Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drogowcy wymienili na Matejki pół kilometra chodnika - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Drogowcy wymienili na Matejki pół kilometra chodnika
18-09-2011 01:12   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca remont chodników na ulicy Matejki. Przez miesiąc drogowcy wymienili stare płyty chodnikowe na nową kostkę "pozbrukową" na odcinku pomiędzy ulicami Niegolewskich, a Wyspiańskiego.

Mimo, iż 16 września był terminem wykonania prac, to w sobotę drogowcy prowadzili jeszcze prace kosmetyczne przy remoncie chodnika na ulicy Matejki.

Od 16 sierpnia ekipy budowlane z firmy Budromel prowadzą wymianę starych płyt chodnikowych na nową kostkę "pozbrukową" na odcinku pomiędzy ulicami Niegolewskich, a Wyspiańskiego. W ramach inwestycji wymienione zostały też krawężniki.

Przez miesiąc drogowcy wymienili w sumie 500 metrów chodnika, z wyjątkiem tego położonego przed kościołem Św. Anny.

Zarząd Dróg Miejskich bez konsultacji Miejskiego Konserwatora Zabytków chciał usunąć zabytkową kostkę brukową pochodzącą z ok. 1907 roku. Dopiero gdy mieszkańcy powiadomili Marię Strzałko, ZDM postanowił wstrzymać prace na tym odcinku. Więcej w artykule: "Dzięki mieszkańcom ZDM nie wymieni zabytkowej kostki na ulicy Matejki".

Koszt remontu na Matejki wyniósł ponad 300 tysięcy złotych, z czego 100 tys. zł. pochodzi z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (6)

20-09-2011 21:47:55
Kuba
Szkoda, że nie pomyślano o wydzieleniu parkingów, bo samochody parkują na chodnikach, na których za kilka dni będą już plamy. No już o drodze rowerowej nawet nie marzę.
20-09-2011 14:06:08
Andrzej
Ale to nie koniec remontu chodników na Matejki. Kostkę układają jeszcze na wysokości ul. Konopnickiej. Czy to ta sama inwestycja?
19-09-2011 01:06:16
w
fakt, stary chodnik przed św. Anną jakoś wygląda, natomiast wszechobecna kostka pozbrukowa to znak, że żyjemy w czasach tandety :(
18-09-2011 17:10:01
User
A mnie załamało to, że dzień po skończeniu (teoretycznie) robót przyjechała maszyna do zrywania asfaltu i w nie których miejscach poniszczyła dopiero co założone krawenżniki.. Widziałem stan krawenżników na przeciw kamienicy wyremontowanej przez Wechtę i normalnie ręce opadają... Mam nadzieję, że ludzie z ZDM czy radni (?) nie wykonają odbioru techniczego firmy wykonującej, chodnika w takim stanie...
18-09-2011 12:48:34
JS
Fajnie, że montują osłony na miejscach, w których mają rosnąć drzewa. Oby nie skończyło się tak jak na Małeckiego, Kanałowej i Gąsiorowskich, gdzie w zeszłym roku wycięto drzewa, zamontowano osłony i ... na tym koniec. Drzew nie ma :( Janusz, może zainteresujesz się dlaczego nie posadzono obiecanej rok temu zieleni.
18-09-2011 12:23:27
wolf
Szkoda, że przy okazji nie pomyślano o zrobieniu nowej zieleni przy Matejki, dobrze że chociaż zamontowano osłony przy drzewach zabezpieczające przed samochodami. Szkoda też że ciągle stosuje się najprostsze rozwiązanie jakim jest pozbruk, na Łazarzu gdzie jest dużo zabytkowych budynków przydałyby się bardziej estetyczne chodniki. Już lepszym rozwiązaniem są prostokątne płytki które położono w zeszłym roku na remontowanej ulicy Lodowej. Myślałem że teraz już przy wszystkich remontach będą stosowane takie płytki chodnikowe, albo jeszcze ładniejsze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: