Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod Areną działa parking – zainteresowanie niewielkie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod Areną działa parking – zainteresowanie niewielkie
12-01-2021 07:15   Janusz Ludwiczak
Do końca stycznia kierowcy mogą korzystać z bezpłatnego parkingu, który powstał pod Areną w związku z pracami związanymi z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na łazarskich ulicach. Korzysta z niego jednak niewielu.

Parking pod Areną działa od 18 grudnia. Powstał on z myślą o kierowcach, którzy muszą przeparkować auto w związku z pracami związanymi z wdrażaniem strefy płatnego parkowania. Na wybranych ulicach wprowadzany jest zakaz parkowania, w tym czasie drogowcy malują nowe oznakowanie.

– Wdrażanie tylu zmian wiąże się z koniecznością czasowego opróżnienia ulic z parkujących na nich samochodów, tak aby wykonawcy mogli bez przeszkód wykonać zlecone prac. Kierowcy nie mają dostępu do danej ulicy przez parę dni. Jeśli nie przeparkują samochodu muszą się liczyć z odholowaniem pojazdu i kosztami – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Kierowcy, którzy nie przeparkują samochodu muszą liczyć się z mandatem karnym, punktami karymi i koniecznością zapłaty 500 złotych za odholowanie pojazdu oraz 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

Parking pod Areną pomieści 70 aut, jednak jeszcze do tej pory nie był wypełniony nawet w połowie. Być może wynika to z niewiedzy lub być może kierowcom udaje się znaleźć miejsce postojowe na innych ulicach.

Parking, do której wjazd możliwy jest od strony ul. Wyspiańskiego (przy skrzyżowaniu z Wojskową) funkcjonować będzie do 31 stycznia, postój jest całkowicie darmowy.

Dodajmy, że w najbliższych dniach prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania prowadzone będą na kolejnych ulicach (chyba, że plany te pokrzyżują opady deszczu lub śniegu).

I tak zakaz parkowania zostanie wprowadzony na następujących ulicach:
• ul. Grottgera – czwartek, 14 stycznia
• ul. Kossaka – piątek, 15 stycznia
• ul. Wyspiańskiego (od Jarochowskiego do Reymonta) – wtorek, 19 stycznia
• Skwer im. Marszałka Focha (pl. Wyspiańskiego) – wtorek, 19 stycznia
• ul. Ułańska – czwartek, 21 stycznia.


Komentarze (4)

15-01-2021 09:22:44
Klaustrofobia
Ten parking to świetny pomysł Pani Aniu. To pokazuje, że jednak myśli się o mieszkańcach, a nie tylko bezdusznie i bezrefleksyjnie wdraża swoje pomysły.
12-01-2021 19:56:37
Aq
Miesiąc z tym przeżyjemy, spokojnie... Jestem zwolennikiem strefy, przeciwnikiem wyłączania Areny z terenu Parku, ale to tymczasowe rozwiązanie jest OK - zimą i tak nie chodzi tam wiele osób, a mamy wentyl bezpieczeństwa na wypadek braku miejsca parkingowego w okresie przejściowym.
12-01-2021 10:20:29
toms
@Ania: Do prokuratury? Kobieto nie bądź śmieszna. Jakbyś nie wiedziała w okół Areny zawsze była możliwość parkowania - pytaj POSiR. Teraz jest to teren MTP. Jest to teren Areny, nie parku.
12-01-2021 07:49:14
Ania
Ludzie mówili, że dodatkowy parking jest niepotrzebny! Skandal, że takie cos powstało w PARKU, ludzie, co wydali taką decyzję powinni za to odpowiedzieć. Przecież to się nadaje do prokuratury!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: