Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W zajezdni na Głogowskiej pasażerowie mogli zasiąść za sterami tramwaju {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W zajezdni na Głogowskiej pasażerowie mogli zasiąść za sterami tramwaju {GALERIA ZDJĘĆ}
28-11-2011 00:41   Janusz Ludwiczak
W niedzielę pasażerowie mieli niepowtarzalną okazję zasiąść za sterami tramwaju i zobaczyć jak wygląda praca motorniczego, a także obejrzeć makietę PeSTki w skali 1:87.

25 listopada to dzień świętej Katarzyny, patronki kolejarzy i tramwajarzy. Z tej okazji MPK Poznań wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych zorganizowało m.in. zwiedzanie zajezdni tramwajowej i Muzeum Komunikacji przy ul. Głogowskiej.

Chętni mogli prosto z centrum miasta, spod ponad 130-letniej, już niefunkcjonującej zajezdni przy ul. Gajowej dojechać na Głogowską zabytkową bimbą. W trakcie przejażdżki konduktor opowiadał pasażerom historię miasta i jego komunikacji.

I tak można było się dowiedzieć, że torowisko na ulicy Towarowej powstało w 1962 roku i miało funkcjonować tylko podczas budowy Mostu Dworcowego i przebudowy ulicy Głogowskiej. Tak jednak się nie stało i słusznie, bo Towarową tramwaje mogą objeżdżać remontowaną tym razem ulicę Roosevelta.

Na pokładzie eNki można było również dowiedzieć się, że tramwaje od 1880 roku przez 18 lat dojeżdżały pod sam Dworzec Główny. Jak zapewnił przewodnik, pod asfaltem na ulicy Dworcowej zachowane zostały szyny tramwajowe z tego okresu.

Natomiast na terenie zajezdni przy ul. Głogowskiej pasażerowie mogli zwiedzić Muzeum Komunikacji. Jedną z prezentowanych ekspozycji była makieta PeSTki, czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W skali 1:87 można zobaczyć jak wygląda jedna ze stacji. Autorzy makiety zachowali tak drobne detale jak biletomat, ławki czy sygnalizatory świetlne na wiadukcie w ciągu al. Solidarności.

W samej zajezdni można było nie tylko zobaczyć, ale zasiąść za sterami najnowszych tramwajów poznańskiego MPK - Solarisa Tramino, Moderusa Beta czy zmodernizowanej Tatry. Oprócz tego zaprezentowane zostały pojazdy techniczne - dźwig TRAM123, Montraks, WMS-01, radiowóz Nadzoru Ruchu oraz Fiat 125p - należący do Grupy Szybkiego Reagowania KMPS.


Komentarze (1)

28-11-2011 15:38:18
De.
Fajna fotorelacja :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: