Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozegrano Łazarski Turniej Piłki Nożnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozegrano Łazarski Turniej Piłki Nożnej
15-06-2022 12:50   Janusz Ludwiczak
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 77 wygrała Łazarski Turniej Piłki Nożnej, który odbył się z okazji 32. Dni Łazarza. To nie jedyne sportowe rozgrywki pomiędzy łazarskimi szkołami. Wcześniej rozegrano turniej piłki ręcznej, a także siatkówkę zarówno dla chłopców jak i dziewcząt.

W Łazarskim Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w poniedziałek na boisku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza wzięły udział reprezentacje czterech szkół podstawowych. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 77, która zdobyła 6 punktów (wygrywając mecz z SP9 i SP26). Drugie miejsce zajęła SP69, a trzecie "dziewiątka". Po za podium znalazła się SP26. W turnieju nie wzięła udział SP33.

Najlepszym strzelcem okazał się Arkadiusz Sekuła (SP77), który strzelił aż 8 bramek. Najlepszym zawodnikiem został Jana Zieliński (SP9), a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Filip Nowacki (SP26).

Na zwycięskie drużyny czekały puchary i nagrody od Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty, w ramach projektu Mobilnego Centrum Inicjatyw Lokalnych "Łazanka".

Wyniki Łazarskiego Turnieju Piłki Nożnej:
Wyniki meczów:
• SP9 – SP26 7:1
• SP69 – SP77 3:1
• SP9 – SP69 1:1
• SP26 – SP77 3:4
• SP9 – SP77 2:4
• SP26 – SP69 2:2
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 77 – 6 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 69 – 5 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 9 – 4 pkt.
4. Szkoła Podstawowa nr 26 – 1 pkt.

To nie jedyne zawody sportowe, jakie odbyły się pomiędzy łazarskimi szkołami podstawowymi. W ubiegły piątek, 10 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego rozegrano Łazarski Turniej Piłki Ręcznej, w którym wzięły udział również reprezentacje wszystkich łazarskich szkół podstawowych z wyjątkiem SP33. Najlepsi okazali się gospodarze (SP77), drugie miejsce zdobyła SP9, trzecie – SP69, a czwarte – SP26.

Z kolei w połowie maja, tym razem w "26" przy Berwińskiego już po raz 20. odbył się Łazarski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Wśród siatkarek brąz zdobyły uczennice "dziewiątki", srebrno – SP26, a złoto – SP69. Z kolei w rozegranym dzień później (20 maja) Łazarskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców najlepsza okazała się reprezentacja SP69.


Fot: Bernard Szymanowski

SERWIS SPECJALNY
www.32.dni.lazarz.pl

[serwis informacyjny]

[program 32.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: