Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Rynku Łazarskiego najważniejszym wydarzeniem minionego roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Rynku Łazarskiego najważniejszym wydarzeniem minionego roku
18-01-2021 00:00   Janusz Ludwiczak
33,72% naszych Czytelników biorących udział w plebiscycie "ŁAZARZ2020 – dzielnicowe podsumowanie roku" uznało, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było rozpoczęcie przebudowy Rynku Łazarskiego. Wśród osób biorących udział w naszym plebiscycie rozlosowaliśmy "Kalendarze łazarskie 2021".

W 7. dniu 2020 roku zaprosiliśmy Państwa do udziału w naszym plebiscycie, który zorganizowaliśmy już po raz jedenasty. Wybraliśmy 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku na Łazarzu.

Wiadomo, że najważniejszym tematem 2020 roku była pandemia koronawirusa, która dotknęła nas wszystkich. W naszym plebiscycie wybraliśmy jednak wydarzenia typowo lokalne.

Uczestnicy naszego plebiscytu uznali, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było rozpoczęcie przebudowy Rynku Łazarskiego (33,72% głosów
4 lutego ruszyła przebudowa Rynku Łazarskiego. Kupcy przenieśli się na tymczasowe targowisko, które powstało na boisku Zespołu Szkół Muzycznych między Głogowską i Kasprzaka. Podczas prac odkryto monety z XVII i XVIII wieku oraz z okresu pruskiego, a także elementy mundurów wojskowych i strojów urzędników, pociski, porcelanę czy korki od butelek z napisami lokalnych producentów. Natrafiono również na dwa schrony przeciwlotnicze z połowy XX wieku. Przebudowa Rynku Łazarskiego ma zakończyć się jesienią.

Na drugim miejscu znalazło się wydarzenie: Strefa płatnego parkowania wkracza na Łazarz (20,93% głosów):
Pierwotnie miała ruszyć 1 października, jednak nastąpi to dopiero od lutego 2021. Zanim to nastąpi wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu i zamontowane zostaną parkomaty. Rozpoczęły się prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na Łazarz. Kierowcy muszą liczyć się z przeparkowywanie aut.

Z kolei trzecim najważniejszym wydarzeniem 2020 roku na Łazarzu było zwężenie Głogowskiej (15,12% głosów):
W październiku ulica Głogowska została zwężona do jednego pasa ruchu. Wydzielone zostało torowisko tramwajowe, a po prawej stronie pojawiła się droga rowerowa.

Wśród uczestników plebiscytu i osób głosujących rozlosowaliśmy "Kalendarze łazarskie 2021", który zdobią zdjęcia Łazarza z XIX i XX wieku z okazji 120. rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania.

Pełne wyniki plebiscytu i lista laureatów na stronie www.plebiscyt.lazarz.pl


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: