Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chciał odwołania Lidii Dudziak, teraz sam pokieruje komisją - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chciał odwołania Lidii Dudziak, teraz sam pokieruje komisją
08-12-2020 00:39   Janusz Ludwiczak
Radny Bartłomiej Ignaszewski został nowym przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. Zastąpi on na tym stanowisku Lidię Dudziak.

Jak już informowaliśmy tydzień temu radna PiS, Lidia Dudziak została odwołana ze stanowiska przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. Jednym z powodów odwołania radnej Lidii Dudziak z tej funkcji był wpis na portalu społecznościowym facebook o treści: "To jest zwyrodniała swołocz opętana przez diabła" w związku z protestami po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie przepisów aborcyjnych.

– Podczas ostatnich protestów społecznych radna Lidia Dudziak pozwoliła sobie na obraźliwe komentarze pod adresem protestujących: tu cytat "zwyrodniała swołocz opętana przez diabła". Niestety w przypadku radnej nie jest to pierwszy raz, kiedy przekracza granice przyzwoitości. W przeszłości również zdarzały się jej kontrowersyjne wypowiedzi. Uważamy, że niedopuszczalne są głosy o wydźwięku hejtu, pogardy, szykanowania, mowy nienawiści, czy wykluczenia – argumentował radny Bartłomiej Ignaszewski z Koalicji Obywatelskiej.

– Moja wypowiedź odnosiła się do konkretnego zdarzenia, kiedy to w kościele nastąpiła profanacja najświętszego sakramentu. Nie chodziło mi o protesty, sama jako działaczka społeczna protestowałam wiele razy. Łączenie tego z moją pracą na rzecz sportu to dwie różne rzeczy – tłumaczyła radna Lidia Dudziak.

Mimo to za odwołaniem radnej Lidii Dudziak było 9 radnych Koalicji Obywatelskiej. Przeciw było 7 radnych PiS oraz klubu Wspólny Poznań.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia wybrano nowego przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. Został nim radny Bartłomiej Ignaszewski, który był jedynym kandydatem. Za było 9 radnych Koalicji Obywatelskiej, przeciw było 4 radnych PiS, 3 radnych z klubu Wspólny Poznań wstrzymało się od głosu.

Bartłomiej Ignaszewski jest radnym miasta Poznania od 2018 roku. Do tej pory był wiceprzewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

Nowy przewodniczący zapowiedział, że skupi się na rozwoju Młodzieżowych Centrów Sportu, chce poszerzyć bazę sportową dla gier zespołowych, a także umożliwić otrzymywanie stypendiów dla początkujących sportowców.


Komentarze (5)

09-12-2020 07:49:24
łazarczyk
Od dziś przejmuje stery w komisji Kultury Fizycznej i Turystyki - napisał B.Ignaszewski . Oby nie okazało się że poznański sport to Tytanic, który ten pan specjalista od marketingu i nowoczesnych technologii wprowadzi na lodowiec i zatopi.
09-12-2020 07:33:31
stary mieszkaniec
No i może pan/pani zapomnieć że " ma zdrowy rozsadek bo niestety rowerowcy przy sterach mysla tylko o rowerach" bo radny Bartłomiej Ignaszewski to wielki ich przyjaciel .Odrzucając poglądy polityczne to muszę przyznać że Lidia Dudziak zrobiła wiele dobrego dla sportu poznańskiego. Ale najbardziej pamiętam walkę z zatrzymaniem zabudowy parku Kasprowicza wieżowcami, to ona potrafiła zmobilizować ludzi do walki o ten zielony teren i udało się , podobnie jak walczyła o odbudowę pływalni letniej .
08-12-2020 18:21:16
koneser
wstyd i żenada! Wystąpił z wnioskiem o odwołanie i sam zajął stanowisko! "GRATULACJE"!!!!!!!!!!!!!!!
08-12-2020 09:27:26
pyra
Gratuluje. Nie znam czlowieka, mam jednak nadzieje, ze ma zdrowy rozsadek bo niestety rowerowcy przy sterach mysla tylko o rowerach.
08-12-2020 07:38:47
DDD
Polityczny błąd PO. Nie pierwszy, ale oby ostatni...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: