Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ośmiu chętnych na budowę pływalni przy Taborowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ośmiu chętnych na budowę pływalni przy Taborowej
23-03-2024 07:30   Janusz Ludwiczak
Dwa baseny – jeden z ośmioma torami do pływania, drugi do nauki, a także sauna fińska, sauna parowa oraz sala fitness – tak ma już pod koniec przyszłego roku wyglądać nowa kryta pływalnia, która powstanie przy ul. Taborowej. 8 firm zgłosiło swoje oferty na realizację inwestycji. Najtańsza z nich opiewa na kwotę nieco ponad 36 mln zł.

O planach budowy krytej pływalni przy Taborowej informowaliśmy już wielokrotnie.

– Pływalnia przy Taborowej jest w tej chwili dla nas absolutnie sportowym projektem numer 1. Mamy już pozwolenie na budowę. Czekamy na ogłoszenie rządowych programów, na które będziemy mogli aplikować. Prezydent rozważa też zarezerwowanie większych środków w budżecie miasta. Miejskie pływalne dobrze funkcjonalne. Widzimy, że mieszkańcy chcą pływać. Pływalnia przy Taborowej mogłaby powstać za 2-3 lata, w zależności od przeprowadzonej procedury przetargowej – mówił w lipcu zeszłego roku w rozmowie z portalem Lazarz.pl Łukasz Miadziałko, dyrektor POSiR.

Pod koniec ubiegło roku okazało się, że miasto otrzyma 30 milionów złotych dofinansowania w ramach 8. edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Z kolei w tegorocznym budżecie miasta na tą inwestycję zarezerwowano 18 mln zł (18 283 022 zł).

W piątek Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły koperty w ogłoszonym na początku lutego przetargu (choć pierwotnie miało to nastąpić 4 marca, jednak ze względu na odwołania i zapytania oferentów termin ten przełożono najpierw na 18 marca, a następnie na 22 marca).

Do ogłoszonego przetargu wpłynęło 8 ofert, które opiewają na kwoty od nieco ponad 36 mln zł (36 254 634,09 zł brutto) aż do blisko 54,5 mln zł (54 469 926,24 zł). Trzy oferty mieszczą się w zakładanym budżecie wynoszącym 43 mln zł.

Dotychczasowa pływalnia Olimpia zostanie wyburzona, gdyż obiekt ten nie nadaje się już do użytkowania.

– Podczas ekspertyzy starej pływalni, przeprowadzonej w 2019 roku, stwierdzono zły stan techniczny budynku hali basenowej i m.in. ze względu na znaczne zniszczenia konstrukcji stropów nad piwnicą, więźby dachowej i zawilgocenie ścian został on zakwalifikowany do rozbiórki. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dokona rozbiórki starych obiektów i w ich miejscu wybuduje nowoczesną pływalnię, dostosowaną również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także podziemny zbiornik retencyjny, który częściowo będzie zatrzymywał wody opadowe w obrębie działki – zapowiada Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał na zrealizowanie inwestycji 630 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że z pływalni moglibyśmy skorzystać pod koniec przyszłego roku.

– Nowa kryta pływalnia wraz z zapleczem, przeznaczona zarówno do organizacji lokalnych imprez pływackich, jak i nauki pływania, będzie spełniała europejskie standardy. W nowym budynku zaprojektowano basen o długości 25 m i szerokości 16 m, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać nawet 96 osób, a także drugi, rekreacyjny, służący również do nauki pływania, składający się z dwóch połączonych niecek o wymiarach 5x9 m, mieszczący jednocześnie 30 osób. Powstanie też basen z hydromasażem – informują PIM.

Obiekt będzie wyposażony również w sauny (fińską i parową), salę fitness, małą kawiarnię i pomieszczenia dla ratowników, służb medycznych, trenerów i obsługi.

W sąsiedztwie pływalni zostaną wybudowane jezdnie manewrowe, chodniki i 26 miejsc postojowych, w tym dwa przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Nasadzona zostanie nowa zieleń – graby, kosodrzewina i rozplenica japońska.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: