Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

5,5 tys. półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
5,5 tys. półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów
17-10-2021 00:26   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz piąty przez Łazarz przebiegną uczestnicy poznańskiego półmaratonu, w którym ma wziąć udział 5,5 tys. osób. Zawody odbędą się po 2,5-letniej przerwie spowodowanej pandemią.
W niedzielę szykują się duże utrudnienia. Od samego rana do godzin popołudniowych swoje trasy zmienią praktycznie wszystkie tramwaje i autobusy jadące przez Łazarz. Dla ruchu całkowicie zamknięta zostanie ulica Grunwaldzka pomiędzy Matejki a Bukowską.

Są to pierwsze tak duże zawody sportowe organizowane w Poznaniu od pandemii koronawirusa. Ostatni półmaraton odbył się w kwietniu 2019 roku.

Na starcie ma pojawić się 5 500 zawodników – przynajmniej tyle jest na liście startowej. W zawodach mogą wziąć udział tylko osoby zaszczepione.

– Uczestnicy poznańskiego półmaratonu muszą być zaszczepieni pełną dawką przeciw Covid-19. Decyzja podyktowana jest przede wszystkim ich bezpieczeństwem, zarówno uczestników jak i obsługi – powiedziała Monika Prendke, rzecznik 13. Poznań Półmaraton.

Półmaratończycy już po raz piąty przebiegną przez Łazarz. 13. Poznań Półmaraton wystartuje w niedzielę o godz. 10:00 z ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ul. Święcickiego. Dalej trasa prowadzić będzie przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego i dalej w kierunku Junikowa. Po zawróceniu na wysokości ul. Cmentarnej biegacze wrócą Grunwaldzką, skręcą w Jugosłowiańską i Ściegiennego, gdzie po przebiegnięciu przez Raszyn znów dotrą na Łazarz. Ok. godz. 10:20 pierwszym półmaratończykom będzie można kibicować w rejonie skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Zawodnicy będą mieli do pokonania w sumie dystans o długości 21 kilometrów i 975 metrów. Meta 13. Poznań Półmaratonu zlokalizowana będzie na Placu Marka, na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Grunwaldzka będzie całkowicie zamknięta, przez skrzyżowania "śluzami"

Z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, już od godz. 6:00 do ok. 14:00 zamknięta będzie ulica Grunwaldzka (od Szylinga do Bukowskiej) oraz ul. Bukowska (od Zeylanda do Roosevelta).

Wprowadzone zostały również zmiany w organizacji ruchu na innych ulicach:
ul. Grunwaldzka od Szylinga w kierunku Junikowa – ruch w obu kierunkach po jezdni południowej
ul. Arciszewskiego – ruch po jezdni zachodniej w kierunku południowym
ul. Hetmańska (od Arciszewskiego do Rolnej) – ruch dwukierunkowy po jezdni północnej,
ul. Roosevelta od Poznańskiej do ul. Bukowskiej – ruch po jezdni wschodniej w kierunku północnym.

Na trasie półmaratonu będą funkcjonowały śluzy, dzięki którym będzie można warunkowo przejechać trasę maratonu. Na Łazarzu będą znajdowały się w punktach:
• Grunwaldzka/Szylinga/Matejki
• Grunwaldzka/Wojskowa
• Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego
• Arciszewskiego/Palacza
• Arciszewskiego/Reymonta
• Hetmańska/Kasprzaka
• Głogowska/Hetmańska
• Hetmańska/Dmowskiego
• Hetmańska/Kolejowa
• Rondo Kaponiera


Bimby nie pojadą Grunwaldzką, a na Górczyn będzie dojeżdżać "wahadło". "164" pojedzie tylko z Dworca Zachodniego do Palacza

W niedzielę od samego rana (od pierwszych kursów) zamknięta dla ruchu tramwajowego będzie ulica Grunwaldzka, pomiędzy rondem Jeziorańskiego a ul. Roosevelta. Tramwaje linii nr 6, 13 i 15 będą jeździć objazdem przez Reymonta, Hetmańską i Głogowską.

Więcej zmian wprowadzonych zostanie na przez rozpoczęciem półmaratonu.

Tuż przed godz. 10 swoje trasy zmienią wszystkie tramwaje z wyjątkiem linii nr 1, 12 i 16.

Na Łazarz w ogóle nie dojadą autobusy linii nr 182, zaś linia nr 164 zostanie podzielona na dwie. Z Dworca Zachodniego do Palacza będzie jeździć autobus "164/2".

Pomiędzy zajezdnią Głogowska a pętlą Górczyn kursować będzie tramwaj wahadłowy linii nr 33.

Linia nr 1:
TRASA BEZ ZMIAN

Linia nr 2:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Traugutta tramwaj zawróci od ul. Pamiątkowej w prawo i pojedzie trasą: Hetmańska – Głogowska – Towarowa – Kaponiera – Ogrody
• w trakcie zamknięcia ronda Kaponiera tramwaj pojedzie trasą: Ogrody - Przybyszewskiego - Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. - Wierzbięcice - Matyi - Głogowska - Hetmańska - Przybyszewskiego – Ogrody
• po otwarciu ul. Traugutta tramwaj pojedzie trasą: Ogrody - Przybyszewskiego - Hetmańska – Dębiec w obu kierunkach;
• po otwarciu ronda Kaponiera tramwaj powróci na swoją stałą trasę.

Linia nr 5:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Hetmańską tramwaj po dojeździe do ul. Hetmańskiej, skręci w lewo, następnie pojedzie trasą: Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice;
• w trakcie zamknięcia węzła AWF tramwaje linii nr 5 kursować będą na dwóch trasach: 5/1: Unii Lubelskiej – GTR – Polanka – Rondo Śródka – Miłostowo.
5/2: Pl. Wielkopolski – Fredry – Roosevelta – Św. Marcin – Towarowa – Most Dworcowy - Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956r.– Wierzbięcice – Matyi – Towarowa – Św. Marcin – Roosevelta – Fredry – Pl. Wielkopolski
• od otwarcia Górczyna tramwaje w obu kierunkach pojadą trasa: Górczyn – Głogowska – Most Dworcowy – Towarowa – Św. Marcin – Roosevelta – Fredry – Pl. Wielkopolski.

Linia nr 6:
• od pierwszych wyjazdów do końca imprezy tramwaje pojadą od ul. Matyi przez ul. Głogowską, Hetmańską i Reymonta na Junikowo w obu kierunkach;
• od momentu zamknięcia węzła AWF między przystankami Wierzbięcice i Baraniaka tramwaje linii nr 6 pojadą przez ul. Wierzbięcice, 28 Czerwca 1956r., Hetmańską, Zamenhofa, Jana Pawła II w obu kierunkach.

Linia nr 7:
• w momencie zamknięcia ronda Nowaka Jeziorańskiego tramwaje pojadą od pętli Junikowo.

Linia nr 8:
• w trakcie zamknięcia ul. Hetmańskiej po dojeździe do niej tramwaje skręcą w lewo i pojadą trasą: Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice - Matyi i z powrotem trasą do Miłostowa.

Linia nr 10:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Traugutta tramwaje pojadą w lewo do pętli Unii Lubelskiej. W trakcie zamknięcia węzła Pułaskiego/Wielkopolska tramwaje pojadą trasą Poznańskiego Szybkiego Tramwaju w kierunku Os. Sobieskiego.

Linia nr 11:
• w trakcie zamknięcia węzła Pułaskiego/Wielkopolska tramwaje pojadą trasą Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na Os. Sobieskiego.

Linia nr 12:
TRASA BEZ ZMIAN

Linia nr 13:
• od pierwszych wyjazdów do końca imprezy tramwaje będą kursować od ronda Kaponiera przez ulice: Głogowską, Hetmańską i Reymonta w obu kierunkach (śluzy na ul. Cmentarnej i Małych Garbarach).

Linia nr 14:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez ul. Hetmańską, tramwaje po dojeździe do ul. Hetmańskiej skręcą w lewo i pojadą trasą: Hetmańska - 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice – Matyi - Dworzec Zachodni i z powrotem na trasą PST do Os. Sobieskiego.

Linia nr 15:
• od pierwszych wyjazdów do końca imprezy tramwaje będą kursować trasą od ronda Kaponiera przez ul. Głogowską, Hetmańską, Reymonta w obu kierunkach.

Linia nr 17:
• w trakcie zamknięcia ronda Kaponiera funkcjonował będzie objazd przez ul. Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańską i Głogowską, a następnie tramwaje pojadą trasą w stronę Starołęki PKM (śluza na Małych Garbarach).

Linia nr 18:
• w trakcie zamknięcia ronda Kaponiera i węzła Wielkopolska/Pułaskiego linia będzie zawieszona.

Linia tramwajowa wahadłowa nr 95:
• w trakcie zamknięcia przejazdu przez węzeł Głogowska/Hetmańska tramwaje będą kursować w relacji Górczyn – Krauthofera.

Linia nr 145:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez ul. Grunwaldzką autobusy kursować będą z Dworca Zachodniego skróconą trasą tylko do przystanku Drzewieckiego. Autobusy pojadą z Dworca Zachodniego ulica Głogowską, Berwińskiego, Wyspiańskiego, Reymonta, Grochowską, Promienistą i Palacza, natomiast do Dworca Zachodniego ulicami: Grunwaldzką, Grochowską, Reymonta, Wyspiańskiego i Głogowską.

Linie nr 148, 159:
• w czasie zamknięcia ronda Kaponiera tymczasowy przystanek końcowo-początkowy Rondo Kaponiera będzie funkcjonował na ul. Zeylanda przed Zwierzyniecką. Autobusy będą wracać przez ulice : Zwierzyniecką i Kraszewskiego do Bukowskiej.

Linia nr 163:
• w czasie zamknięcia ulic Grunwaldzkiej, Ściegiennego i Roosevelta autobusy pojadą z przystanku tymczasowego Rondo Kaponiera zlokalizowanego na ul. Zeylanda ulicami: Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Bukowską, Grochowską, Marcelińską, Bułgarską i Ptasią do ul. Wałbrzyskiej. Powrót: Wałbrzyska – Marcelińska – Grochowska – Bukowska – przystanek tymczasowy Rondo Kaponiera na ul. Zeylanda.

Linia nr 164:
W związku z wprowadzonymi zmianami linia będzie funkcjonować na dwóch alternatywnych trasach jednocześnie:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez ulicę Grunwaldzką autobusy jadące z pętli Puszkina dojeżdżać będą do ul. Kraszewskiego, następnie ulicami Bukowską i Zeylanda dojadą do tymczasowego przystanku końcowo-początkowego Rondo Kaponiera, który będzie funkcjonował na ul. Zeylanda przed Zwierzyniecką. Powrót: przez ul. Zwierzyniecką do Kraszewskiego i na trasę w stronę pętli Puszkina. • autobusy linii 164 w tym samym czasie kursować będą także na trasie: Dworzec Zachodni – Głogowska – Berwińskiego – Matejki – Kasprzaka – Chociszewskiego – Szymborska – Hetmańska – Arciszewskiego – Palacza – Promienista – Grochowska – Reymonta – Chociszewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska – Dworzec Zachodni.

Linia nr 168:
• w czasie zamknięcia przejazdu na Al. Niepodległości – autobusy zostaną skierowane w lewo i pojadą ulicami: Solną, Wolnica, Małe Garbary, Garbary PKM. Powrót po tej samej trasie.

Linia nr 169:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez ulicę Grunwaldzką autobusy jadące od Os. Sobieskiego pojadą skróconą trasą do ul. Wałbrzyskiej, ulicami Bułgarską i Ptasią; w czasie zamknięcia przejazdu przez Al. Niepodległości autobusy pojadą do przystanku Szylinga objazdem od Słowiańskiej przez ulice: Maczka, Nad Wierzbakiem, Kościelną i Kraszewskiego. Powrót: Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Kościelna – Nad Wierzbakiem – Maczka – Słowiańska i dalej po trasie na Os. Sobieskiego.

Linia nr 171:
W związku z wprowadzonymi zmianami linia będzie funkcjonować na dwóch alternatywnych trasach jednocześnie:
• w czasie zamknięcia przejazdu przez al. Niepodległości autobusy jadące z os. Wichrowe Wzgórze dojeżdżać będą ulicami: Solną, Wolnica i Garbarami do pętli Garbary PKM (powrót po tej samej trasie); autobusy linii 171 kursować będą także na trasie: Dworzec Zachodni – Głogowska – Matyi – Al. Króla Przemysła II – Wujka – Przemysłowa – Robocza do momentu otwarcia ul. Hetmańskiej, wówczas powrót na Os. Dębina.

Linia nr 177:
• w czasie zamknięcia ronda Kaponiera tymczasowy przystanek końcowo-początkowy Rondo Kaponiera będzie funkcjonował na ul. Zeylanda przed Zwierzyniecką. Powrót przez ulice: Zwierzyniecką i Kraszewskiego do Bukowskiej.

Linia nr 179:
• w czasie zamknięcia skrzyżowań Głogowska/Hetmańska oraz Promienista/Ściegiennego autobusy kursować będą objazdem w obu kierunkach ulicami Krauthofera, Głogowską, Klinkierową i Kopanina.

Linia nr 182:
• w czasie zamknięcia ul. Grunwaldzkiej autobusy jadące z os. Wichrowe Wzgórze dojeżdżać będą tylko do przystanku Marcelińska – powrót ulicami: Marcelińską, Bułgarską i Bukowską do Szpitalnej i dalej w stronę os. Wichrowe Wzgórze.

Program 13. Poznań Półmaraton, niedziela 17 października 2021:
07:00–14:00 – Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)
09:30 – Ceremonia otwarcia
09:50 – Rozgrzewka
10:00 – START
ok. 11:05–12:00 – Finisz pierwszych zawodników i dekoracje w kategoriach generalnych
13:00 – Zakończenie biegu
13:25 – Ceremonia zamknięcia.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: