Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Za Kręgiem" powstało graffiti {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Za Kręgiem" powstało graffiti {WIDEO}
02-06-2010 00:42   Janusz Ludwiczak
Nastolatkowie z klubu "Za Kręgiem" otworzyli w piątek przygotowane przez siebie graffiti, które przedstawia napis "Horyzonty Za Kręgiem".

W piątek na parkingu, na tyłach Klubu Osiedlowego "Krąg" odbył się wernisaż i otwarcie wystawy fotograficznej oraz graffiti przygotowaną przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" i klubu nastolatków z koła "Za Kręgiem".

Graffiti przedstawia napis "Horyzonty Za Kręgiem", jednocześnie jest nazwą Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty oraz "Za Kręgiem" to jest nazwa klubu nastolatków, który powstał w lutym w ramach projektu programu działania młodzieżowe.
Graficiarz Jakub, który prowadził nasze warsztaty pomyślał, że właśnie danie nazw, klubu i stowarzyszenia, podział na literki da pole ekspresji każdemu z członków klubu "Za Kręgiem", żeby każdy mógł zaprojektować swoją literkę, ze swoją ekspresją, kolorami.
Graffiti powstawało na przestrzeni miesiąca. Zaczęło się od zajęć, na których grupa 12 osób od 12 do 16 lat zapoznawała się ze sztuką graffiti, jakim elementem kultury jest hip-hop. Kuba pokazywał przykłady swoich dzieł, ponieważ on się zajmuje graffiti jako formą sztuki ulicznej, która może manifestować to co komuś leży na sercu, w duszy, w głowie. To co widzę, w tym napisie jest taka potrzeba podkręcenia swoje tożsamości, tego kim jesteśmy, że jesteśmy z klubu "Za Kręgiem", że jesteśmy z "Horyzontów" i tego jak mamy na imię. W każdej literce po za jakimś motywem i symbolami są takie podpisy, po to, żeby zaznaczyć to jestem ja, to jest moje miejsce i ja stąd jestem
- powiedziała Olga Stobiecka-Rozmiarek, Przewodnicząca Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Zajmujemy się szeroko pojętą aktywizacją dzieci i młodzieży, po przez promocję idei wolontariatu, walkę z wykluczeniem społecznym oraz po przez metody edukacji po za formalnej: warsztaty, szkolenia. W "Horyzontach" działa około 40 osób. Jesteśmy częścią sieci międzynarodowej Youth for Exchange and Understanding. To jest jedna z największych sieci europejskich, zrzeszających organizacje pozarządowe. My jesteśmy polskim oddziałem tej sieci, dzięki czemu mamy bardzo szerokie kontakty za granicą. Dlatego możemy robić projekty międzynarodowe. Naszą siedzibą jest Poznań i głównie działamy lokalnie. Również pracowaliśmy z dziećmi z Domu Dziecka w Mostach, robiliśmy tam warsztaty. Kilka razy w roku jeździliśmy na weekendy, z nimi pracowaliśmy - powiedział Michał Kłopocki z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: