Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przyczyniliśmy się do powstania placu zabaw z prawdziwego zdarzenia w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przyczyniliśmy się do powstania placu zabaw z prawdziwego zdarzenia w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ}
06-05-2011 00:28   Janusz Ludwiczak
Plac zabaw w Parku Wilsona stał się faktem, w małym stopniu dzięki inicjatywie portalu lazarz.pl.

Oczekiwany wiele lat przez mieszkańców Łazarza plac zabaw w Parku Wilsona stał się faktem. Już w listopadzie ubiegłego roku w miejscu jednej z piaskownic pojawiły się trzy bujaczki. Natomiast parę dni temu zamontowana została zjeżdżalnia i ruchome drabinki - tzw. "pająk".

Niestety zdaniem rodziców to za mało. Brakuje elementów przede wszystkim dla młodszych dzieci.

Mało jest rzeczy dla mniejszych dzieci. Powinny być huśtawki i drabinki, jakiś domek i karuzela. Jest różnica w porównaniu jeszcze do roku ubiegłego, ale spodziewaliśmy się, że będzie coś innego. Czekaliśmy na to bardzo długo, a wyszło kiepsko - mówi Karolina Budzińska.

Plac spełnia swoje zadanie, ale brakuje elementów dla dzieci młodszych. Przydałyby się drabinki - uważa Magdalena Brzuska..

Utworzenie placu zabaw w Parku Wilsona kosztowało 50 tys. zł. W ubiegłym roku ówczesne Rady Osiedli: Świętego Łazarza i Targowego przeznaczyły łącznie na to zadanie 14 tys. zł (9 tys. zł - Rada Osiedla Świętego Łazarza, 6 tys. zł. - Rada Osiedla Targowego). Pozostałe środki pochodzą z tegorocznego budżetu samorządów (z czego 30 tys. zł pochodzi będzie ze środków Rady Osiedla Targowego, a 9 tys. zł z Rady Osiedla Św. Łazarza).

Rada Osiedla Święty Łazarz przeznaczyła na to zadanie 50 tys. zł, na realizację związaną z zagospodarowaniem, uporządkowaniem terenu i zakupem elementów wyposażenia placu zabaw. Pierwsze uchwały dotyczące przekazania środków miały miejsce już w roku ubiegłym. Te decyzje zostały podjęte jeszcze przez ówczesne rady - czyli Osiedle Święty Łazarz i Osiedle Targowe. Wówczas przeznaczyliśmy 15 tys. zł, a 40 tys. zł to środki z tegorocznych budżetów obu rad - tłumaczy Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

W najbliższych dniach chcemy ocenić stan placu i sprawdzić, czy są to wszystkie możliwości, które tam się pojawiły. Jeżeli okaże się, że są jeszcze możliwości do tego, żeby ten teren jeszcze bardziej zagospodarować to myślę, że będziemy starali się w budżecie na rok 2012 przeznaczyć środki na dalszą rozbudowę placu zabaw w Parku Wilsona - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.

Spór o plac zabaw trwał od ponad dziewięciu lat. Wtedy wielokrotnie Przedszkole nr 51 i była Rada Osiedla Targowego apelowały u dyrektora Palmiarni, Zbigniewa Wągrowskiego o utworzenie w Parku Wilsona placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Według Zbigniewa Wągrowskiego, dyrektora Palmiarni i administratora Parku Wilsona:
"park powinien mieć charakter francuski. Jest podzielony na trzy części i ma być miejscem spacerowym. Nie powinno się tutaj znajdować żadne miejsce zabaw dla dzieci".

Na dodatek istniejące trzy piaskownice miały zostać zlikwidowane. "Obecnie istniejące piaskownice prawdopodobnie zostaną przeniesione poza Park Wilsona. Tego typu parki przeznaczone są wyłącznie do spacerów i wypoczynku na ławkach" - czytamy w piśmie przesłanym do Rady Osiedla Targowego przez dyrekcję Palmiarni.

Podczas naszego czatu z Prezydentem Ryszardem Grobelnym, który odbył się 21 kwietnia 2010 r. padło pytanie: Czy jest szansa, ze w najbliższym czasie powstanie tam plac zabaw, o który naciskają mieszkańcy - szczególnie rodzice dzieci?
Prezydent Ryszard Grobelny odpowiedział wtedy: "Myślę, że dyrektor nie ma racji. Zobacze jakie są argumenty za i przeciw."

Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców rok temu portal lazarz.pl wyszedł z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci.

Podpisy pod petycją rozpoczęliśmy zbierać 17 maja ubiegłego roku. Jako pierwsi pod petycją podpisali się na sesji radni z Osiedla Świętego Łazarza. To samo uczynili radni z Osiedla Targowego.

Podpisy były zbierane wśród przechodniów i mieszkańców także na terenie Parku Wilsona oraz w trakcie 21. Dni Łazarza i festynu Osiedla Targowego z okazji "Święta Sąsiadów". Pod petycjami można było podpisać się także w innych częściach dzielnicy.

Poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona było można udzielić też pobierając petycję w formacie pdf i po jej wypełnieniu przesłać pod nasz adres korespondencyjny. Do naszej akcji przyłączyły się także szkoły podstawowe, przedszkola i łazarskie placówki kulturalne.

Pod petycją poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona podpisało się w ciągu trzech tygodni prawie 900 osób. Wszystkie podpisy zostały osobiście wręczone prezydentowi Poznania, Ryszardowi Grobelnemu.

Oto jak powstawał plac zabaw w Parku Wilsona:

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkańcy chcą placu zabaw w Parku Wilsona - dyrektor Palmiarni mówi NIE i chce usunąć piaskownice

ZOBACZ TAKŻE: "Myśle, że dyrektor nie ma racji" - Prezydent Ryszard Grobelny o placu zabaw w Parku Wilsona

ZOBACZ TAKŻE: Plac zabaw będzie poza terenem Parku Wilsona?

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Wilsona powstanie plac zabaw!

ZOBACZ TAKŻE: Petycja w sprawie placu zabaw w Parku Wilsona przekazana Prezydentowi

ZOBACZ TAKŻE: Rady Osiedli zaopiniowały projekt placu zabaw w Parku Wilsona, jego realizacją zajmie się Palmiarnia

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent dziękuje za petycję i deklaruje powstanie placu zabaw w Parku Wilsona

ZOBACZ TAKŻE: Na początku jesieni w Parku Wilsona powstanie plac zabaw - będzie zjeżdżalnia i bujaki

ZOBACZ TAKŻE: W "dziewiątce" powstał plac zabaw zbudowany w ramach rządowego programu "Radosna szkoła"

ZOBACZ TAKŻE: Jeszcze w październiku będzie plac zabaw w Parku Wilsona?

ZOBACZ TAKŻE: Plac zabaw w Parku Wilsona powstanie dopiero w połowie listopada

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Wilsona pojawiły się pierwsze elementy placu zabaw

ZOBACZ TAKŻE: Plac zabaw w Parku Wilsona wzbogaci się o kolejne elementy. Na "Arenie" powstanie siłownia


Komentarze (8)

14-06-2011 13:48:13
wiechna_36
Dla mnie to jakaś pomyłka... ta zjeżdżalnia ... zresztą na jednym z prezentowanych zdjęć widać jak jest więcej dzieci to nie moga się tam zmieścić i nie jest to dla nich bezpieczne. Teren jest więc jeśli jużm ożnabyło postawić coś większego... osiedlowe place zabaw mają lepsze urządzenia do zabawy... i ten piach ... kto to wymyslił? Narzekania są bo nikt nie bierze pod uwagę potrzeb dzieci tylko robi coś "dla sztuki"
09-06-2011 14:55:57
Dragoni
Hej zuchy, no może ze mnie żaden Jan Brzechwa. Idea wspaniała. Idziemy za Protektorem ZHP, a tu brak zgodności z Polarną Gwiazdą. W świetle latarki widać, że można zbudować bezpieczny plac zabaw za dużo mniej złotówek. CZUWAJ
04-06-2011 17:37:21
pfff
zamiast się cieszyć, że mimo problemów wogóle udało się coś postawić, to jak zawsze narzekania...
04-06-2011 10:42:42
kala
Tyle szumu o ten plac zabaw, a w rezultacie nie nadaje się on do uzytkowania przez najmłodsze dzieci. Szkoda, że projekt nie leżał w Waszej gestii, tylko zajęły się tym osoby nie mające pojęcia o dziecięcych zabawach.
04-06-2011 00:59:33
Hania
Gratulacje dla portalu www.lazarz.pl za inicjatywe !
09-05-2011 15:13:17
wiechna_36
A ja mam pytanie: dlaczego zjeżdżalnia nie ma normalnych schodów do wchodzenia - dzieci młodsze lub niższe wzrostem mają trudności w wejściu i skorzystaniu ze zjeżdzalni. Znowu nie przemyślane do końca i nie do końca bezpieczne.
06-05-2011 14:21:25
mati
No w koncu mamy plac zabaw, tylko czemu to trwalo tyle czasu? W koncu pieniadze wydfane na konkretny i rzetelny cel. Gratulacje przy okazji dla was
06-05-2011 08:54:28
z Górczyna
No jaka fajna inicjatywa. No narescie kasa z dzielnicy poszł na cos dobrego
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: