Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zwiększono liczbę łóżek w szpitalu tymczasowym na MTP. Do pracy oddelegowano 15 strażaków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zwiększono liczbę łóżek w szpitalu tymczasowym na MTP. Do pracy oddelegowano 15 strażaków
25-03-2021 08:14   Janusz Ludwiczak
W środę stwierdzono w kraju blisko 30 tysięcy zakażeń wirusem Sars-Cov-2. Ostatniej doby w Poznaniu wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie u kolejnych 859 osób. Szpital tymczasowy na MTP został zwiększony o kolejny moduł – w sumie dostępnych jest 206 łóżek.

W środę stwierdzono w kraju 29 978 nowych przypadków zakażeń, zmarło 575 osób. W Wielkopolsce zachorowało 3188 osób, w powiecie poznańskim – 636, zaś w Poznaniu – 859.

Uruchomiony został kolejny moduł w szpitalu tymczasowym na MTP. Od środy zaczął działać 28-łóżkowy oddział.

– Szpital tymczasowy na MTP, za akceptacją wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, zwiększył dziś liczbę łóżek dla pacjentów z Covid-19 o kolejny moduł. W sumie w szpitalu na MTP dostępnych jest 206 łóżek – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Lecznica na targach maksymalnie będzie mogła pomieścić 597 pacjentów, z czego 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem.

– To bufor bezpieczeństwa, który gwarantuje stabilną sytuację. Nasze zachowanie chroni nie tylko nas samych, ale również wszystkich ludzi wokół nas. Tak naprawdę tylko od nas samych zależy, jak szybko uda nam się wygrać z pandemią koronawirusa – wskazuje wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Brakuje jednak personelu do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP. Dlatego do pełnienia służby zostało skierowanych 15 strażaków z Komendy Miejskiej PSP, którzy posiadają uprawnienia medyczne.


Fot: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Od początku tego roku w Poznaniu blisko 18 tysięcy przypadków zakażeń, zmarło 430 osób, a 16 542 chorym udało się pokonać koronawirusa.

Od początku pandemii z powodu wirusa Sars-Cov-2 na całym świecie zmarło ponad 2,7 milionów osób (2 747 593), stwierdzono blisko 125 mln przypadków zakażeń (z czego 1 707 846 w Polsce), a wyzdrowiało ponad 100 mln osób (w kraju – 1 707 846).


Na zdjęciach szpital tymczasowy tuż przed otwarciem, pod koniec stycznia
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Pozostały tylko 4 wolne miejsca. Szpital tymczasowy na MTP będzie powiększony

ZOBACZ TAKŻE: Kultura i sport zamknięte na trzy tygodnie

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: