Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za 1,2 mln zł wyremontują i zazielenią Małeckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za 1,2 mln zł wyremontują i zazielenią Małeckiego
17-09-2021 15:23   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się remont chodnika na ulicy Małeckiego. W ramach wartej 1,2 mln zł inwestycji do połowy listopada piesi zyskają nową nawierzchnię, a także nasadzonych zostanie ponad 7,5 tys. roślin i 19 drzew.

Remont chodnika zostanie przeprowadzony po obu stronach ulicy Małeckiego, na odcinku od Strusia do Gąsiorowskich.

– Już pod koniec listopada bieżącego roku piesi będą mogli skorzystać z równego, bezpiecznego i wygodnego chodnika, ułożonego z płyt betonowych. Przy jezdni i budynkach będzie dodatkowo ułożona opaska o szerokości pół metra, z kostki kamiennej. Z tego samego materiału zostaną wykonane zjazdy do posesji – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Do przetargu na remont chodnika wpłynęła tylko jedna oferta. Prace budowlane za kwotę 909 059,30 zł brutto przeprowadzi Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa.

Ponadto na Małeckiego pojawi się nowa zieleń – w sumie nasadzonych zostanie 7,5 tysiąca roślin i 19 drzew.

– W pasach zieleni posadzonych zostanie 19 drzew (wiązy), ponad 600 szt. zieleni niskiej (róże, trzmielina, irga i byliny) a także 7000 roślin cebulowych (hiacynty). Nasadzenia objęte będą 2-letnim okresem pielęgnacji gwarancyjnej – zaznacza ZDM.

Prace budowlane na ulicy Małeckiego rozpoczęły się w środę i najpierw prowadzone będą po wschodniej stronie – od Strusia do Kanałowej. W kolejnym etapie drogowcy przeniosą się bliżej ulicy Gąsiorowskich. Następnie prace prowadzone będą po zachodniej stronie (od Gąsiorowskich do Kanałowej, a na końcu od Kanałowej do Strusia).

– Podczas remontu należy spodziewać się utrudnień w ruchu, a na poszczególnych odcinkach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, o czym informować będą znaki drogowe. Zachowana zostanie możliwość dojścia i dojazdu do posesji dla mieszkańców ul. Małeckiego – informuje ZDM.

Remont i nasadzenia zieleni na ul. Małeckiego kosztować będą łącznie 1,2 miliona złotych. Środki te pochodzą z wpływów za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Część środków – 200 tys. zł dołożyła Rada Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (2)

20-09-2021 11:05:12
Kolejowa
Jak zamieszka na niej radny osiedlowy,miejski,poseł .....
18-09-2021 12:50:20
Cru
Wszystko fajnie, super że robią kolejną potrzebna inwestycje. Tylko ja się chciałbym zapytać, kiedy w końcu rozpocznie się remont Kolejowej P.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: