Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spotkania z podróżnikami na Łazarzu - Łukasz Wierzbicki w SP69 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spotkania z podróżnikami na Łazarzu - Łukasz Wierzbicki w SP69
23-03-2023 06:45   Janusz Ludwiczak
Autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista Łukasz Wierzbicki był pierwszym gościem nowego cyklu pt. "Spotkania z podróżnikami na Łazarzu", które organizowane będą cyklicznie w Szkole Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 69, którzy odegrali kilka scen z życia Pawła Edmunda Strzeleckiego, przybliżając życiorys podróżnika oraz jak to się stało, że równo 183 lata temu, 12 marca 1940 r. zdobył on najwyższy szczyt Australii – Górę Kościuszki.

Następnie uczestnicy pierwszego "Spotkania z podróżnikami na Łazarzu" mogli wysłuchać opowieści Łukasza Wierzbickiego.

– Będziecie pierwszymi po mojej żonie, którzy zajrzą do treści książki o Pawle Edmundzie Strzeleckim. Zdradzę kilka tajemnic i może będzie to spotkanie mniej poświęcone życiorysowi podróżnika z Głuszyny, gdyż opowiem również o tajnikach mojej kuchni i warsztacie popularyzacji takich postaci. Mówiąc językiem kucharzy, skosztujemy zupy, która się jeszcze nie ugotowała. Na wstępie zdradzę, że do mojej kolekcji walizek dołączyła nowa, która związana jest z Australią – powiedział Łukasz Wierzbicki, pisarz, autor książek dla dzieci i podróżnik.

Łukasz Wierzbicki przeczytał fragmenty książki "Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki".

Po prezentacji autora książki odbyła się aktywna dyskusja, w które pytania zadawali obecni na sali młodzi i starsi czytelnicy. Gość spotkania opowiedział o planach promocji książki i dacie jej premiery, która określona została na dzień 1 czerwca 2023 roku. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek i zrobieniem pamiątkowych zdjęć.

"Spotkania z podróżnikami na Łazarzu" mają być organizowane co miesiąc w Szkole Podstawowej nr 69 przy Jarochowskiego. W kwietniu będzie można wysłuchać wykładu dr. hab. prof. UAM Konrada Białeckiego o podróży w "Szlaki nadziei – armia gen. Andersa".


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: