Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Meczet od kuchni… - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Meczet od kuchni…
04-06-2023 15:04   Janusz Ludwiczak
Jak wygląda meczet, ile razy dziennie muszą modlić się muzułmanie, jakie są podobne słowa w języku polskim i arabskim – można było się o tym przekonać podczas wycieczki do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego przy ul. Biedrzyckiego.

Jak już informowaliśmy w piątek z okazji 33. Dni Łazarza można było zwiedzić m.in. Izbę pamięci rabina Akivy Egera i symboliczny cmentarz żydowski.

Z kolei w poniedziałek Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty oraz Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka zorganizowało wycieczkę do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, które od kilku lat znajduje się przy ul. Biedrzyckiego 13.

– Mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w spotkaniu międzykulturowym w Muzułmańskim Centrum Kulturalno–Oświatowym, podczas którego pani Edyta oprowadziła nas po muzeum znajdującym się na pierwszy piętrze, przybliżając ważne postaci ze świata arabskiego. Następnie spędziliśmy czas w sali modlitewnej, gdzie dowiedzieliśmy się czegoś więcej o islamie i koranie, ilości modlitw i poszczególnych rozdziałach. Staraliśmy się usłyszeć podobne słowa w języku arabskim i polskim. Na koniec czekał na nas przepyszny poczęstunek i możliwość rozmowy z imamem – informują organizatorzy.

Na świecie jest 1,5 miliarda wyznawców Islamu. W Polsce szacuje się ich liczbę na 30 do 50 tysięcy osób. W Wielkopolsce mieszka ok. tysiąca muzułmanów. Natomiast w samym Poznaniu przebywa ok. 200 muzułmanów, z czego w piątkowych modlitwach Dżummuah w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym, które mieści się w willi przy ul. Biedrzyckiego 13 uczestniczy ok. 100 osób.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: