Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

110 wywiezionych aut i 74 mandaty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
110 wywiezionych aut i 74 mandaty
24-11-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym tygodniu na pięciu ulicach wprowadzono tymczasowy zakaz parkowania i zatrzymywania się w związku z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy byli zobowiązani do przeparkowania swoich aut. Nie wszyscy jednak dostosowali się. Wywieziono 110 samochodów, a 74 kierowców otrzymało mandaty karne.

W ubiegły poniedziałek wprowadzono zakaz parkowania na ulicy Limanowskiego, dzień później na Jarochowskiego (pomiędzy Hetmańską a Chociszewskiego), a w kolejnych dniach Klonowica, Drużbackiej i Sczanieckiej.

Zmiany miały związek z wdrażaniem strefy płatnego parkowania, która ma zostać uruchomiona od 1 lutego 2021 r. W tym czasie drogowy wykonywali nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz wyznaczali nowe miejsca postojowe. Wprowadzana była docelowa organizacja ruchu.

Kierowcy zobowiązani byli do przeparkowania swoich samochodów.

– O zakazie parkowania informują znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

W sumie odholowano 110 aut, a 74 kierowców otrzymało mandaty karne:
• ul. Limanowskiego – wydano 38 dyspozycji wywozu z art.130 p.r.d., nałożono 25 mandatów karnych
• ul. Jarochowskiego – wydano 8 dyspozycji wywozu, nałożono 6 mandatów karnych
• ul. Drużbackiej i Klonowica – 14 dyspozycji wywozu, 16 mandatów karnych
• ul. Sczanieckiej – 50 odholowanych aut, 27 mandatów karnych.

Kierowcy, którzy nie dostosowali się do przepisów otrzymali mandat karny do 500 złotych. Dodatkowo pokryją koszty w wysokości pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłatę 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Część kierowców złożyła odwołanie, gdyż pracowali zdalnie z domu i nie wychodzili z domu. Każdy wniosek zostanie uważnie rozpatrzony. O zmianach informowały znaki drogowe, które były ustawiane przynajmniej 5 dni przed planowanymi zmianami, a za wycieraczki samochodów były zamieszczane ulotki informacyjne. Ponadto wykonywane były zdjęcia, dlatego będziemy weryfikować zgłoszenia – zaznacza Anna Nowaczyk, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

To nie koniec zmian. W kolejnych tygodniach będzie zmieniać się organizacja ruchu na kolejnych ulicach. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.


Komentarze (2)

24-11-2020 19:01:01
mieszkanka
Okazało się, ile miejsc parkingowych było blokowanych przez zaparkowane długoterminowo auta. Oby częściej takie akcje się odbywały :) Dla nas mieszkańców i naszych gości to bardzo korzystny ruch!
24-11-2020 16:29:56
amb
dobra metoda na pozbycie się wraków z ulic. Chociaż gdyby taka akcja była robiona regularnie np przy okazji malowania pasów czy mycia ulic właściciele samochodów nie byliby zaskakiwani.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: