Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Można już wykąpać się w Parku Kasprowicza. Bilet normalny podrożał o 43% - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Można już wykąpać się w Parku Kasprowicza. Bilet normalny podrożał o 43%
28-06-2022 09:28   Janusz Ludwiczak
Dziś odpoczniemy trochę od upałów, jednak od środy na termometrach znów powyżej 30-tki. W czwartek temperatura wyniesie nawet 36°C. Działa już letnia pływalnia w Parku Kasprowicza.

Od soboty można korzystać z kąpieliska przy Arenie. Część osób zauważa, że lepiej późno niż wcale, choć pływalnia letnia powinna być otwarta na początku czerwca. W długi weekend wystąpiły pierwsze upały. Z pewnością wiele osób skorzystałoby z basenów w Parku Kasprowicza. Jak przekonuje POSiR było to jednak nie możliwe.

– Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaplanowały start pływalni letniej Kasprowicza na 16 czerwca. Niestety pod koniec maja doszło do awarii. W wyniku wyładowania atmosferycznego została poważnie uszkodzona instalacja elektryczna oraz automatyka basenu, w tym urządzenia odpowiadające za sterowanie systemem uzdatniania wody. Napełnianie basenu oraz jego uzdatnianie mogliśmy rozpocząć dopiero po usunięciu awarii. Z tego powodu otwarcie obiektu zostało przesunięte na 25 czerwca – tłumaczy nam Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR.

Od soboty pływalnia letnia w Parku Kasprowicza znów jest otwarta. Tylko do napełnienia dużego basenu, który ma długość 50 metrów potrzebnych było 1600 m³ H₂O.

W weekend zawitały tam prawdziwe tłumy. Niestety mocno podrożały bilety wstępu. I tak osoby dorosłe zapłacą teraz 20 złotych, choć w zeszłym roku było to 14 zł – czyli o 43% więcej.

– Koszt biletu na basen letni to 20 zł (bilet normalny) i 14 zł (bilet ulgowy). Tegoroczna nowość to bilety happy hours - po godzinie 18:00 za wstęp na pływalnię będzie można zapłacić 10 złotych. Warto również korzystać z karnetów na 10 wejść, przy zakupie których uzyskujemy 10 procent rabatu – przekonuje Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Co ciekawe bilety na pływalnię letnią w Parku Kasprowicza można kupić również przez Internet, za pośrednictwem platformy ToBilet.pl. Są też ulgi i promocje.

– Ta opcja pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejkach. Posiadacze kart OK Poznań powinni także pamiętać o tym, że w trakcie sezonu przysługuje im jedno wejście na wybraną pływalnię letnią w cenie 1 zł – podsumowuje Filip Borowiak.

Baseny przy Arenie czynne są codziennie w godzinach od 9:00 do 20:00. Osoby, chcące popływać swobodnie na 50-metrowym basenie mogą skorzystać między 7 i 9. Na obiekcie dostępne jest też boisko do siatkówki plażowej.

Cennik:

Bilety:
• normalny – 20 zł (po godz. 18:00 – 10 zł)
• ulgowy – 14 zł (po godz. 18:00 – 10 zł)
• normalny Karta Dużej Rodziny – 15 zł (po 18:00 – 7,50 zł)
• ulgowy Karta Dużej Rodziny – 10,50 zł (po 18:00 – 7,50 zł)
• Poznańska Karta Turystyczna – 10,50 zł
• grupowy (min. 10 osób) – 8 zł.

Karnety – 10 wejść:
• normalny – 180 zł
• ulgowy – 126 zł
• Poznańska Karta Turystyczna – 94,50 zł.

Wypożyczenie leżaka: 12 zł

Honorowane karty:
• Karta Dużej Rodziny
• Poznańska Złota Karta
• Multisport
• Medicover Sport
• OK Poznań
• Poznańska Karta Turystyczna.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: