznania.

Kolejną akcję przeprowadzimy w marcu. Miejsce na razie jest tajemnicą. Ostatnich "Krewnych Euro" przeprowadzimy w trakcie trwania turnieju w Strefie Kibica. Po Euro myślimy o kontynuowaniu akcji. Wydaje się, że akcja pokazała, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu działanie. Spotykamy się z niesamowitym odzewem poznaniaków. To jest niesamowite, że tyle osób stoi w kolejce i chce oddać krew. Warto tą akcję kontynuować - dodaje Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro 2012.

A dlaczego poznaniacy postanowili oddać krew?

Oddaję regularnie krew co dwa miesiące. Ludzie potrzebują krwi, a dla nas nie jest to aż tak wielki wysiłek. Jestem strażakiem. Akcja przyciąga wiele ludzi i przyjęła się - twierdzi Grzegorz Banaszak.

Krew oddaje regularnie. Ostatnio nie miałam okazji dlatego postanowiłam przyjść. Warto oddać krew, gdyż nam nic nie grozi, a możemy komuś pomóc. Dobre są tego typu akcje. Ludzie nie zawsze mają czas by oddać krew do punktu krwiodawstwa - uważa Małgorzata Adamska.

Oddając krew mogę pomóc innym. Każdy z nas może kiedyś potrzebować krwi. Jest to bardzo dobra akcja, bo ratuje życie innym. Po zakończeniu Euro akcja powinna być kontynuowana. Jak widać chętnie oddajemy krew - mówi Jacek Nowakowski.

Podczas dziesięciu edycji akcji krew oddało w sumie 2236 osób, a zebrano blisko 1000 litrów krwi.


Komentarze (1)

20-12-2011 15:46:55
dawca krwi
Naprawde warto oddawać krew, nie tylko przy okazji Krewni Euro. I nie też dlatego, że można dostać paczkę czekolad czy zwolnienie do pracy. Możemy przede wszystkim pomóc innym, którzy potrzebują krwi. Oczywiście, że Krewni Euro powinny być kontynuowani po Euro2012
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: