Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bp. Balcerek: "Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bp. Balcerek: "Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym"
15-02-2021 01:03   Janusz Ludwiczak
– Dziękujmy służbie zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym. Ich praca jest przedłużeniem leczących rąk Chrystusa – mówił biskup Grzegorz Balcerek podczas niedzielnej mszy św. w kościele Matki Boskiej Bolesnej.

W niedzielę o godz. 11:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej biskup Grzegorz Balcerek odprawił mszę świętą w ramach archidiecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego. Nabożeństwo było transmitowane w TVP3 Poznań.

"Chrystus, jako jeden z elementów swojego testamentu, jako istotę swojego nauczania zostawił nam troskę o chorych. Ustanowił sakrament namaszczenia chorych, którego owocem jest ulga w cierpieniu duchowym, a czasami wręcz uzdrowienie ciała" – mówił w homilii biskup Grzegorz Balcerek.

W trakcie kazania biskup Grzegorz Balcerek podziękował pracownikom służby zdrowia.

"Dziękujmy służbie zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym. Ich praca jest przedłużeniem leczących rąk Chrystusa. Dziękujemy Caritas za pomoc, organizację wolontariatu, pomoc osobom chorym i samotnym.
Nigdy dosyć sił i czasu poświęconego chorym. Troszcząc się o chorych, troszczmy się także o ich dusze, by mieli kontakt z kapłanem, by przyjmowali sakramenty święte"
– mówił bp Grzegorz Balcerek.

Pod koniec eucharystii odprawione zostało specjalne błogosławieństwo lourdzkie dla chorych i osób w jesieni życia.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Dzień ten obchodzony jest 11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: