Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim można było kupić żywe choinki, gwiazdorki z czekolady i gwiazdy betlejemskie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim można było kupić żywe choinki, gwiazdorki z czekolady i gwiazdy betlejemskie
24-12-2011 01:34   Janusz Ludwiczak
Na łazarskim targowisku można było przez ostatnie dwa tygodnie kupić wszystko, co do świąt było niezbędne - od żywych choinek po jemiołę, lampki choinkowe i czekoladowe gwiazdorki.

Już po raz osiemnasty na Rynku Łazarskim można było kupić choinki prosto z Huty Szklanej, wsi położonej w gminie Krzyż Wielkopolski, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Choinki są u nas z własnej uprawy. Świerk pospolity przetrzymuje do Trzech Króli, natomiast te szlachetne dłużej, kaukaz wytrzymuje nawet do dwóch miesięcy. Jesteśmy tu już osiemnasty raz, jak co roku w tym samym miejscu. W większości mamy stałych klientów - mówi Piotr Andrzejczak z plantacji Zbigniewa Narusewicza w Hucie Szklanej.

Choinki można było kupić codziennie od samego rana do późnego wieczora, od godz. 8:00 do 22:00. Ceny świerku kształtowały się średnio 30 zł/mb, zaś choinek w doniczce od 60 do 100 zł.

Na choince nie mogło zabraknąć też lampek choinkowych. Za zestaw 100 lampek tradycyjnych, kulek czy ledowych trzeba było zapłacić od 7 do 35 złotych.

Na Rynku Łazarskim można było już od 3 złotych kupić jemiołę. Na straganach królowały też gwiazdy betlejemskie, za które trzeba było zapłacić od 5 do 25 złotych.

Gwiazdy należy podlewać tak, by miały wilgotne podłoże. Potrafią przetrwać dwa miesiące, a nawet do Wielkanocy, tylko wtedy będą miały zielone kwiaty - wyjaśnia Krystian, jeden ze sprzedawców.

Na święta nie mogło zabraknąć oczywiście słodkiego. Czekoladowe gwiazdorki kosztowały od 2,50 do 10 zł w zależności od wielkości. Z kolei pierniki można było nabyć już od 6 złotych, a chlebki marcepanowe od 3 do 7 złotych.

Skoro zaglądamy na Rynek Łazarski to nie można zapomnieć o owocach. Za jabłka trzeba było zapłacić od 1,99 do 3,5 zł za kilogram, zaś ceny pomarańczy kształtowały się średnio 3 zł/kg.

W tym roku na łazarskim targowisku o dziwo nie było żywych karpi. Rok temu przy szaletach mieszkańcy mogli kupić żywe "karpie z Milicza". Były one jednak przechowywane w barbarzyńskich warunkach. W dodatku sprzedawca zabijał karpie na oczach klientów.

Kto z naszych Czytelników chciałby kupić jeszcze żywą choinkę czy czekoladowego gwiazdorka ma jeszcze możliwość w Wigilię. Kupcy będą na Rynku Łazarskim do godz. 12/14.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: