Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojewoda skierował 200 osób w trybie pilnym do pracy w szpitalu na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojewoda skierował 200 osób w trybie pilnym do pracy w szpitalu na MTP
05-04-2021 01:34   Janusz Ludwiczak
Skierowanie do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP otrzymały m.in. 54 pielęgniarki i 120 studentów Uniwersytetu Medycznego.

Powodem tej sytuacji jest brak personelu. Obecnie szpital tymczasowy na MTP dysponuje 300 łóżkami, w piątek wolnych pozostawało 41 miejsc.

Jak informuje TVN24 wojewoda nie konsultował swojej decyzji, gdyż sprawa jest wyjątkowo pilna.

"Ze względu na niecierpiący zwłoki charakter sprawy, tj. niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ludzkiego [...] Wojewoda Wielkopolski odstępuje od zasady czynnego udziału stron w postępowaniu" – pisze wojewoda Maciej Zieliński w piśmie do studentów Uniwersytetu Medycznego.

Osoby powołane muszą obowiązkowo przyjść do pracy w szpitalu tymczasowy na MTP, niekiedy rezygnując z dotychczasowej pracy. Jak powiedziała TVN24 Katarzyna Głodowska, przewodnicząca poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, zabrakło dialogu i dyskusji, a przecież pielęgniarki wezwane do pracy mają także i teraz pod opieką pacjentów w poważnym stanie, których będą musiały zostawić – a ich szefowie będą musieli zorganizować za nie zastępstwo, a nie będzie to łatwe zadanie, gdyż brakuje pielęgniarek.

– Wojewoda wielkopolski skierował także pismo do dyrektorów szpitali informujące, że w sytuacjach, kiedy szpital będzie wykazywał, że osoba kierowana przez wojewodę do pracy jest aktualnie zatrudniana przy zwalczaniu COVID-19 lub realizuje zadania istotne dla szpitala i nie można jej zastąpić, wówczas istnieje możliwość odwołania – poinformował Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Jak już informowaliśmy we wtorek w godzinach przedpołudniowych zabrakło tlenu w szpitalu tymczasowym na MTP. 12 pacjentów trzeba było przetransportować do innych lecznic. Dyscyplinarnie zostały zwolnione dwie osoby – wicedyrektor ds. technicznych i pracownik odpowiedzialny za zamówienia tlenu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: