Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer Eki z Małeki ma być przebudowany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer Eki z Małeki ma być przebudowany
29-06-2020 10:22   Janusz Ludwiczak
Zielony skwer z miejscem do wypoczynku, przestrzenią dla wydarzeń kulturalnych i sąsiedzkich aktywności – tak ma być wyglądać skwer Eki z Małeki przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej.

Przedstawiona koncepcja przebudowy skweru Eki z Małeki zakłada zamknięcie dla ruchu północnej i południowej jezdni (łącznik od ul. Małeckiego do ul. Granicznej oraz odcinek ul. Łukaszewicza pomiędzy ul. Małeckiego i Graniczną). Oznacza to, że nie będzie można objechać już skweru. Zlikwidowane zostaną miejsca postojowe, a ruch odbywać będzie się tylko wzdłuż ulicy Małeckiego oraz z Łukaszewicza do Granicznej.

– Dzięki temu teren skweru powiększy się aż do linii zabudowy. Jednocześnie możliwe stanie się wyznaczenie miejsc postojowych wzdłuż ulic Małeckiego i Granicznej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

– Architekci postawili w koncepcji na zieleń i zorganizowanie przestrzeni do wypoczynku. Są więc drzewa, trawa i krzewy, miejskie meble, czy też wielofunkcyjny podest. Nie zabrakło miejsca dla wydarzeń kulturalnych, których sceną skwer stał się w ostatnich latach. Projektanci pomyśleli także o możliwości ustawienia na skwerze ogródków gastronomicznych. Proponowany przebieg chodników odzwierciedla naturalne ciągi komunikacyjne, pozwalając łatwiej niż obecnie przejść z ul. Małeckiego w ul. Łukaszewicza i z ul. Granicznej w ul. Małeckiego. Całość uzupełniają elementy małej architektury, oświetlenie oraz monitoring – wyjaśnia ZDM.

Konsultacje społeczne dotyczące przebudowy skweru Eki z Małeki potrwają do 8 lipca włącznie.

Opinie na temat proponowanych zmian można również przesłać mailem na adres ekizmaleki@zdm.poznan.pl lub pocztą tradycyjną do siedziby Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Wilczak 17 w Poznaniu.

Z kolei dziś i jutro, tj. we wtorek 30 czerwca w godz. od 14:00 do 18:00 na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej czynny będzie punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy będą mogli wypełnić papierową wersję ankiety i porozmawiać na temat projektowanej przebudowy. Praca punktu konsultacyjnego zostanie zorganizowana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.


Wiz: ZDM/Front_Architects

Komentarze (1)

30-06-2020 13:18:34
eka z małeki
z wielką ciekawością i wzruszeniem czekam na ustalenia i uchwalenia!!!Może uda mi się doczekać realizacji......................... eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: