Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sczanieckiej, Drużbackiej, Klonowica: Kierowcy muszą przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sczanieckiej, Drużbackiej, Klonowica: Kierowcy muszą przeparkować auta
18-11-2020 00:00   Janusz Ludwiczak
Na kolejnych ulicach wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz parkowania i zatrzymywania się w związku z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania.

Od środy zmieni się organizacja ruchu na ulicy Klonowica i Drużbackiej, zaś od czwartku obowiązywać będzie zakaz parkowania na ulicy Sczanieckiej.

Z kolei w poniedziałek wprowadzono zakaz parkowania na ulicy Limanowskiego, a od wtorku na ulicy Jarochowskiego (pomiędzy Hetmańską a Chociszewskiego).

Zmiany mają związek z wdrażaniem strefy płatnego parkowania, która ma zostać uruchomiona od 1 lutego 2021 r.

– Wymienione zostanie oznakowanie pionowe i poziome, wyznaczone zostaną miejsca postojowe. Kierowcom przypominamy o obowiązującym w czasie prac zakazie zatrzymywania się – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Utrudnienia na ulicy Drużbackiej i Klonowica mają potrwać jeden dzień, zaś na Sczanieckiej do piątku włącznie, chyba, że prace uniemożliwi deszcz.

Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – wyjaśnia ZDM.

To nie koniec zmian. W kolejnych tygodniach będzie zmieniać się organizacja ruchu na kolejnych ulicach. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Jakie będą zmiany na ulicach?

Drużbackiej
Zachowany będzie jeden kierunek ruchu od strony ul. Wyspiańskiego do ul. Limanowskiego.
Zmieni się sposób parkowania. Po wschodniej stronie, czyli od ul. Matejki, wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe.
Po stronie zachodniej parkowanie będzie odbywać się ukośnie, jak dotychczas.
Istniejący kontraruch rowerowy zostanie uzupełniony o śluzę kanalizującą przy skrzyżowaniu ul. Drużbackiej z ul. Limanowskiego.
Na początku i na końcu ul. Drużbackiej pojawi się po jednym miejscu postojowym dla osób z niepełnosprawnościami.

Klonowica
Zmiany na ul. Klonowica również obejmą zmianę sposobu parkowania. Wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe na jezdni po wschodniej stronie ulicy.
Chodnik po stronie zachodniej zostanie uwolniony od parkujących na nim samochodów, co poprawi bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych.
Jeden kierunek ruchu od ul. Wyspiańskiego do ul. Limanowskiego pozostanie bez zmian.

Sczanieckiej
Ulica nadal będzie jednokierunkowa od ul. Głogowskiej do ul. Bogusławskiego i dwukierunkowa pomiędzy ul. Bogusławskiego i Jarochowskiego.
Na całym odcinku jednokierunkowym parkowanie będzie możliwe na miejscach ukośnych po północnej stronie i równoległych po południowej.
Wzdłuż odcinka dwukierunkowego przewidziano parkowanie równoległe po obu stronach jezdni. Wyłączony z parkowania zostanie fragment nieczynnego torowiska tramwajowego, rozdzielający pasy ruchu.
W pobliżu skrzyżowania ul. Sczanieckiej i Kasprzaka pojawią się dwie ukośne „koperty” dla osób z niepełnosprawnościami.

Limanowskiego
Zmiany organizacji ruchu na ul. Limanowskiego będą dotyczyły przede wszystkim sposobu parkowania. Na odcinku od ul. Głogowskiej do Drużbackiej wyznaczone zostaną równoległe miejsca parkingowe po obu stronach ulicy.
Pomiędzy ul. Drużbackiej, a ul. Jarochowskiego zachowane zostanie skośne parkowanie po północnej stronie ulicy, natomiast po stronie południowej postój będzie odbywał się równolegle. Kierunek ruchu pojazdów pozostanie bez zmian.

Jarochowskiego (odcinek: Hetmańska – Chociszewskiego)
Dotychczas parkowanie na tej ulicy odbywało się prostopadle, a samochody nierzadko utrudniały przejście pieszym. Projekt nowej organizacji ruchu dla tego odcinka przewiduje parkowanie równoległe na jezdni.
Zmieni się kierunek ruchu. Przejazd będzie tylko od ulicy Hetmańskiej do Chociszewskiego, czyli w kierunku północnym.
Wprowadzony zostanie kontraruch dla rowerzystów, którzy będą mogli poruszać się w stronę ul. Hetmańskiej.

Jarochowskiego (odcinek: Chociszewskiego – Wyspiańskiego)
Obecnie trwa przebudowa ulicy. Po zakończeniu prac ulica Jarochowskiego będzie jednokierunkowa. Na odcinku od Hetmańskiej do Sczanieckiej ruch odbywać będzie się w kierunku północnym, tj. w stronę Wyspiańskiego. Z kolei od Wyspiańskiego do Niegolewskich kierowcy pojadą tylko w kierunku południowym, czyli w stronę Hetmańskiej. Jedynie na wysokości szpitala Św. Rodziny, pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich ruch będzie dwukierunkowy.

Zmiany w organizacji ruchu przewidują wprowadzenie jednego kierunku na wielu ulicach. Tak ma być m.in. na Potockiej, Jarochowskiego, Dmowskiego, Łukaszewicza, Ułańskiej czy Marcelińskiej. Na większości ulic (z wyjątkiem tych ważniejszych jak Głogowska, Hetmańska czy Kasprzaka) wprowadzona zostanie strefa "Tempo 30", która oznacza ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawią się kolejne kontraruchy dla rowerów, umożliwiające użytkownikom jednośladów poruszanie się "pod prąd".

Mapa nowej organizacji ruchu na Łazarzu - cz.1 {POBIERZ PDF}

Mapa nowej organizacji ruchu na Łazarzu - cz.2 {POBIERZ PDF}

Kierunki ruchu {POBIERZ PDF}


Komentarze (5)

18-11-2020 23:16:39
Leon
Poznań miasto słupków i głupków!!!!!!!!!!!!
18-11-2020 19:43:22
Tomek
Wreszcie jakieś rozsądne zmiany!
18-11-2020 18:19:55
mieszkaniec
Jesteś bezczelny. Jest juz starsza i ma problemy z poruszaniem się. Ok róbcie tak dalej swiroaktywisci za chwile będzie coraz wiecej pustostanow i lokali usługowych do wynajecia bo wiekszosc wyniesie sie stad. Jeszcze kilka lat temu Łazarz liczyl 46 tys. mieszkańców, teraz 29 tys.: https://www.lazarz.pl/?id=2&nr=13865
18-11-2020 17:53:22
Lolo
Mieszkaniec - jak matka chora to dzwoń po karetkę. A tak w ogóle to z twojego komentarza wynika, że jesteś jednym z tych tysięcy którzy chcą opuścić Łazarz
18-11-2020 12:18:26
mieszkaniec
Czas opuszczać Łazarz, gdzie mieszkańcy mają parkować? Moja kamienica tak jest zbudowana, że nie może być wyjazdu na posesję. Tylko zabiera się miejsca postojowe dla rowerzystów i kilku drzewek. Parkingów nie ma, rada osiedla proponuje dziki parking przy Reymonta - gratuluję, żebym za chwilę miał skradzione auto. Za chwilę znajdą się głosy, że to truciciele... no niestety samochód dla niektórych to jest narzędzie pracy, po za tym chorej matki nie przewiozę rowerem. Ale róbcie tak dalej - za chwilę Łazarz wyludni się o kolejne tysiące osób.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: