Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czy strefę płatnego parkowania zdążą "wdrożyć" do 1 lutego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czy strefę płatnego parkowania zdążą "wdrożyć" do 1 lutego?
12-01-2021 07:50   Janusz Ludwiczak
W zeszłym tygodniu drogowcy mieli wprowadzać nową organizację ruchu na ul. Kossaka, Grottgera czy wokół Skweru im. marszałka Focha w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Prace te zostały przesunięte na inne dni. Na wielu ulicach, zwłaszcza na dolnym Łazarzu nie wymalowano jeszcze nowego oznakowania, ani nie wyznaczono miejsc postojowych. Czy zatem termin uruchomienie strefy płatnego parkowania nie jest zagrożony?

Do tej pory nową organizację ruchu wprowadzono na ulicach: Małeckiego, Stablewskiego, Potworowskiego, Chociszewskiego, Szymborskiej, Jarochowskiego, Bogusławskiego, Morawskiego, Sczanieckiej, Niegolewskich, Limanowskiego, fragmencie Wyspiańskiego, Niecałej i Białej. W tym tygodniu prace prowadzone będą na ul. Grottgera i Kossaka, a w kolejnych dniach na Wyspiańskiego (od Jarochowskiego do Reymonta), wokół skweru im. marszałka Focha (dawny plac Wyspiańskiego) oraz na Ułańskiej. Czeka jeszcze wiele ulic zwłaszcza na dolnym Łazarzu, na wielu z nich na dobre zmieni się organizacja ruchu. I tak ulice: Graniczna, Calliera, Mottego czy fragmenty: Dmowskiego, Łukaszewicza, Lodowej i Potockiej staną się jednokierunkowe.

– Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu zostanie uruchomiona zgodnie z planem, czyli 1 lutego br. Parkomaty zostały już zamontowane na ulicach objętych SPP. Obecnie trwa ich testowanie oraz sprawdzanie systemu informatycznego i programu do obsługi klientów – uspokaja Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

– Ponadto wykonywane się prace towarzyszące wdrażaniu strefy, czyli zmiana organizacji ruchu na poszczególnych ulicach. Montowane są znaki pionowe, słupki ograniczające parkowanie niezgodnie z przepisami czy też urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Ze względu na niekorzystną pogodę (opady, ujemne temperatury) przesunięte w czasie zostały prace związane z malowaniem nowego oznakowania poziomego. Prace te będą wykonane przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, jednak ich przesunięcie nie wpływa na termin uruchomienia strefy – dodaje Agata Kaniewska z ZDM.

W najbliższych dniach prace prowadzone będą również na ulicy Głogowskiej, gdzie montowane jest oznakowanie pionowe, przeprowadzone są testy oprogramowania i zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna. Prace prowadzone są na ośmiu skrzyżowaniach z ulicami: Kanałową, Strusia, Limanowskiego, Niegolewskich, Rynek Łazarski, Sczanieckiej, Stablewskiego i Potworowskiego/Potockiej. W pierwszym etapie będą one prowadzone bezkolizyjnie i bez utrudnień dla ruchu pieszych i pojazdów.

Strefa płatnego parkowania na Łazarzu ma ruszyć 1 lutego. Obejmie ona cały obszar dzielnicy, aż do II ramy komunikacyjnej – czyli do ulicy Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego.

Za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłacą 3,50 zł, za drugą – 4,20 zł, a za trzecią – 4,90 zł.

Od połowy listopada mieszkańcy mogą kupować identyfikatory uprawniające do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania na preferencyjnych warunkach – w cenie 10 zł/mc na okres 12 miesięcy. Standardowo abonament ma kosztować 30 złotych miesięcznie, a za kolejny pojazd 150 zł/mc. Do tej pory identyfikator zakupiło ponad 1 tysiąc mieszkańców Łazarza.

– Obawiam się, że 31 stycznia mieszkańcy zorientują się, że następnego dnia ruszy strefa płatnego parkowania i nagle ruszą po identyfikator. Apeluję, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę – powiedział w Telewizji WTK Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Identyfikatory można nabyć w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Pułaskiego 9 oraz w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17 w poniedziałki w godz. od 8:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00. Więcej szczegółów na stronach internetowych ZDM.


Komentarze (4)

14-01-2021 23:18:59
M.
@Aq, czytają, obiecują, ale nie zawsze poprawiają. Zgłosiłam im miejsce parkingowe wymalowane pomiędzy słupem i drzewem, na którym nawet maluch się nie mieści. Drzewo jest już całe poobijane, a samochody w związku z brakiem miejsca nie zostawiają pieszym nawet metra szerokości chodnika. ZDM przyznał mi rację i na tym się skończyło
14-01-2021 08:45:03
Bernard Zborowski
Będziemy płacić za to że nie będzie miejsca .Polska to nie kraj dla Polaków .
12-01-2021 20:00:31
Aq
Jeśli widzicie coś dziwnego lub absurdalnego, to zgłaszajcie to do ZDM. Oni naprawdę to czytają i reagują. Po mojej interwencji dwa słupy ustawione na środku chodnika na Ułańskiej zostały przestawione na jego skraj. Musimy tego przypilnować sami, bo wykonawca często ma w pompie jakość prac.
12-01-2021 18:38:03
emeryt
Obawiam się, że strefa ruszy tylko czy wszystko będzie wykonane zgodnie z projektem wątpię. Prognozowana pogoda nie pozwoli na wymalowanie oznakowania p0ziomego. Dla władzy najważniejsze są parkomaty, które będą pobierać pieniążki. Cała RO już powinna spisywać usterki których jest cała masa.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
16

sty

12:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
84. rocznica poświęcenia kościoła

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu Uniwersyteckiego Chóru Każdego Wieku "Pasjonaci" przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: