Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą wdrażać strefę parkowania, kierowcy muszą przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą wdrażać strefę parkowania, kierowcy muszą przeparkować auta
21-03-2021 15:12   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek na Berwińskiego i skwerze Focha, we wtorek na Iłłakowiczówny, a w środę na fragmencie Wojskowej i Wyspiańskiego obowiązywać będzie zakaz parkowania. Zmiany mają związek z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy, którzy nie przeparkują swoich aut musza liczyć się z mandatem karnym i kosztami w wysokości pół tysiąca złotych za odholowanie pojazdu, a także opłatami za postój na parkingu strzeżonym.

Po dłuższej przerwie kontynuowane będą prace związane z wprowadzeniem nowego oznakowania i wyznaczania miejsc postojowych w związku z wdrażaniem strefy płatnego parkowania. W poniedziałek zmiany obowiązywać będą na ul. Berwińskiego i skwerze im. marszałka Focha (dawniej pl. Wyspiańskiego), we wtorek na ul. Iłłakowiczówny, a w środę na ulicach Wyspiańskiego (od Jarochowskiego do Reymonta) oraz na Wojskowej (od Wyspiańskiego do Grunwaldzkiej). W kolejnych dniach prace prowadzone będą na ul. Siemiradzkiego (w czwartek) i na ul. Grottgera (26 marca).

– Niekorzystne warunki atmosferyczne, utrzymujące się od połowy grudnia zmusiły wykonawców Strefy Płatnego Parkowania do wstrzymania robót związanych z malowaniem oznakowania poziomego. Zapowiadane dodatnie temperatury i brak przymrozków pozwolą na kontynuowanie zawieszonych prac – informuje Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Kierowcy muszą przeparkować samochody.

– Podczas prac na wymienionych wyżej ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska z ZDM.

Strefa płatnego parkowania na ulicach: Berwińskiego, Wyspiańskiego, Wojskowej, Grottgera, Siemiradzkiego i skwerze im. marszałka Focha ma ruszyć po świętach wielkanocnych.

Do czasu uruchomienia strefy na pozostałych ulicach do odwołania czynny będzie parking tymczasowy przy Arenie, który może pomieścić 70 aut. Wjazd możliwy jest od strony ul. Wyspiańskiego (przy skrzyżowaniu z Wojskową). Postój pod Areną jest całkowicie darmowy.

Co się zmieni po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania?

Berwińskiego
Ulica będzie nadal jednokierunkowa od Głogowskiej w kierunku Matejki. Wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe na jezdni po północnej stronie, a po stronie południowej ukośne i równoległe miejsca na chodniku.

Skwer im. marszałka Focha
Parkowanie będzie dozwolone wyłącznie po zewnętrznych stronach ulic otaczających skwer. Po stronie północnej miejsca postojowe zostaną wyznaczone na jezdni, a po stronie południowej na chodniku. W obu przypadkach będą to miejsca równoległe.

Iłłakowiczówny
Obecny ruch w dwóch kierunkach zmieni się na jednokierunkowy od ul. Wyspiańskiego w stronę ul. Grunwaldzkiej. Po wschodniej stronie ulicy zostaną wyznaczone równoległe miejsca postojowe (na jezdni), w tym dwie „koperty” dla osób z niepełnosprawnościami. Podobnie jak na wszystkich ulicach jednokierunkowych w łazarskiej i wildeckiej SPP wprowadzony zostanie tutaj kontraruch rowerowy, umożliwiający rowerzystom jazdę od ul. Grunwaldzkiej w stronę ul. Wyspiańskiego.

Wyspiańskiego
Zmiany na ul. Wyspiańskiego będą dotyczyły odcinka pomiędzy ul. Reymonta, a Ułańską / Jarochowskiego. Utrzymany tutaj zostanie ruch pojazdów w dwóch kierunkach. Zachowane będą też pasy dla rowerów po obu stronach jezdni. Parkowanie po południowej stronie na odcinku od ul. Reymonta do ul. Wojskowej będzie odbywać się na miejscach prostopadłych, a od ul. Wojskowej do Jarochowskiego na miejscach równoległych. Po stronie północnej zaparkować można będzie od ul. Ułańskiej do ul. Iłłakowiczówny na miejscach równoległych. Odcinek od ul. Iłłakowiczówny do Reymonta po północnej stronie będzie wyłączony z parkowania, podobnie jak obecnie. Na całym omawianym odcinku ul. Wyspiańskiego wyznaczone zostaną trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Ważną zmianą na ul. Wyspiańskiego będzie zmiana relacji na skrzyżowaniu z ul. Ułańską i Jarochowskiego. Obecnie ze środkowego pasa ul. Wyspiańskiego można pojechać prosto lub skręcić w lewo w ul. Ułańską. Po zmianach, z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Ułańskiej, środkowy pas służyć będzie wyłącznie do jazdy prosto w kierunku ul. Matejki.

Wojskowa
Nowa organizacja ruchu na ul. Wojskowej będzie wprowadzana na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Grunwaldzkiej. Pozostanie ona drogą dwukierunkową, a równoległe miejsca postojowe zostaną wyznaczone na jezdni, po zachodniej stronie. Na wysokości ul. Wojskowej 5 na jezdni zainstalowane zostaną wyspowe progi spowalniające, a na cały odcinku objętym zmianami obowiązywać będzie ograniczenie prędkości jazdy do 30km/h.

Zakaz parkowania zostanie wprowadzony na następujących ulicach:
• ul. Berwińskiego – poniedziałek, 22 marca
• Skwer im. marszałka Focha – poniedziałek, 22 marca
• ul. Iłłakowiczówny – wtorek, 23 marca
• ul. Wyspiańskiego (od Jarochowskiego do Reymonta) – środa, 24 marca
• ul. Wojskowa (od Grunwaldzkiej do Wyspańskiego) – środa, 24 marca
• ul. Siemiradzkiego – czwartek, 25 marca
• ul. Grottgera – piątek, 26 marca.

Gdzie będzie uruchamiana strefa płatnego parkowania w kolejnych etapach?


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: