Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Szkole Podstawowej nr 69 za 5,5 mln zł powstanie hala judo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Szkole Podstawowej nr 69 za 5,5 mln zł powstanie hala judo
25-05-2023 12:37   Janusz Ludwiczak
Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało 2,45 mln zł dotacji na "Budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół nr 8". Kolejne 3 mln zł dołoży miasto. W ramach inwestycji na terenie Szkoły Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego powstanie hala do sportów judo i nie tylko. W planach jest również budowa skate parku.

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało o rozstrzygnięciu pierwszego etapu naboru Programu Olimpia, zakładającego budowę 360 przyszkolnych hal sportowych.

– W ramach pierwszego naboru do "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych" na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich podjąłem decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł. Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy Program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie Programem już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia, dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

W ramach programu miasto Poznań otrzyma dofinansowanie w wysokości blisko 2,5 miliona złotych (2 450 000 zł) na realizację projektu pod nazwą "Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół nr 8".

– Całkowity koszt inwestycji to 5,45 mln zł, z czego wkład miasta to 3 mln zł. Jak wiemy przy ul. Taborowe nie będzie już hali judo, gdyż powstanie tam nowa kryta pływalnia. Dlatego zaproponowałem, by na terenie szkoły powstała hala judo dla klubu Akademia Judo i innych organizacji. Nasza szkoła ma doskonałą lokalizację, tym bardziej, że są u nas już odziały sportowe, gdzie kształcą się judocy. W obiekcie organizowane mogłoby być również turnieje, memoriały, turnieje, mistrzostwa i inne zawody rangi wojewódzkiej czy nawet ogólnopolskiej – powiedział Tomasz Woźniak, dyrektor Zespołu Szkół nr 8, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 69.

Docelowo w tym miejscu miałby powstać również skate park i ogólnodostępny plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

– W budżecie POSiR zabezpieczono środki na projekt budowlany. Powstała koncepcja obiektu, jesteśmy po kolejnych konsultacjach z klubem Akademia Judo i wykonujemy kolejne kroki, aby obiekt powstał. Miasto Poznań będzie starało się pozyskać na powstanie obiektu środki finansowe z grantów i projektów ministerialnych. No i udało się. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało 2,45 mln zł dotacji – podsumowuje Tomasz Woźniak, dyrektor SP69.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: