Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

32. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
32. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
18-04-2022 22:07   Janusz Ludwiczak
Od 9 do 14 czerwca odbędą się Dni Łazarza, które wracają po trzyletniej przerwie. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.

Od 32. Dni Łazarza minęło:

"Moja rodzina od 110 lat mieszka na Łazarzu" – wywiad z "Człowiekiem Roku Łazarza" {►FILM}
Był wizytówką Poznania na Euro 2012. Jego rodzina od 110 lat mieszka na Łazarzu. Jest społecznikiem od wielu lat zaangażowanym w sprawy społeczne i działalność samorządową. Założył Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz, działa w Radzie Osiedla Św. Łazarz, a na co dzień wozi poznaniaków tramwajem – Roman Modrzyński, w tym roku został wyróżniony tytułem "Człowiek Roku Łazarza 2022". Zachęcamy do obejrzenia naszego wywiadu.
>> W I Ę C E J

Roman Modrzyński został "Człowiekiem Roku Łazarza 2022" {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
Podczas uroczystości zakończenia 32. Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2022", którą otrzymał Roman Modrzyński – społecznik, założyciel Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz, radny osiedlowy, od wielu lat zaangażowany w sprawy społeczne i działalność samorządową. Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej przyznano Kapeli znad Baryczy, zaś wyróżnienia "Przyjaciel Łazarza" wręczono...
>> W I Ę C E J

MDK3 zorganizował Łazarski Konkurs Twórczości Plastycznej i Fotograficznej
Ponad 80 prac od 65 uczestników w wieku 6-19 lat wpłynęło do Łazarskiego Konkursu Twórczości Plastycznej i Fotograficznej pt."Na Łazarskim Fyrtlu", który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury nr 3.
>> W I Ę C E J

Łazarski Omnibus
Gdzie znajduje się Skwer Focha? Co oznacza skrót PWK? W którym roku przyłączono Łazarz w granice Poznania? – to musieli wiedzieć uczestnicy turnieju wiedzy o Łazarzu, który odbył się w ramach 32. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Domki z drewna
Eko-warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych w Ogrodzie Łazarz z okazji 32. Dni Łazarza przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
>> W I Ę C E J

Rozegrano Łazarski Turniej Piłki Nożnej
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 77 wygrała Łazarski Turniej Piłki Nożnej, który odbył się z okazji 32. Dni Łazarza. To nie jedyne sportowe rozgrywki pomiędzy łazarskimi szkołami. Wcześniej rozegrano turniej piłki ręcznej, a także siatkówkę zarówno dla chłopców jak i dziewcząt.
>> W I Ę C E J

"Gaude Mater" {►FILM}
"Te Deum" Charpetiera, a także utwory Johanna Sebastiana Bacha, Haendla, Purcella i Valentego zabrzmiały w niedzielny wieczór w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej podczas koncertu muzyki kameralnej "Gaude Mater", który odbył się w ramach 32. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych wystąpiła w Parku Wilsona {►FILM}
Muzyka wojskowa, ale również największe przeboje z filmów i musicali zabrzmiały w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona z okazji koncertu galowego 32. Dni Łazarza, podczas którego wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z udziałem studentek Studium Musicalu Akademii Muzycznej w Poznaniu.
>> W I Ę C E J

Odkrywali historię Łazarza i najciekawsze perełki
O tym, że Łazarz łączy w sobie wystawną wielkomiejskość z żywiołowym charakterem dawnych przedmieść, a dzięki PeWuCe rozwinęła się dzielnica można było się przekonać podczas spacerów przygotowanych przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa oraz Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego.
>> W I Ę C E J

Koncert "Na Łazarskim Fyrtlu" na Rynku Łazarskim – wystąpili też muzycy z Trójmiasta {►FILM}
O tym, że Łazarz łączy w sobie wystawną wielkomiejskość z żywiołowym charakterem dawnych przedmieść, a dzięki PeWuCe rozwinęła się dzielnica można było się przekonać podczas spacerów przygotowanych przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa oraz Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego.
>> W I Ę C E J

"Ulica Książeca nie tylko z nazwy" – opowieści o historii i kamienicach przy Małeckiego
O tym, że najstarsza kamienica przy tej ulicy została zbudowana w 1899 roku i miała prowadzić aż do dworca można było się przekonać podczas piątkowego spaceru po ul. Małeckiego.
>> W I Ę C E J

MDK3 zorganizował piknik artystyczny
Zabawy ludowe, warsztaty plastyczne, tor przeszkód "Wio koniku", przygotowanie wianków, orgiami czy zabawy językowe – Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 już po raz drugi zorganizował Łazarski Piknik Artystyczny.
>> W I Ę C E J

"No war". W "Kręgu" można oglądać międzynarodową wystawę plakatów poświęconych wojnie
Do 24 czerwca w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego można oglądać międzynarodową wystawę plakatów nawiązujących do wojny w Ukrainie, przygotowaną przez artystów z całego świata.
>> W I Ę C E J

Rynek Łazarski zamienił się w scenę koncertową
Przed południem wystąpili najmłodsi, później podopieczni Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1, a po południu taniec Hula i inauguracja hawajskich spotkań, zaś na zakończenie wielkie rapowanie. W piątek sporo się działo na Rynku Łazarskim.
>> W I Ę C E J

W Parku Kasprowicza można ćwiczyć nordic walking – ruszyły cotygodniowe zajęcia
O tym, że jest to jedna z najtańszych form aktywności fizycznych można było się przekonać podczas rozpoczętych właśnie cyklicznych zajęć nordic walking.
>> W I Ę C E J

Zbierają pieniądze na paliwo dla pojazdów medycznych na Ukrainie oraz dla potrzebujących pomocy
Podczas 32. Dni Łazarza zbierane są również środki finansowe na pomoc Ukrainie. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na paliwo dla pojazdów medycznych oraz na zapewnienie opieki i schronienia dla osób potrzebujących pomocy w wyniku wojny.
>> W I Ę C E J

Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców – zgłoś Człowieka Roku
Jeszcze do poniedziałkowego południa można zgłaszać kandydatury do tytułu "Człowiek Roku Łazarza 2022". Mieszkańcy mogą zgłaszać wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.
>> W I Ę C E J

Barwna parada już po raz 15. przeszła ulicami Łazarza {►FILM, ◎GALERIA ZDJĘĆ}
Defilada orkiestry dętej z mażoretkami, zabytkowe auta, przemarsz grupy rekonstrukcyjnej wikingów Smoki Sigurda, harcerzy, uczniów szkół i tancerzy Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie". Była również grupa obcokrajowców m.in. z Portugalii, Holandii, Turcji, Ukrainy i Filipin. – w czwartkowe popołudnie przeszła Parada Łazarza.
>> W I Ę C E J

"La Musica"
Chór Młodzieżowy, Big-Band i Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Muzycznych wystąpili podczas koncertu "La Musica – Music is the Word that share", który był prologiem 32. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Przez tydzień Łazarz będzie świętować. Ulicami przejdzie parada
Ponad 30 imprez przez cały tydzień: koncerty, wycieczki i nie tylko – rozpoczynają się 32. Dni Łazarza. Na początek ulicami Łazarza już po raz 15. przejdzie Parada Łazarska, w tym roku pod hasłem "Razem z Ukrainą"
>> W I Ę C E J

Startują Dni Łazarza – będzie parada, wycieczki i koncerty
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają Dni Łazarza, czyli najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu.
>> W I Ę C E J

Będzie parada, koncerty na Rynku Łazarskim, a w Parku Wilsona wystąpi orkiestra wojskowa
W czerwcu Łazarz znów będzie świętować. Po 2-letniej przerwie związanej pandemią powracają Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

"Jest coraz mniej rdzennych mieszkańców" – wybrano "Człowieka Roku Łazarza {►FILM}
Podczas uroczystego otwarcia Rynku Łazarskiego wręczone zostały nagrody "Człowiek Roku Łazarza". Wyróżnienie za ubiegły rok otrzymał Zdzisław Nowak, który od 40 lat pracuje w administracji "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, wspierając potrzebujących mieszkańców, zaś tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2021" przyznano Janowi Kurkowi – operatorowi i reżyserowi telewizyjnemu, który od lat 60. fotografował codzienne życie mieszkańców Łazarza.
>> W I Ę C E J

Dni Łazarza RETRO – wspominamy {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►FILMY}
27 maja 2020 miały rozpocząć się 31. Dni Łazarza, które w tym roku miały nawiązywać do 30-lecia samorządu lokalnego. Z powodu pandemii święto dzielnicy zostało odwołane. Wspominamy jak w latach ubiegłych odbywały się Dni Łazarza, a działo się sporo.
>> W I Ę C E J


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: