Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont na Matejki zakończy się w piątek? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont na Matejki zakończy się w piątek?
13-09-2011 01:34   Janusz Ludwiczak
W piątek powinien zakończyć się remont chodników na ulicy Matejki, pomiędzy ulicami Niegolewskich, a Wyspiańskiego.

W piątek powinien zakończyć się remont chodników w ciągu ulicy Matejki, na odcinku od Niegolewskich do Wyspiańskiego. Takie przynajmniej były warunki przetargu ogłoszone przez ZDM. Termin wykonania był określony na 16 września.

Wymianę starych płyt chodnikowych na nową kostkę tzw. "pozbrukową" wykonawca wyłoniony w przetargu, firma Budromel rozpoczęła 16 sierpnia. Przez cztery tygodnie nowe chodniki i krawężniki pojawiły się już po wschodniej stronie ulicy Matejki (od strony ulicy Głogowskiej) na odcinku od Niegolewskich do Wyspiańskiego.

Dwa lata temu nie udało się w terminie zakończyć remontu na sąsiedniej ulicy. O tydzień przedłużyła się wymiana chodników na ulicy Wyspiańskiego, o czym w artykule: "Tygodniowy poślizg remontowy".

Koszt remontu na Matejki wyniósł ponad 300 tysięcy złotych, z czego 100 tys. zł. pochodzi z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (3)

14-09-2011 00:48:30
lilid
Niewątpliwie wszystko należy robić z głową i dlatego moje nieśmiałe pytanie przy okazji Matejki, a co tam z planowaną wymianą na ul. Kolejowej? Czy coś się dzieje dalej, po niezwykle pozytywnej decyzji o przeznaczeniu na jej remont przez Radę Osiedla 100 tys. Wiadomo, ze Rada miała sesję terenową, czy może była jakaś wizja lokalna tej ulicy. Jak mieszkańcy tejże mogliby wesprzeć działania w sprawie Kolejowej?
14-09-2011 00:12:30
qben
Może ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens wymiany chodników na nową kostkę, jeśli na "chodniku" parkują samochody. Nie dało się zrobić parkingów dla samochodów, a chodnik zrobić po prostu trochę węższy? W moim mniemaniu chodnik służy do poruszania się pieszo, a nie do parkowania aut, rozjeżdżania i zabrudzania olejem nowej kostki.
13-09-2011 13:05:44
morlock
Łee! Ślizgawka chodnikowa, bo „zabytkowa „ przy Św.Annie na Matejki rozumiem że pozostaje?! A to co widać po „remoncie” idąc obok w/w kościoła – (wstawione plomby z neobruku) wygląda jak reklamówa podpasek zawieszona na rogach Koziołków Poznańskich.Jeśli taka jest wizja urzędasów o zachowywaniu zabytków w Poznaniu to ja stąd spadam.Im mniej normalnych tym więcej władzy.Pa!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: