Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoła przy Głogowskiej zamieniła się w przychodnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoła przy Głogowskiej zamieniła się w przychodnię
11-02-2019 13:49   Janusz Ludwiczak
W sobotę sale szkoły katolickiej przy ul. Głogowskiej 92 zamieniły się gabinety lekarskie. Miasto Poznań wraz z Caritas zorganizowały "Białą Sobotę", podczas której można było wziąć udział w wielu bezpłatnych badaniach od poziomu cukru we krwi po EKG. W sumie podczas akcji udzielono ok. 1450 porad i konsultacji medycznych.

Na dziedzińcu szkoły stanął osteobus, słuchobus i mammobus, w których można było wykonać badania gęstości kości, słuchu oraz badania profilaktyczne piersi. Od samego rana poznaniacy mieli pobieraną krew do badań m.in. poziomu glukozy, trójglicerydów, natlenienia krwi oraz PSA (test wczesnego wykrywania raka prostaty).

Porad udzielali lekarze z zakresu m.in.: chorób wewnętrznych, dermatologii, diabetologii, endokrynologii, geriatrii, kardiologii, okulistyki, medycyny rodzinnej, neurologii, pulmonologii, stomatologii, a także z porad innych specjalistów, m.in. dietetyka, rehabilitanta, fizjoterapeuty.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas, by zapisać się do lekarza. Dlatego wkrótce zorganizujemy kolejne Białe Soboty, tym razem na terenie ogródków działkowych. W wakacje planujemy cały cykl wydarzeń medycznych: "Lato zdrowe i międzypokoleniowe" w ramach Lata na Targach – zaznacza Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Dla najmłodszych przygotowano strefę edukacyjną, w której można było odwiedzić szpital pluszowego misia, nauczyć się prawidłowej higieny jamy ustnej oraz założyć specjalne alkogogle lub narkogogle.

Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych przygotowały stoiska informacyjne dla rodzin i seniorów - można było na nich zdobyć informacje na temat Pudełka Życia oraz Złotej Karty Seniora.

"Biała Sobota" odbyła się z okazji obchodów Światowego Dnia Chorego.

Z kolei w niedzielne popołudnie ks. biskup Grzegorz Balcerek modlił się w intencji chorych i niepełnosprawnych i cierpiących, połączone ze specjalnym błogosławieństwem na wzór Lourdes.

"Najgroźniejszą chorobą jest choroba naszego serca, gdy opanuje je zło, nienawiść, zgorzknienie, pretensje. Wtedy cierpienie rodzi bunt i jawi się jako bezsensowne" – powiedział w kazaniu biskup Grzegorz Balcerek.

Po nabożeństwie odbędzie się uroczysty koncert w kaplicy przy Grocie, a na wszystkich czekała kawa, herbata i słodki poczęstunek.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Dzień ten obchodzony jest 11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes.


Fot: Urząd Miasta Poznania (0-5), Archidiecezja Poznańska (6-11)

ZOBACZ TAKŻE: Sprawdź jak urzęduje Twój lekarz - INFORMATOR ZDROWOTNY

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: