Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Bartłomiej Ignaszewski straci mandat? Domaga się tego wojewoda - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Bartłomiej Ignaszewski straci mandat? Domaga się tego wojewoda
01-09-2021 00:28   Janusz Ludwiczak
Wojewoda chce wygaśnięcia mandatu radnemu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu, szefowi poznańskiej Nowoczesnej. Sprawa dotyczy zawarcia przez radnego umowy ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.
– Radny naruszył ustawowy zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.
– Nie osiągnąłem żadnego przychodu, nie korzystałem z mienia komunalnego miasta i nigdy bym tego nie zrobił – odpowiada Bartłomiej Ignaszewski, radny miasta Poznania.

Podczas najbliższej sesji, która ma odbyć się we wtorek 7 września Rada Miasta Poznania ma podjąć uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Bartłomieja Ignaszewskiego.

Wojewoda Wielkopolski wezwał Radę Miasta Poznania do podjęcia w ciągu 30 dni uchwały w sprawie odebrania mandatu. Co jest powodem? Pytamy rzecznika wojewody.

– Przeprowadzone przez organ nadzoru postępowanie wyjaśniające w sprawie Bartłomieja Ignaszewskiego - radnego Rady Miasta Poznania wykazało, że radny prowadząc działalność gospodarczą pod nazwą "BG Integral - Bartłomiej Ignaszewski" zawarł w dniu 1 stycznia 2021 r. umowę ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie sp. z o.o., czym naruszył ustawowy zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat.
W tych okolicznościach, w dniu 24 sierpnia br., Wojewoda Wielkopolski wezwał Radę Miasta Poznania, do podjęcia w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania, uchwały w sprawie wygaszenia mandatu radnego, pod rygorem wydania zarządzenia zastępczego. Obecnie Wojewoda Wielkopolski oczekuje na podjęcie przez radę ww. uchwały
– wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Bartłomiej Ignaszewski chciał świadczyć usługi informatyczne. Jednak tego zabrania ustawa o samorządzie gminnym.

– Pan wojewoda uważa, że korzystałem z mienia komunalnego gminy co nie jest prawdą. Nie osiągnąłem żadnego przychodu, nie korzystałem z mienia komunalnego miasta i nigdy bym tego nie zrobił. Pan wojewoda moim zdaniem czysto politycznie atakuje. Jako jeden z nielicznych żyję z prywatnego sektora i chyba nie mogą niektórzy tego przeżyć – komentuje w rozmowie z portalem Lazarz.pl Bartłomiej Ignaszewski, radny Miasta Poznania.

Bartłomiej Ignaszewski zasiada w Radzie Miasta Poznania od jesieni 2018 r. Został wybrany z listy Koalicji Onbywatelskiej w okręgu obejmującym Górczyn i Grunwald. Jest szefem poznańskiej Nowoczesnej. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania, zastępując radną Lidię Dudziak. Radny Bartłomiej Ignaszewski domagał się jej odwołania. Więcej o tym w artykule: Chciał odwołania Lidii Dudziak, teraz sam pokieruje komisją.


Komentarze (1)

01-09-2021 10:54:51
M.
W zamian wszedłby pewnie ktoś z PiS?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: