Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz z jednym sektorem strefy płatnego parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz z jednym sektorem strefy płatnego parkowania
04-07-2020 15:29   Janusz Ludwiczak
Od lipca zmieniły się sektory dla mieszkańców strefy płatnego parkowania. Teraz pojedynczy sektor obejmuje nie poszczególne ulice, ale wszystkie w danej dzielnicy. I tak mieszkańcy ulicy Konopnickiej, Orzeszkowej, Stolarskiej, Śniadeckich, części Grunwaldzkiej i Głogowskiej znajdują się w sektorze "Ł".

Do tej pory Łazarz znajdował się w sektorze 8. Od lipca jest to sektor "Ł". W śródmieściu sektory oznaczone numerami od 1 do 5 zostały zastąpione literą "C" (czyli Centrum), zaś na Jeżycach zamiast sektorów o numerach 6 i 7 jest ten z literą "J".

– Ważna informacja dla mieszkańców, którzy zakupili identyfikatory przed 1 lipca 2020 r., na których oznaczenie sektora jest inne niż obecnie obowiązujące, identyfikatory takie nadal są honorowane i nie ma potrzeby ich wymieniać. Na ich podstawie można parkować, w zależności od miejsca zameldowania, w całym sektorze C, J lub Ł, czyli na większym obszarze niż było to wcześniej możliwe – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że od czerwca kierowcy płacą więcej za postój w centrum miasta. Do tej pory było to 3 złote za pierwszą godzinę, od miesiąca stawka ta wynosi 7 zł. Ponadto w dni robocze parkowanie zostało wydłużone do godz. 20:00. Płatny postów w centrum obowiązuje również w soboty od 8:00 do 18:00 (do tej pory opłaty nie były pobierane poza dniami roboczymi).

Z kolei kierowcy za postój na Łazarzu - w rejonie Targów i Dworca Zachodniego płacą teraz 3,50 zł za pierwszą godzinę (do tej pory było to 2 zł).

Od 1 października Strefa Płatnego Parkowania zostanie rozszerzona praktycznie na Łazarz i będzie obejmować obszar w obrębie ulic: Bukowska – tory kolejowe – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego, czyli praktycznie cały Łazarz z wyjątkiem ulic na południe od II ramy komunikacyjnej, tj. ul. Hetmańskiej.

Strefy (póki co) nie będzie więc m.in. na ulicach: Rogalińskiego, Cybulskiego, Biedrzyckiego, Nehringa, Winklera czy Palacza).

Za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłacą 3,50 zł, za drugą – 4,20 zł, a za trzecią – 4,90 zł.

Z kolei mieszkańcy będą mogli wykupić abonament – identyfikator na okres 12 miesięcy w cenie 10 zł/miesiąc. Preferencyjna cena obowiązywać będzie do 31 marca 2021 roku. Standardowo abonament ma kosztować 30 złotych miesięcznie, a za kolejny pojazd 150 zł/mc.

– To, że sytuacja jest dramatyczna nie muszę przekonywać. Piesi nie są w stanie swobodnie poruszać się po chodnikach. Wprowadzenie strefy ograniczy parkowanie i zwiększy dostępność miejsc dla mieszkańców, przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz przyczyni się do odtworzenia i wprowadzenia zieleni – tłumaczy Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. Przestrzeni Publicznej oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta.

Zmiany w organizacji ruchu przewidują wprowadzenie jednego kierunku na wielu ulicach. Tak ma być m.in. na Potockiej, Jarochowskiego, Dmowskiego, Łukaszewicza, Ułańskiej czy Marcelińskiej. Na większości ulic (z wyjątkiem tych ważniejszych jak Głogowska, Hetmańska czy Kasprzaka) wprowadzona zostanie strefa "Tempo 30", która oznacza ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawią się kolejne kontraruchy dla rowerów, umożliwiające użytkownikom jednośladów poruszanie się "pod prąd".

ZOBACZ TAKŻE: Pasażerowie komunikacji miejskiej będą płacić więcej


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: