Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 10 tysięcy półmaratończyków przebiegło przez Łazarz {◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 10 tysięcy półmaratończyków przebiegło przez Łazarz {◎GALERIA ZDJĘĆ}
14-04-2019 13:07   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz czwarty trasa Poznań Półmaraton prowadziła przez Łazarz. Na starcie, który znajdował się na ulicy Grunwaldzkiej pojawiło się dokładnie 10 250 biegaczy, którzy mieli do pokonania trasę prowadzącą m.in. przez rondo Jeziorańskiego, Arciszewskiego i Hetmańską. Meta znajdowała się na Targach. Przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Nehringa zawodnicy biegacze przebiegali po specjalnej macie, która liczyła czas po pokonaniu 10 km. Z kolei na Arciszewskiego znajdował się punkt żywieniowy, w którym biegacze otrzymywali wodę i dawkę energetyczną w postaci bananów, czekolady czy kostek cukru.

12. Poznań Półmaraton wystartował w niedzielę punktualnie o godz. 10:00. Start znajdował się na ulicy Grunwaldzkiej, przy rozwidleniu z Bukowską. Do udziału w zawodach zapisało się 11 455 zawodników, z czego w niedzielę na starcie pojawiło się dokładnie 10 250 zawodników, w tym 2 860 pań. W biegu udział wzięło ponad 3 tysiące poznaniaków oraz zawodnicy z 37 krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Ukrainy, a nawet z Kenii, Libii, Meksyku, Ekwadoru, Mongolii, Korei czy Australii.

Biegacze mieli do pokonania trasę o długości ponad 21 kilometrów (dokładnie 21 km i 975 m), która prowadziła przez rondo Jeziorańskiego, dalej Grunwaldzką z nawrotem przy cmentarzu Junikowskim, następnie przez Ściegiennego, Arciszewskiego i Hetmańską na Dolną Wildę, następnie przez Centrum do Kaponiery, skąd zawodnicy ulicami Bukowską i Grunwaldzką biegli do mety, która znajdowała się na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Nehringa zawodnicy przebiegali po specjalnej macie, która liczyła czas po przekroczeniu 10 kilometra. Pierwszy zawodnik w tym miejscu, Abate Misganow z Etopii był w tym miejscu po 29 minutach i 35 sekundach i to on został zwycięzcą 12. Poznań Maraton.

Etiopczyk dobiegł do mety w czasie 1 godziny 2 minut i 28 sekund. Zaledwie trzy sekundy za nim był Kenijczyk, Moses Koech (1:02:31). Na podium znalazł się jeszcze Polak Krystian Zalewski z czasem 1:02:58.

Wśród pań pierwsza do mety dobiegła Kenijka, Lilian Jelegat z czase 1 godzina 11 minut i 13 sekund, tuż za nią, 2 sekundy później była Etiopka Addisalem Tegegn (1:12:15). Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Daria Mykhailova z Ukrainy z czasem 1:12:27. Pierwsza Polka, Anna Łapińska była na mecie 9 z czasem 1:09:08.

Bieg ukończyło w sumie 10 265 zawodników. Ostatni półmaratończyk dobiegł do mety po 3 godzinach i 29 minutach.

W niedzielę mieszkańcy musieli radzić sobie z wieloma utrudnieniami komunikacyjnymi. Już od rana całkowicie dla ruchu zamknięta była ulica Grunwaldzka pomiędzy Matejki a Roosevelta. W sobotę wieczora wprowadzony był zakaz parkowania na tym odcinku. Straż Miejska odholowała kilka samochodów.

Zmiany czekały również pasażerów komunikacji miejskiej. Na Łazarz w ogóle nie dojeżdżały autobusy linii nr 182 i 193. Z kolei "164" został podzielony na dwie linie. I tak z Dworca Zachodniego do Palacza kursował autobus linii nr 164/2. Ponadto tramwaje linii nr 6, 13 i 15 jeździły objazdem przez Reymonta, Hetmańską i Głogowską, zaś bimby linii nr 5, 8 i 14 dojeżdżały tylko do przystanku Głogowska/Hetmańska, gdzie następnie jechały przez Wildę, a w drugą stronę z Hetmańskiej przez Głogowską do centrum jechały tramwaje linii nr 2 i 10. Z kolei z Górczyna do Krauthofera kursował tramwaj wahadłowy linii nr 33.

Utrudnienia w rejonie najważniejszego łazarskiego skrzyżowania zakończyły się o godz. 11:45, kiedy przez skrzyżowanie Głogowskiej i Hetmańskiej przebiegł ostatni, 10 248 zawodnik.

Kolejny biegowe emocje odbędą się już w niedzielę, 5 maja, kiedy to po raz drugi bieg charytatywny "Wings For Life World Run" wystartuje znów z Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zawodnicy będą tym razem uciekać przed metą. Dochód z imprezy zostanie w całości przeznaczony na sfinansowanie badań i metod leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Aktualizacja 14.04.2019 godz. 21:10 Jak poinformowali organizatorzy zmarł jeden z biegaczy.
Z przykrością informujemy, iż jeden z uczestników 12. PKO Poznań Półmaraton zasłabł na trasie. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia - informują organizatorzy 12. Poznań Półmaraton.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: