Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Radosna szkoła" podstawowa nr 90 - dzięki placowi zabaw - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Radosna szkoła" podstawowa nr 90 - dzięki placowi zabaw
03-09-2011 01:32   Janusz Ludwiczak
W piątek na terenie Szkoły Podstawowej nr 90 przy ul. Chociszewskiego oddano do użytku nowy plac zabaw, który powstał w ramach rządowego programu "Radosna szkoła".

Uczniowie "Dziewięćdziesiątki" od początku roku szkolnego mogą spędzać przerwy, korzystając z nowego placu zabaw. Został on oddany do użytku w miniony piątek.

Plac zabaw powstał w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Podobny obiekt powstał równo rok temu na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 przy ulicy Łukaszewicza.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przedsięwzięcia. Plac zabaw będzie służył przede wszystkim naszym młodszym dzieciom. Mamy po cztery klasy 1, 2 i 3 oraz dwie zerówki, a zatem jest to spora liczba dzieci. W sumie w klasach 0-3 mamy 283 małych uczniów, a w klasach 4-6 łącznie 250 osoby - mówi Romana Apelt, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 90 im. hr Władysława Zamoyskiego przy ul. Chociszewskiego.

Na placu zabaw znajdują się dwie zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, ścianka wspinaczkowa, a także ławeczki, całość otoczona krzewami i bluszczem. Okaleczone kolana dzieciom nie grożą, a to dzięki specjalnej gumowej nawierzchni.

Koszt placu zabaw to 227,5 tysiąca złotych. Zgodnie z programem "Radosna szkoła" połowę środków pokryło miasto, drugą połowę Ministerstwo Edukacji Narodowej - wyjaśnia Aleksandra Kończal z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: