Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

5,5 tys. półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
5,5 tys. półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów
17-10-2021 00:26   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz piąty przez Łazarz przebiegną uczestnicy poznańskiego półmaratonu, w którym ma wziąć udział 5,5 tys. osób. Zawody odbędą się po 2,5-letniej przerwie spowodowanej pandemią.
W niedzielę szykują się duże utrudnienia. Od samego rana do godzin popołudniowych swoje trasy zmienią praktycznie wszystkie tramwaje i autobusy jadące przez Łazarz. Dla ruchu całkowicie zamknięta zostanie ulica Grunwaldzka pomiędzy Matejki a Bukowską.

Są to pierwsze tak duże zawody sportowe organizowane w Poznaniu od pandemii koronawirusa. Ostatni półmaraton odbył się w kwietniu 2019 roku.

Na starcie ma pojawić się 5 500 zawodników – przynajmniej tyle jest na liście startowej. W zawodach mogą wziąć udział tylko osoby zaszczepione.

– Uczestnicy poznańskiego półmaratonu muszą być zaszczepieni pełną dawką przeciw Covid-19. Decyzja podyktowana jest przede wszystkim ich bezpieczeństwem, zarówno uczestników jak i obsługi – powiedziała Monika Prendke, rzecznik 13. Poznań Półmaraton.

Półmaratończycy już po raz piąty przebiegną przez Łazarz. 13. Poznań Półmaraton wystartuje w niedzielę o godz. 10:00 z ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ul. Święcickiego. Dalej trasa prowadzić będzie przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego i dalej w kierunku Junikowa. Po zawróceniu na wysokości ul. Cmentarnej biegacze wrócą Grunwaldzką, skręcą w Jugosłowiańską i Ściegiennego, gdzie po przebiegnięciu przez Raszyn znów dotrą na Łazarz. Ok. godz. 10:20 pierwszym półmaratończykom będzie można kibicować w rejonie skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Zawodnicy będą mieli do pokonania w sumie dystans o długości 21 kilometrów i 975 metrów. Meta 13. Poznań Półmaratonu zlokalizowana będzie na Placu Marka, na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Grunwaldzka będzie całkowicie zamknięta, przez skrzyżowania "śluzami"

Z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, już od godz. 6:00 do ok. 14:00 zamknięta będzie ulica Grunwaldzka (od Szylinga do Bukowskiej) oraz ul. Bukowska (od Zeylanda do Roosevelta).

Wprowadzone zostały również zmiany w organizacji ruchu na innych ulicach:
ul. Grunwaldzka od Szylinga w kierunku Junikowa – ruch w obu kierunkach po jezdni południowej
ul. Arciszewskiego – ruch po jezdni zachodniej w kierunku południowym
ul. Hetmańska (od Arciszewskiego do Rolnej) – ruch dwukierunkowy po jezdni północnej,
ul. Roosevelta od Poznańskiej do ul. Bukowskiej – ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym.

Na trasie półmaratonu będą funkcjonowały śluzy, dzięki którym będzie można warunkowo przejechać trasę maratonu. Na Łazarzu będą znajdowały się w punktach:
• Grunwaldzka/Szylinga/Matejki
• Grunwaldzka/Wojskowa
• Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego
• Arciszewskiego/Palacza
• Arciszewskiego/Reymonta
• Hetmańska/Kasprzaka
• Głogowska/Hetmańska
• Hetmańska/Dmowskiego
• Hetmańska/Kolejowa
• Rondo Kaponiera


Bimby nie pojadą Grunwaldzką, a na Górczyn będzie dojeżdżać "wahadło". "164" pojedzie tylko z Dworca Zachodniego do Palacza

W niedzielę od samego rana (od pierwszych kursów) zamknięta dla ruchu tramwajowego będzie ulica Grunwaldzka, pomiędzy rondem Jeziorańskiego a ul. Roosevelta. Tramwaje linii nr 6, 13 i 15 będą jeździć objazdem przez Reymonta, Hetmańską i Głogowską.

Więcej zmian wprowadzonych zostanie na przez rozpoczęciem półmaratonu.

Tuż przed godz. 10 swoje trasy zmienią wszystkie tramwaje z wyjątkiem linii nr 1, 12 i 16.

Na Łazarz w ogóle nie dojadą autobusy linii nr 182, zaś linia nr 164 zostanie podzielona na dwie. Z Dworca Zachodniego do Palacza będzie jeździć autobus "164/2".

Pomiędzy zajezdnią Głogowska a pętlą Górczyn kursować będzie tramwaj wahadłowy linii nr 33.

Linia nr 1:
TRASA BEZ ZMIAN

Linia nr 2:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Traugutta tramwaj zawróci od ul. Pamiątkowej w prawo i pojedzie trasą: Hetmańska – Głogowska – Towarowa – Kaponiera – Ogrody
• w trakcie zamknięcia ronda Kaponiera tramwaj pojedzie trasą: Ogrody - Przybyszewskiego - Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. - Wierzbięcice - Matyi - Głogowska - Hetmańska - Przybyszewskiego – Ogrody
• po otwarciu ul. Traugutta tramwaj pojedzie trasą: Ogrody - Przybyszewskiego - Hetmańska – Dębiec w obu kierunkach;
• po otwarciu ronda Kaponiera tramwaj powróci na swoją stałą trasę.

Linia nr 5:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Hetmańską tramwaj po dojeździe do ul. Hetmańskiej, skręci w lewo, następnie pojedzie trasą: Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice;
• w trakcie zamknięcia węzła AWF tramwaje linii nr 5 kursować będą na dwóch trasach: 5/1: Unii Lubelskiej – GTR – Polanka – Rondo Śródka – Miłostowo.
5/2: Pl. Wielkopolski – Fredry – Roosevelta – Św. Marcin – Towarowa – Most Dworcowy - Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956r.– Wierzbięcice – Matyi – Towarowa – Św. Marcin – Roosevelta – Fredry – Pl. Wielkopolski
• od otwarcia Górczyna tramwaje w obu kierunkach pojadą trasa: Górczyn – Głogowska – Most Dworcowy – Towarowa – Św. Marcin – Roosevelta – Fredry – Pl. Wielkopolski.

Linia nr 6:
• od pierwszych wyjazdów do końca imprezy tramwaje pojadą od ul. Matyi przez ul. Głogowską, Hetmańską i Reymonta na Junikowo w obu kierunkach;
• od momentu zamknięcia węzła AWF między przystankami Wierzbięcice i Baraniaka tramwaje linii nr 6 pojadą przez ul. Wierzbięcice, 28 Czerwca 1956r., Hetmańską, Zamenhofa, Jana Pawła II w obu kierunkach.

Linia nr 7:
• w momencie zamknięcia ronda Nowaka Jeziorańskiego tramwaje pojadą od pętli Junikowo.

Linia nr 8:
• w trakcie zamknięcia ul. Hetmańskiej po dojeździe do niej tramwaje skręcą w lewo i pojadą trasą: Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice - Matyi i z powrotem trasą do Miłostowa.

Linia nr 10:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Traugutta tramwaje pojadą w lewo do pętli Unii Lubelskiej. W trakcie zamknięcia węzła Pułaskiego/Wielkopolska tramwaje pojadą trasą Poznańskiego Szybkiego Tramwaju w kierunku Os. Sobieskiego.

Linia nr 11:
• w trakcie zamknięcia węzła Pułaskiego/Wielkopolska tramwaje pojadą trasą Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na Os. Sobieskiego.

Linia nr 12:
TRASA BEZ ZMIAN

Linia nr 13:
• od pierwszych wyjazdów do końca imprezy tramwaje będą kursować od ronda Kaponiera przez ulice: Głogowską, Hetmańską i Reymonta w obu kierunkach (śluzy na ul. Cmentarnej i Małych Garbarach).

Linia nr 14:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Hetmańską, tramwaje po dojeździe do ul. Hetmańskiej skręcą w lewo i pojadą trasą: Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice – Matyi - Dworzec Zachodni i z powrotem na trasą PST do Os. Sobieskiego.

Linia nr 15:
• od pierwszych wyjazdów do końca imprezy tramwaje będą kursować trasą od ronda Kaponiera przez ul. Głogowską, Hetmańską, Reymonta w obu kierunkach.

Linia nr 17:
• w trakcie zamknięcia ronda Kaponiera funkcjonował będzie objazd przez ul. Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańską i Głogowską, a następnie tramwaje pojadą trasą w stronę Starołęki PKM (śluza na Małych Garbarach).

Linia nr 18:
• w trakcie zamknięcia ronda Kaponiera i węzła Wielkopolska/Pułaskiego linia będzie zawieszona.

Linia tramwajowa wahadłowa nr 95:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez węzeł Głogowska/Hetmańska tramwaje będą kursować w relacji Górczyn – Krauthofera.

Linia nr 145:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez ul. Grunwaldzką autobusy kursować będą z Dworca Zachodniego skróconą trasą tylko do przystanku Drzewieckiego. Autobusy pojadą z Dworca Zachodniego ulica Głogowską, Berwińskiego, Wyspiańskiego, Reymonta, Grochowską, Promienistą i Palacza, natomiast do Dworca Zachodniego ulicami: Grunwaldzką, Grochowską, Reymonta, Wyspiańskiego i Głogowską.

Linie nr 148, 159:
• w czasie zamknięcia ronda Kaponiera tymczasowy przystanek końcowo-początkowy Rondo Kaponiera będzie funkcjonował na ul. Zeylanda przed Zwierzyniecką. Autobusy będą wracać przez ulice : Zwierzyniecką i Kraszewskiego do Bukowskiej.

Linia nr 163:
• w czasie zamknięcia ulic Grunwaldzkiej, Ściegiennego i Roosevelta autobusy pojadą z przystanku tymczasowego Rondo Kaponiera zlokalizowanego na ul. Zeylanda ulicami: Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Bukowską, Grochowską, Marcelińską, Bułgarską i Ptasią do ul. Wałbrzyskiej. Powrót: Wałbrzyska – Marcelińska – Grochowska – Bukowska – przystanek tymczasowy Rondo Kaponiera na ul. Zeylanda.

Linia nr 164:
W związku z wprowadzonymi zmianami linia będzie funkcjonować na dwóch alternatywnych trasach jednocześnie:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez ulicę Grunwaldzką autobusy jadące z pętli Puszkina dojeżdżać będą do ul. Kraszewskiego, następnie ulicami Bukowską i Zeylanda dojadą do tymczasowego przystanku końcowo-początkowego Rondo Kaponiera, który będzie funkcjonował na ul. Zeylanda przed Zwierzyniecką. Powrót: przez ul. Zwierzyniecką do Kraszewskiego i na trasę w stronę pętli Puszkina. • autobusy linii 164 w tym samym czasie kursować będą także na trasie: Dworzec Zachodni – Głogowska – Berwińskiego – Matejki – Kasprzaka – Chociszewskiego – Szymborska – Hetmańska – Arciszewskiego – Palacza – Promienista – Grochowska – Reymonta – Chociszewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska – Dworzec Zachodni.

Linia nr 168:
• w czasie zamknięcia przejazdu na Al. Niepodległości – autobusy zostaną skierowane w lewo i pojadą ulicami: Solną, Wolnica, Małe Garbary, Garbary PKM. Powrót po tej samej trasie.

Linia nr 169:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez ulicę Grunwaldzką autobusy jadące od Os. Sobieskiego pojadą skróconą trasą do ul. Wałbrzyskiej, ulicami Bułgarską i Ptasią; w czasie zamknięcia przejazdu przez Al. Niepodległości autobusy pojadą do przystanku Szylinga objazdem od Słowiańskiej przez ulice: Maczka, Nad Wierzbakiem, Kościelną i Kraszewskiego. Powrót: Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Kościelna – Nad Wierzbakiem – Maczka – Słowiańska i dalej po trasie na Os. Sobieskiego.

Linia nr 171:
W związku z wprowadzonymi zmianami linia będzie funkcjonować na dwóch alternatywnych trasach jednocześnie:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez al. Niepodległości autobusy jadące z os. Wichrowe Wzgórze dojeżdżać będą ulicami: Solną, Wolnica i Garbarami do pętli Garbary PKM (powrót po tej samej trasie); autobusy linii 171 kursować będą także na trasie: Dworzec Zachodni – Głogowska – Matyi – Al. Króla Przemysła II – Wujka – Przemysłowa – Robocza do momentu otwarcia ul. Hetmańskiej, wówczas powrót na Os. Dębina.

Linia nr 177:
• w czasie zamknięcia ronda Kaponiera tymczasowy przystanek końcowo-początkowy Rondo Kaponiera będzie funkcjonował na ul. Zeylanda przed Zwierzyniecką. Powrót przez ulice: Zwierzyniecką i Kraszewskiego do Bukowskiej.

Linia nr 179:
• w czasie zamknięcia skrzyżowań Głogowska/Hetmańska oraz Promienista/Ściegiennego autobusy kursować będą objazdem w obu kierunkach ulicami Krauthofera, Głogowską, Klinkierową i Kopanina.

Linia nr 182:
• w czasie zamknięcia ul. Grunwaldzkiej autobusy jadące z os. Wichrowe Wzgórze dojeżdżać będą tylko do przystanku Marcelińska – powrót ulicami: Marcelińską, Bułgarską i Bukowską do Szpitalnej i dalej w stronę os. Wichrowe Wzgórze.

Program 13. Poznań Półmaraton, niedziela 17 października 2021:
07:00–14:00 – Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)
09:30 – Ceremonia otwarcia
09:50 – Rozgrzewka
10:00 – START
ok. 11:05–12:00 – Finisz pierwszych zawodników i dekoracje w kategoriach generalnych
13:00 – Zakończenie biegu
13:25 – Ceremonia zamknięcia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: